Судове рішення #6359497

   



 



Справа  № 2-а- 3498/09  

У Х В А Л А                                        

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И  

22 жовтня 2009 року                                                                           м. Чернігів  

Деснянський районний суд м. Чернігова у відкритому судовому засіданні в  приміщенні суду у складі : судді Жук М.І., за участю секретаря судового  засідання Осипенко Н.І., представника позивача ОСОБА_1, представників відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3 розглянувши справу за  адміністративним позовом ОСОБА_4 Муратбаєвича до Голови Новозаводської районної в м. Чернігів ради ОСОБА_5 щодо визнання дій щодо складання, підписання та надання висновку неправомірними,-  

ВСТАНОВИВ:  

01.09.2009 року позивач звернувся до суду з позовом до  відповідача про  визнання дій неправомірними щодо складання, підписання та надання висновку №1-22/22 від 22.01.2009 року про доцільність позбавлення позивача батьківських прав, який його представник підтримав в судовому засіданні.  

Відповідач в надісланих запереченнях на позов та представники відповідача позов мне визнали і в судовому засіданні пояснили, що відповідач діяв в межах наданих йому повноважень, а тому підстави для задоволення позову відсутні.  

Заслухавши пояснення осіб, які брали участь у справі – суд приходить до висновку, що провадження по справі необхідно закрити, так як справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки висновок відповідача не може бути предметом судового оскарження.  

Відповідно до вимог ст. 2 ч. 1 КАС України, основним завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно – правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових  і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.  

Згідно з п.1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних  чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.  

Правовий акт – це акт волевиявлення (рішення) уповноваженого суб’єкта права, що регулює суспільні відносини за допомогою встановлення (зміни, скасування, зміни сфери дії) правових норм, а також визначення ( зміни, припинення) на основі цих норм прав і обов’язків учасників конкретних правовідносин. При цьому, критерієм розмежування понять нормативного правового акту і ненормативного ( індивідуального) правового акта є сфера його дії за суб’єктивним складом, оскільки правові норми індивідуальної дії, на відміну від нормативних, поширюють свою дію на конкретно визначеного суб’єкта.  

Як нормативний, так і ненормативний правовий акт завжди виражають волю (волевиявлення) уповноваженого суб’єкта права, його владні приписи мають офіційний характер, обов’язковий до виконання; спрямовані на регулювання суспільних відносин; встановлюють правову норму чи конкретне правовідношення; оформлюються у визначеній формі; є юридичними фактами, що спричиняють певні правові наслідки.  

Ненормативні (індивідуальні) акти – породжують права і обов’язки у тих  конкретних суб’єктів, яким вони адресовані, у конкретному випадку.  

Із змісту ст. 17 ч.1 п. 1 КАС України випливає, що правовий акт індивідуальної дії є різновидом рішення суб’єкта владних повноважень  і вони своїми приписами мають породжувати права і обов’язки конкретних осіб, на яких спрямована їхня дія. У такому випадку реалізується компетенція видавця цього акту як суб’єкта владних повноважень, уповноваженого управляти поведінкою іншого суб’єкта і відповідно інший суб’єкт зобов’язаний виконувати його вимоги.  

З врахування викладеного суд приходить до висновку, що висновок відповідача  №1-22/22 від 22.01.2009 року про доцільність позбавлення позивача батьківських прав (а. с. 5 - 6) не є рішенням суб’єкта владних повноважень в контексті п.1 ч. 1 ст. 17 КАС України, оскільки в ньому не реалізується компетенція його видавця шляхом встановлення прав і обов’язків для інших суб’єктів і сам по собі він не породжує певних правових наслідків для позивача.  

Складений відповідачем висновок є доказом, який має значення для вирішення  цивільної справи про позбавлення батьківства та який не має для суду наперед встановленого значення ( може бути ним відхиленим ), як передбачено ст. ст. 57, 212 ЦПК України.  

Покладення в основу судового рішення висновку відповідача не позбавляє позивача в апеляційному порядку  оскаржити рішення суду, наданого йому чинним законодавством ( ст. 55 Конституції України).  

Суд відповідно до ст. 19 Конституції України зобов’язаний діяти в межах повноважень, встановлених законом, а відтак адміністративний суд не компетентний вирішувати вимоги про незаконність висновку, який не є нормативно-правовим актом чи актом індивідуальної дії.  

Викладені обставини є підставою для закриття провадження по справі.  

Керуючись ст. ст. 157, 158-162, 165  КАС України України, суд ,-  

 

УХВАЛИВ:  

Закрити провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 Муратбаєвича до Голови Новозаводської районної в м. Чернігів ради ОСОБА_5 щодо визнання неправомірними дій щодо складання, підписання та надання висновку №1-22/22 від 22.01.2009 року про доцільність позбавлення позивача батьківських прав на підставі ст. 157 ч. 1 п. 1 КАС України.  

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного  адміністративного суду.  

Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.  

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

       

Суддя                                                                                           Жук М.І.                                                                                  




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація