Судове рішення #6360949

 


Справа № 2-а-3397/09  


У Х В А Л А  

 

22 жовтня  2009 року                                                                           м. Чернігів  

Деснянський  районний суд  м. Чернігова  у складі : судді Жук М.І., за участю секретаря судового засідання Осипенко Н.І., позивача ОСОБА_1 розглядаючи у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ДАІ ВДАІ Подільського району м. Києва  старшого лейтенанта міліції ОСОБА_2 про скасування постанови по справі про притягнення до адміністративної відповідальності,-  

В С Т А Н О В И В :  

18.08.2009 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про скасування постанови від 11.08.2009 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 126 ч. 1 КУпАП.  

Ухвалами Деснянського районного суду м. Чернігова від 21.08.2009 року за вказаним позовом було відкрито провадження та справа була призначена до судового розгляду.  

До початку розгляду справи по суті судом встановлено, що провадження по справі було відкрито без дотримання правил  територіальної підсудності.  

Відповідно до положень ст. 18 ч.1 п. 2, 19 ч. 2 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності і такі справи, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання ( перебування, знаходження ) позивача.  

Позивач, згідно його паспорту, зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто його місцем проживання є зазначений населений пункт.  

Відповідно до положень Закону України «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 року, який регулює відносини, пов’язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, а також визначає порядок реалізації свободи пересування та вільного вибору місця проживання, під місцем перебування розуміється адміністративно – територіальна одиниця, на території якої особа проживає менше 6 місяців на рік. Під місцем проживання цей Закон визначає адміністративно – територіальну одиницю, на території якої особа проживає строком понад 6 місяців на рік ( ст. 3 Закону).  

Громадяни України зобов’язані протягом 10 днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання (ст.6 Закону).  

Позов може бути пред’явлений за місцем фактичного перебування ( знаходження ) позивача лише в разі, якщо суду надані відповідні докази, що він не проживає за місцем своєї реєстрації, а постійно, переважно чи тимчасово проживає поза межами реєстрації.  




Приймаючи до уваги, що позивачем не надані суду докази про його перебування чи знаходження в даний час в АДРЕСА_1 – справа за його позовом підсудна Щорському районному суду  Чернігівської області.  

Згідно ст. 22 ч. 1 п. 2 КАС України, суд передає справу на розгляд іншого суду, якщо після відкриття провадження у справі та до початку судового розгляду виявилося, що провадження по справі було відкрито без дотримання правил  територіальної підсудності.  

Таким чином, судом встановлено, що Деснянським районним судом м. Чернігова за позовом ОСОБА_1 було відкрито провадження з порушенням правил територіальної підсудності, а тому справу необхідно передати на розгляд іншого суду – Щорському районному суду  Чернігівської області.  

Керуючись  ст. 18 , 19, 22  КАС України, суд,-  

 

У Х В А Л И В :  

Справу за позовом ОСОБА_1 до ДАІ ВДАІ Подільського району м. Києва  старшого лейтенанта міліції ОСОБА_2 про скасування постанови від 11.08.2009 року по справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 126 ч. 1 КУпАП передати на розгляд іншого суду - Щорському районному суду  Чернігівської області.  

Ухвала може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного  адміністративного суду.  

Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.  

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

       

  Суддя                                                                                                              Жук М.І.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація