Судове рішення #6360389

    ЗАОЧНЕ  

    РІШЕННЯ                                     Справа №2-2348/09  

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ  

19 жовтня 2009 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі :  

        Головуючого-судді:ОСОБА_1  

При секретарі: Туз Н.В.  

Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ВАТ «Банк «Фінанси та кредит» до ОСОБА_2, ОСОБА_3  про стягнення заборгованості по кредитному договору, суд, -  

  ВСТАНОВИВ:    

ВАТ «Банк «Фінанси та кредит» звернулись в Придніпровський районний суд м. Черкаси з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3  про стягнення боргу по кредитному договору, мотивуючи свої вимоги тим, що між позивачем та відповідачем ОСОБА_2 01.08.2007 року був укладений кредитний договір № 989 - ЧД, відповідно до якого позивач надає відповідачу кредит в розмірі 11900 гривень зі сплатою 0,0001% річних з кінцевим строком повернення кредиту до 01.08.2010 року.  

Згідно умов п.  3.3 Договору кредиту повернення кредиту здійснюється щомісячно з 1 по 10 число кожного місяця, згідно з графіком, який зазначений в додатку №1 до договору кредиту, у складі щомісячного ануїтетного платежу в сумі 303 грн. 56 коп., який включає в себе щомісячний платіж по кредиту та щомісячні проценти  за користування кредитом, а також щомісячної комісійної винагороди за надання кредитних ресурсів  в розмірі 208 грн. 25 коп.  

Позичальник порушила графік повернення кредиту, внаслідок чого прострочена заборгованість складає 6955 грн. 39 коп.  

Відповідач не виконує власного обов’язку по сплаті комісійної винагороди за користування кредитом закріпленого п. 4.7 договору кредиту, внаслідок чого прострочена заборгованість по сплаті комісійної винагороди за користування кредитом складає 208 грн. 25 коп.  

Відповідно до п. 6.1 кредитного договору, у випадку прострочення позичальником строків повернення кредиту  та сплати процентів останній сплачує позивачу пеню в розмірі 1 % від несвоєчасно сплаченої  суми за кожний день прострочення. За несвоєчасне повернення вказаних вище коштів позичальнику нарахована пеня на суму 575 гривень 53 копійки.  

В день укладання договору кредиту позивач та відповідачі  уклали договір поруки № 989-ЧД, по якому відповідач ОСОБА_3 (Поручитель) зобов’язалася перед позивачем в повному обсязі солідарно відповідати за виконання Позичальником зобов’язань щодо повернення кредиту, сплаті процентів та комісій за користування кредитом та передбачених договором кредиту штрафних санкцій. А тому позивач просить розірвати договір та стягнути з відповідачів солідарно заборгованість по кредиту в розмірі 6955 грн. 39 коп., заборгованість за простроченою  комісійною винагородою - 208 грн. 25 коп.,  та пеню за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань за договором кредиту – 575 грн. 53 коп., а всього 7739 грн. 17 коп.  

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила задовольнити.  

Відповідачі ОСОБА_2 та  ОСОБА_3, будучи належним чином повідомлені відповідно до ст..77  ЦПК України, про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з’явилися, про причини неявки суд не повідомляли, а тому суд, ухвалив про заочний розгляд справи.  

Суд, вислухавши доводи та пояснення представника позивача, дослідивши письмові матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.  

Статтею 1054 ЦК України встановлено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа  ( кредитодавець  ) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити відсотки.  

01.08.2007 року між позивачем та відповідачем ОСОБА_2  був укладений кредитний договір № 989 - ЧД, відповідно до якого позивач надає відповідачу кредит в розмірі 11900 гривень зі сплатою 0,0001% річних та сплатою щомісячної комісійної винагороди за надання кредитних ресурсів  в розмірі 208 грн. 25 коп. з кінцевим строком повернення кредиту до 01.08.2010 року  

Відповідач зобов’язався повертати кредит щомісячно з 1 по 10 число кожного місяця, згідно з графіком, який зазначений в додатку №1 до договору кредиту, у складі щомісячного ануїтетного платежу в сумі 303 грн. 56 коп., який включає в себе щомісячний платіж по кредиту та щомісячні проценти  за користування кредитом, а також щомісячної комісійної винагороди за надання кредитних ресурсів  в розмірі 208 грн. 25 коп.  

Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.  

Позивач виконав умови договору та надав відповідачу кредит в сумі 11900 гривень, що підтвержується копією  меморіального ордеру № 2994112 від 01.08.2007року.  



Відповідач не виконує обов’язку по щомісячному погашенню кредиту, сплаті відсотків за користування кредитом, не виконує  обов’язку по сплаті комісійної винагороди за користування кредитом та сплати пені за несвоєчасне повернення вказаних вище коштів.  

Згідно ч. 2 ст. 1050 ЦК України якщо договором встановлено обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстрочення), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася , та сплати процентів , належних йому відповідно до ст..1048 цього Кодексу.  

Виходячи з того, що відповідач мав сплачувати позику частинами, але дане зобов’язання порушила, позовні вимоги про дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів підлягає задоволенню.  

Статтею 546 ЦК України встановлено, що виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, гарантією, заставою, при триманням, завдатком.  

Статтею 549 ЦК України встановлено, що неустойкою ( штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання  

Згідно п. 6.1 кредитного договору, у випадку прострочення повернення кредитних ресурсів та/ або сплати процентів позичальник сплачує Банку пеню з розрахунку 1 % від простроченої суми за кожний день прострочення. Зазначена пеня сплачується у випадку порушення позичальником строків платежів, передбачених п. п. 3.2, 3.3, 3.5, 4.3, 4.4, 4.6, 4.7, 4.8 кредитного договору, а також будь - яких інших строків платежів, цим договором. Сплата пені не звільняє Позичальника від зобов'язання сплатити проценти за весь час фактичного користування Кредитними ресурсами.  

Внаслідок порушення відповідачем графіку повернення кредиту та сплати відсотків за користування кредитними коштами, утворилась заборгованість по кредиту в розмірі 6955 грн. 39 коп., заборгованість за простроченою  комісійною винагородою - 208 грн. 25 коп.,  та пеню за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань за договором кредиту – 575 грн. 53 коп., а всього 7739 грн. 17 коп., що підтверджується поданим позивачем розрахунком та додатком № 1 до кредитного договору.  

Відповідно до п.1 частини 1 ст.611 ЦК України у разі порушення зобовязання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема розірвання договору .  

Таким чином у звязку з порушенням умов вкладеного договору, даний договір підлягає розірванню.  

01.08.2007 року між позивачем та відповідачем ОСОБА_3 було укладено договір поруки № 989-ЧД, по якому відповідач ОСОБА_3 (Поручитель) зобов’язався перед позивачем в повному обсязі солідарно відповідати за виконання Позичальником зобов’язань щодо повернення кредиту, сплаті процентів та комісій за користування кредитом та передбачених договором кредиту штрафних санкцій  

Відповідно ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов’язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.  

Згідно умов п.п. 2.1, 2.2 договору поруки у випадку невиконання боржником зобов’язань за кредитним договором боржник та поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник у т.ч. по основному боргу, сплаті щомісячних процентів і підвищених процентів, сплаті комісійної винагороди, сплати  неустойки основному боргу та процентам, а також по відшкодуванню всіх збитків.  

Враховуючи вище викладене , керуючись ст.ст. 10,60,212,213,215,223,226 ЦПК України на підставі ст.526, 546,549,554,611,1050,1054 ЦК України ,суд,-  

ВИРІШИВ:  

Позовні вимоги ВАТ «Банк «Фінанси та кредит» до ОСОБА_2, ОСОБА_3  про стягнення заборгованості по кредитному договору  задовольнити.  

Кредитний договір  № 989 - ЧД від 01 серпня 2007 року, укладений між  ВАТ «Банк «Фінанси та кредит»  та ОСОБА_2 розірвати .  

Стягнути солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_3  на користь ВАТ «Банк «Фінанси та кредит» заборгованість в розмірі 7739 гривень 17 копійок.  

Стягнути солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_3  на користь ВАТ «Банк «Фінанси та кредит» судові витрати в сумі 107 гривень 39 копійок.  

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом десяти днів з дня отримання його копії .  

Заяву про апеляційне оскарження     рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. На рішення     може бути подано апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Головуючий  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація