Судове рішення #6364151

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  



    

19 жовтня 2009 року                                                           Справа № 2а-4750/09/2370                                                                                                               

17 год. 15 хв.                                                                                               м. Черкаси                        

 

 

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:  

головуючого судді   - Коваленка В.І.,  

при секретарі   - Поповій Ю.Є.  

за участю:  

прокурора  -  Упиря П.І., помічника прокурора м. Черкаси,

представників:  

від позивача  -  Барабаш О.П., за довіреністю,

від відповідача -  не з’явилася,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора м. Черкаси в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у м. Черкаси до суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення 1338 грн. 26 коп.,


ВСТАНОВИВ:  

Прокурор м. Черкаси звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у м. Черкаси до суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення 1338 грн. 26 коп.  

В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав повністю та пояснив, що під час перевірки встановлено, що за відповідачем станом на 11.08.2009 рік рахується заборгованість по податку на додану вартість у сумі  1157 грн. та штраф за порушення терміну сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства в розмірі 181 грн. 26 коп., а всього 1338 грн. 26 коп.

Прокурор просить задовольнити його вимоги та стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по податку на додану вартість та штрафні санкції за порушення термінів сплати збору на розвиток виноградництва, садівництва і хмелярства на загальну сумі 1338 грн. 26 коп.  

Представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідач в судове засідання не з’явилася, свого представника не направила, хоча про час, дату та місце розгляду справи повідомлена належним чином.  

Крім того, в судовому засіданні встановлено, що на адресу суду надійшла заява від відповідача, з якої випливає, що відповідач визнає позов повністю та згідно квитанції № 3994019 від 19.10.2009 року сплатив 100 грн. штрафу за порушення термінів сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Прокурор та представник позивача факт сплати відповідем 10 грн. не заперечували і просили суд у зв’язку із сплатою 100 грн. штрафу за порушення термінів сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, позов задовольнити повністю та стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість та штраф у сумі 1238 грн. 26 коп.

Заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача,  розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

29.06.2004 року суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_2 отримала свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності та взята на облік платників податків ДПІ у місті Черкаси. В порядку визначеному ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997 року ПП ОСОБА_2 19.07.2004 року отримала свідоцтво № 84659398 про реєстрацію платника податку на додану вартість.

Спеціальним законом, який визначає платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету є Закон України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР (надалі за текстом – Закон № 168/97-ВР).  

 Відповідно до статті 2 цього Закону   платником податку на додану вартість, зокрема, є будь-яка особа, яка здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку.

Згідно пункту 9.2. статті 9 Закону № 168/97-ВР будь-якій особі, яка реєструється як платник податку на додану вартість, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для справляння цього податку.      

Законом, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III (надалі за текстом – «Закон № 2181-III»).

Під час перевірки, проведеною прокуратурою міста Черкаси, встановлено, що за ПП ОСОБА_2 станом на 11.08.2009 рік рахується заборгованість по податку на додану вартість у сумі 1157 грн., яка не перерахована до бюджету.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства платники сплачують на спеціальний рахунок Державного казначейства України щомісяця у строки, визначені законом для місячного звітного періоду.  

Крім цього, судом встановлено, що за несвоєчасну сплату збору справляються пеня та штрафи у порядку, визначеному законом.

Як встановлено в ході перевірки ПП ОСОБА_2 допустила порушення термінів сплати податкового зобов’язання зі збору на розвиток виноградарства, садівництва, хмелярства.

Відповідно до пп 17.1.7. п 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 17.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III, платник податків,  що не подає податкову декларацію у строки,  визначені законодавством,  сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних   мінімумів   доходів  громадян  за  кожне  таке неподання або її затримку.  

Суд зазначає, що  відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні», податкові органи є контролюючими органами та органами стягнення стосовно податкових зобов'язань та фінансових санкцій, які справляються до бюджетів. Державна податкова інспекція у місті Черкаси здійснює контроль в сфері оподаткування і стягнення податкових зобов'язань та фінансових санкцій, а прокуратура міста Черкаси здійснює нагляд за додержанням і застосуванням законів міськими органами контролю, у тому числі і ДПІ у місті Черкаси, чим пояснюється звернення до суду прокурора міста Черкаси в інтересах Держави в її особі.

 Відповідно до статті 14 Закону України «Про систему оподаткування»  від  25 червня 1991 року № 1251-XII податок на додану вартість віднесений до загальнодержавних податків і зборів.

Пункт 1.5. статті 1  Закону № 168/97-ВР визначає з вітний (податковий) період, як період, за який платник податку зобов'язаний проводити розрахунки податку та сплачувати його до бюджету.

Підпункт 7.8.1. пункту 7.8. статті 7  Закону № 168/97-ВР  передбачає, що податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал.

 За приписами пункту 5.1 статті 5 Закону № 2181-III податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

 Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181-III платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

За змістом підпункту 5.2.1. пункту 5.2. статті 5 Закону № 2181-III податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

На підставі вищесказаного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення у повному обсязі.

 Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:  

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_2, що мешкає за адресою: 18023, АДРЕСА_1, на користь державної податкової інспекції у м. Черкаси, що знаходиться за адресою: 18000, м.Черкаси, вул. Хрещатик, 235, заборгованість по податку на додану вартість в розмірі 1157 грн. та штрафні санкції за порушення термінів сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства в розмірі 81 грн. 26 коп., а всього 1238 грн. (одна тисяча двісті тридцять вісім) 26 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.      

Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  



Повний текст постанови виготовлено 19 жовтня 2009 року.  





Суддя                                                                                                       В.І. Коваленко                                                                                    




 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація