Справа № 2-а-897/2009 рік
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11вересня 2009 року м. Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
Головуючого судді- Андрусіва І.М.,
з участю секретаря - Литвинюк І.М.,
з участю представника позивачки - ОСОБА_1
представника відповідача – ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Долині справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі, про визнання неправомірною відмову в перерахунку пенсії по втраті годувальника та стягнення коштів,
в с т а н о в и в :
Позивачка просить суд визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі в перерахунку пенсії по втраті годувальника,смерть якого пов»язана з ОСОБА_4 катастрофою» у відповідності до ст.ст. 52 ,53,ч.3 54ч.3,67 ОСОБА_5 України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи», виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком, прожиткового мінімуму для непрацездатних відповідно до ст.28 ОСОБА_5 України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»,встановленого ОСОБА_5 України «Про Державний бюджет України»,на 2008,2009 роки. Зобов»язати управління Пенсійного фонду України в Долинському районі провести перерахунок її пенсії відповідно до ст.ст.52,53 ч.4,54 ч.3,67 ОСОБА_5 України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи»,з 1 листопада 2008 року, виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком - прожиткового мінімуму для непрацездатних відповідно до ст.28 ч.1 ОСОБА_5 України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»,встановленого ОСОБА_5 України «Про Державний бюджет України»,на 2008,2009 роки та виплатити недоотриману їй суму.
Зобов»язати управління Пенсійного фонду України в Долинському районі нарахувати та виплачувати їй пенсію з 1 травня 2009 року ,відповідно до ст.ст.52,53ч.4,54,ч.3,67 ОСОБА_5 України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком –прожиткового мінімуму для непрацездатних ,відповідно до ч.1ст.28 ОСОБА_5 України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»,встановленого законом України «Про державний бюджет України на 2009 рік «виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком в розмірі 498 грн., з наступним перерахунком розміру пенсії в разі підвищення розміру мінімальної пенсії за віком.
Свої вимоги мотивує тим, що вона дружина ОСОБА_6 учасника ліквідації наслідків аварії на ОСОБА_4 АЕС. Внаслідок захворювання пов»язаного з виконанням робіт по ліквідації наслідків аварії, його визнано інвалідом 1 групи . Крім того ст.14 ОСОБА_5 України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи», від 28.02.1991 року його віднесено до першої категорії осіб ,які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи. ОСОБА_6 помер 15.04.2007 року .Відповідно до експертного висновку Львівської регіональної міжвідомчої експертної комісії від 14 червня 2007 року ,захворювання ,що призвело до його смерті пов»язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ОСОБА_4Відповідно до ст.14 ОСОБА_5 України ««Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи», її віднесено до категорії 1а.
На пенсійному обліку вона перебуває в Управлінні Пенсійного фонду України в Долинському районі. У квітні 2009 року вона звернувся до УІІФ України в Долинському районі із заявою про проведення перерахунку пенсії відповідно до ст.ст.52,53 ч.4, 54ч.3,67 ОСОБА_5 України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи» за січень 2005 –березень 2009 року , однак отримала безпідставну відмову.
Відповідно до ст.52 ОСОБА_5 України «Про статус і соціальний захист громадян ,які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи « вона має право отримувати щомісячно компенсацію за втрату годувальника в розмірі 50% від мінімальної пенсії за віком,незалежно від пенсії ,передбаченої законодавством України.
ОСОБА_5 України « Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування «передбачено,що пенсія у зв»язку з утратою годувальника призначається в розмірі, на одного непрацездатного члена сім»ї 50% пенсії померлого годувальника.
Крім того, відповідно до ст. 5 ОСОБА_5 України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» вона має статус особи, яка проживає на території населеного пункту, якому надано статус гірського. Відповідно до п.2 ст. 6 цього ж ОСОБА_5 розмір державних пенсій, стипендій, всіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які одержали статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського, збільшується на 20 %.
Вважає дії УПФ України в Долинському районі по нарахуванню їй пенсії неправомірні з наступних підстав.
Відповідач при розрахунку її пенсії по втраті годувальника внаслідок ОСОБА_4 катастрофи ,який був інвалідом 1 групи ,не застосував а проігнорував вимоги ОСОБА_5 України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи», «Про прожитковий мінімум»,»Про внесення змін до ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян ,які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи»,а керувався п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 03.01.2002 року №1 «Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок державного бюджету»,призначених відповідно до ч.4 ст.54 ОСОБА_5 України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи»,установлювалися виходячи з розміру 19,91грн.,а з січня 2008 року ОСОБА_5 України « Про державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України.
Однак позивачка вважає ,що їй повинна нараховуватись та виплачуватись по втраті годувальника державна пенсія, в розмірі не менше 10 мінімальних пенсій за віком . Щомісячна компенсація в разі втрати годувальника ,призначається на кожного непрацездатного члена сім»ї ,які були на його утриманні ,в розмірі 50% від мінімальної пенсії за віком ,незалежно від пенсії передбаченої законодавством України. Відповідно до ст.53 ОСОБА_5 додаткова пенсія за шкоду ,заподіяну здоров»ю та щомісячна компенсація сім»ям за втрату годувальника внаслідок ОСОБА_4 катастрофи виплачується повністю незалежно від заробітку ,пенсії чи іншого доходу.
Мінімальна пенсія за віком встановлюється законом про Державний бюджет України на певний рік.
ОСОБА_5 України « Про державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів» : з 01 січня по 01 квітня - 471 грн., з 01 квітня по 01 липня 481 грн., з 01 липня по 01 жовтня 482 грн., з 01 жовтня - 498 грн.
Таким чином, розмір її пенсії , виходячи із чинного законодавства, повинен становити:
З листопада 2008 року по 1 травня 2009 року -3286грн.80коп.тобто 50 %
від пенсії чоловіка .Пенсія ОСОБА_7повинна би становити 6573,60грн.
Всього з листопада 2008 року по травень 2009 року вона отримала пенсії на суму 8259,24 грн., а повинна була отримати 19720,80 грн. Недоплата становить 11461,56 грн.
З невідомих їй підстав відповідач, при розрахунку її пенсії , не застосував, а проігнорував вимоги законів України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи (796 -XII) « Про прожитковий мінімум » ( 966-Х1У), « Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» (2017-111),«Про загальнообов»язкове державне пенсійне забезпечення» (1058 -1У), « Про внесення змін до ОСОБА_5 України « Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи» (231 - У),
ОСОБА_5 України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи», а також приписами ст. 71 ОСОБА_5 України « Про внесення змін до ОСОБА_5 України « Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи» (231- 5) від 05. 10. 2006 року, відповідно до якого дія його положень не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього закону. Окрім того, у внесених доповненнях до частини третьої цього ОСОБА_5 зазначено, що у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст. 54 ЗУ « Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи «, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю, особам , віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4, розмір щомісячної компенсації сім»ям за втрату годувальника внаслідок ОСОБА_4 катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення розміру прожиткового мінімуму. Однак , відповідач перерахунку її пенсії відповідно до вимог цього ОСОБА_5 не провів.
Відповідно до ч. 3 ст.22 ОСОБА_8 України передбачено, що при прийнятті нових ОСОБА_5 або внесенні змін до діючих законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. На недопустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень Конституційний Суд України у своєму рішенні № 8-рп/ 2005 від 11 жовтня по справі № 1-21/2005 сформулював правову позицію, згідно з якою ОСОБА_8 та закони України виокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них належать громадяни, яким пенсія призначається за спеціальним законом.
Відповідно до ст. 8 ОСОБА_8 України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. ОСОБА_8 України має найвищу юридичну силу. ОСОБА_5 та інші нормативно -правові акти повинні відповідати їй. ОСОБА_8 України є нормами прямої дії.
Відповідно до ст.50 ОСОБА_8 України кожен має право на безпечне для життя і здоров»я, оточуюче середовище і на компенсацію причиненим порушенням цього права шкоди.
ОСОБА_5 України « Про прожитковий мінімум» від 14 липня 1999 року передбачає, що прожитковий мінімум використовують для визначення , в тому числі мінімального розміру пенсії за віком , який відповідно до ст.. 28 ОСОБА_5 України « Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» за наявності у чоловіків 25, а у жінок 20 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність. Відповідно прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність ,щорічно визначається бюджетним законодавством.
Відповідно до п.5 Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 01.11.1996 року « судам необхідно виходити з того, що нормативно - правові акти любого державного чи іншого органу (постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України) належать оцінці на відповідність як ОСОБА_8, так і законові. Якщо при розгляді справи буде встановлено, що нормативно - правовий акт не відповідає або суперечить законові, суд зобов»язаний застосувати закон, який регулює ці правовідносини. Відповідно до ст. 21 ОСОБА_8 України всі люди рівні в своїх правах.
Всі виплати, встановлені ОСОБА_5 України « Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи «(№796 - XI1), являються величинами, кратними або до мінімальної пенсії за віком, або до мінімальної заробітної плати, яка склалася на певний момент.
Представник позивачки в судовому засіданні позовні вимоги змінив та просив вважати датою з якої проводити перерахунок та виплату пенсії 23.05.2007 року зіславшись на вищевказані обставини.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав та пояснив, що вимоги та доводи позивачки, управління вважає безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню ,оскільки абзацом 2 частини 4 ст. 54 та ст. 62 ОСОБА_5 N 796-ХІІ, Кабінету Міністрів України надано право визначати порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії в зв'язку з втратою годувальника внаслідок ОСОБА_4 катастрофи та визначати порядок надання роз'яснень цього ОСОБА_5, рішення прийняті Кабінетом Міністрів України є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності. Крім того право Кабінету Міністрів України видавати в межах своєї компетенції відповідні постанови і розпорядження які є обов'язковими до виконання на всій території України закріплене в законодавчому акті який має найвищу юридичну силу, а саме статтею 117 ОСОБА_8 України.
В рамках вище наведених норм законодавства, Кабінетом Міністрів України 03.01.2002 року було прийнято постанову № 1 «Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету». Підпунктами «а», «б», «є» пункту 2 постанови встановлювалось що, виходячи з розміру 19 гривень 91 копійка проводиться розрахунок пенсій призначених відповідно до частини 4 статті 54 ОСОБА_5 N 796-ХІІ додаткових пенсій призначених згідно з цим ОСОБА_5 та підвищень, передбачених ОСОБА_5 України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Надалі для розрахунку пенсії застосовувались також положення постанов КМУ: з 01.09.2004р. постанова КМ України № 894 від 13.07.2007 року, з 01.01.2006р. постанова КМ України № 1293 від . 27.12.2005 року, з 22.05.2006р. постанова КМ України № 530 від 28.05.2008 року.
Таким чином управління виконуючи положення вище наведених постанов Кабінету Міністрів України діяло відповідно до вимог ОСОБА_8 України та чинного законодавства.
Відповідно до ч.1 ст. 257 ЦК України, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки. Однак для окремих видів вимог відповідно до ч.1 ст. 258 ЦК України законом може встановлюватися спеціальна позовна давність: скорочена або більш тривала порівняно із загальною позовною давністю. Так, ст. 99 КАС України встановлюється річний строк для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи який : обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Пропущення даного строку звернення до адміністративного суду відповідно до ч.1 ст. 100 КАС України є підставою для її відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Так, як позивачка звернувся в суд з адміністративним позовом про стягнення з управління невиплаченої пенсії за період з 2007-2009 роки, не навела причин поважності пропуску строку звернення до адміністративного суду, управління Пенсійного фонду України в Долинському районі керуючись ст.ст. 51,100 КАС України, наполягає на обмеженні позовних вимог ОСОБА_3 річним строком. Тобто розглянути позов в межах 2008 року починаючи з 10.08.2008 року по даний час, враховуючи дату звернення позивачки з адміністративним позовом до суду.
Суд, дослiдивши та оцiнивши здобутi та перевiренi в судовому засiданнi докази в їх сукупностi, вважає, що даний позов пiдлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Матеріалами справи та в судовому засіданні встановлено, що позивачка
дружина ОСОБА_6 , який помер 15.04.2007 року ,являвся учасником ліквідації наслідків аварії на ОСОБА_4 АЕС. Внаслідок захворювання пов»язаного з виконанням робіт по ліквідації наслідків аварії, його визнано інвалідом 1 групи . Крім того ст.14 ОСОБА_5 України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи», від 28.02.1991 року його віднесено до першої категорії осіб ,які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи. Відповідно до експертного висновку Львівської регіональної міжвідомчої експертної комісії ,захворювання ,що призвело до його смерті пов»язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ОСОБА_4 АЕС, що дає право позивачці отримати пенсію відповідно до ст.ст.52,53,54ч.4 ОСОБА_5 України «ОСОБА_5 України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи»,
Розрахунок пенсії позивачці УПФ провело виходячи з розміру 19,91грн.,установленого чинною на той час постановою Кабінету Міністрів України від 3.01.2002 року №1»Про підвищення розмірів пенсії та інших соціальних виплат окремим категорія пенсіонерів ,фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету .
Крім того, відповідно до ст. 5 ОСОБА_5 України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» вона має статус особи, яка проживає на території населеного пункту, якому надано статус гірського. Відповідно до п.2 ст. 6 цього ж ОСОБА_5 розмір державних пенсій, стипендій, всіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які одержали статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського, збільшується на 20 %.
ОСОБА_3 звернулась до управління пенсійного фонду в Долинському районі з заявою про перерахунок пенсії в квітні 2009 року ,на що їй було відмовлено.
Предметом спору є визначення мінімального розміру цієї пенсії ,як основи для розрахунку державної та додаткової пенсії.
Відповідно до ст. 54 ч. 4 ОСОБА_5 України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи» державна пенсія по першій групі інвалідності не може бути нижчою ніж 10 мінімальних пенсій за віком .Згідно ст.28 ОСОБА_5 України від 9.07.2003 року №1058 «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком, встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність ,визначеного законом.
Мінімальна пенсія за віком встановлюється законом про Державний бюджет України на певний рік.
При проведенні розрахунку пенсії ОСОБА_3 відповідачем застосовано положення Простанови КМ Україхни № 1 від 03.01.2002 року, згідно якої розрахунок пенсій, призначених відповідно до ч.4 ст. 54 ОСОБА_5 України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи» проводиться виходячи з розміру 19,91 грн., а також застосовано положення постанов КМ України № 894 від 13.07.2004 року «Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до ч.4 ст. 54 ОСОБА_5 України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи», № 1293 від 27.12.2005 року «Про збільшення розмірів пенсій деяким категоріям громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи»,
№ 530 від 28.05.2008 року «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».
Однак, суд не може погодитися з правильністю нарахування позивачці пенсії для інвалідів, щодо яких встановлено зв»язок з ОСОБА_4 катастрофою.
Відповідно до ч.2ст. 19 ОСОБА_8 України органи державної влади, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені ОСОБА_8 та Законами України.
Згідно з положенням ч.4 ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акту ОСОБА_8 України, закону України, міжнародному договору, згода на обов»язковість якого надана ОСОБА_9 України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Таким чином, суд вважає за необхідне при вирішенні даного спору застосувати ст. 54 ч.3 ОСОБА_5 України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи», як нормативний акт, який має вищу юридичну силу над підзаконними нормативними актами.
Отже проведення відповідачем розрахунку пенсії ОСОБА_3 згідно положень постанов Кабінету Міністрів України є безпідставним і таким, що звужує обсяг передбачених законом прав позивачки.
Доводи представника відповідача про те, що при розрахунку пенсій вони виконували вимоги постанов Кабінету Міністрів України ,не заслуговують на увагу, оскільки згідно до вимог ст.9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акту ОСОБА_8 України ,ОСОБА_5 України, міжнародному договору ,згода на обов»язковість надана Верховною ОСОБА_9 України ,або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт який має вищу юридичну силу.
Таким чином суд вважає за необхідне при вирішенні даного спору застосувати ст.54 ч.3 ОСОБА_5 України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи» ,як нормативний акт ,який має вищу юридичну силу над підзаконними нормативними актами.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами при перерахунку пенсії ОСОБА_10 відповідач повинен керуватися положеннями ст.ст.52,53,54,67 ОСОБА_5 України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи» та ОСОБА_5 України «Про державний бюджет України на 2007 рік »: з 01 травня по 01 жовтня - 406 грн., з 01 жовтня по 01 січня 2008 року -411 грн.; ОСОБА_5 України «Про державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів»: з 01 січня по 01 квітня - 471 грн., з 01 квітня по 01 липня 481 грн., з 01 липня по 01 жовтня 481 грн., з 01 жовтня - 498 грн.; ОСОБА_5 України «Про державний бюджет України на 2009 рік»: з 01 січня - 498 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні зіслався на обмеженні позовних вимог ОСОБА_10 річним строком. Тобто розглянути позов в межах 2008 року починаючи з 10.08.2008 року по даний час, враховуючи дату звернення позивачки з адміністративним позовом до суду. Однак суд вважає ,що дане заперечення не підлягає до задоволення ,оскільки згідно ст.99 ч.2 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше обчислюється з дня коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав ,свобод чи інтересів. Статтею ст.87 ч.2 ОСОБА_5 України «Про пенсійне забезпечення « передбачено ,що суми пенсій ,не одержані своєчасно з вини органу ,що призначає або виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження будь-яким строком.
Таким чином, виходячи з принципу пріоритету законів над підзаконними нормативними актами, суд приходить до висновку, що дії управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області щодо відмови позивачці в перерахунку у пенсії по інвалідності у відповідності до вимог ст.ст. 52,53,54ч.4 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи", виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, слід визнати неправомірними та зобов»язати відповідача провести перерахунок призначеної їй пенсії відповідно до вказаних статтей ОСОБА_5, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого Законами України «Про державний Бюджет України» на відповідні роки, нараховувати її з вересня місяця 2009 року, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком в розмірі 498,00 грн., а також виплатити недораховану позивачці суму пенсії за період з 23 травня 2007 по вересень 2009 року.
На підставi ст.ст.52,53,54,67, ОСОБА_5 України "Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи "ст.28 ОСОБА_5 України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування",ст.87ч.2 ОСОБА_5 України «Про пенсійне забезпечення», керуючись ст.ст.158,159,160 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити .
Визнати неправомірною відмову управління пенсійного фонду України в Долинському районі в перерахунку ОСОБА_3 пенсії по втраті годувальника смерть якого пов»язана з ОСОБА_4 катастрофою , у відповідності до ст.ст. 52 ,53,ч.3 54ч.3,67 ОСОБА_5 України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи», виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком, прожиткового мінімуму для непрацездатних відповідно до ст.28 ОСОБА_5 України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»,встановленого ОСОБА_5 України «Про Державний бюджет України»,на 2007,2008,2009 роки.
Зобов»язати управління Пенсійного фонду України в Долинському районі провести перерахунок її пенсії відповідно до ст.ст.52,53 ч.4,54 ч.3,67 ОСОБА_5 України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи»,з 23 травня 2007 року, виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком - прожиткового мінімуму для непрацездатних відповідно до ст.28 ч.1 ОСОБА_5 України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»,встановленого ОСОБА_5 України «Про Державний бюджет України»,на 2007,2008,2009 роки та виплатити недоотриману їй суму.
Зобов»язати управління Пенсійного фонду України в Долинському районі нарахувати та виплачувати їй пенсію з 23 травня 2007 року ,відповідно до ст.ст.52,53ч.4,54,ч.3,67 ОСОБА_5 України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ОСОБА_4 катастрофи», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком –прожиткового мінімуму для непрацездатних ,відповідно до ч.1ст.28 ОСОБА_5 України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»,встановленого законом України «Про державний бюджет України на 2009 рік «виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком в розмірі 498 грн., з наступним перерахунком розміру пенсії в разі підвищення розміру мінімальної пенсії за віком.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана протягом 10 днів з дня ознайомлення з мотивувальною частиною постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Долинський районний суд; апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Долинський районний суд.
Суддя