Справа № 3-2533/09
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.10.2009 року м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Дворніченко В.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Виноградові подання Виноградівської митниці про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил громадянина України
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця Австрії, м.Відень, вул.Лейбніцгасе, 47/4, електрик
за ст.339 Митного кодексу України,
В С Т А Н О В И В:
Гр..України ОСОБА_1 11.10.2009 року о 20-45 годині при перетині митного кордону України через п/п Лужанка на л/а марки «Pontiak» р.н.W77455U, у напрямку із Австрії в Україну, обравши спрощену форму митного контролю, переміщав у багажному відділенні та салоні транспортного засобу 25 плит ДСП вагою 570 кг загальною вартістю 2282,25 грн.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, про день, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, в судове засідання не з'явилася, клопотань про відкладення розгляду справи від неї не надходило. Справа розглядається в порядку ст. 268 КупАП.
Перевіривши матеріали справи (протокол № 0778/302030311/09 від 11.10.2009 року, опис предметів, Акт огляду транспортного засобу та ін.), оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає вину ОСОБА_1 у порушенні встановленого відповідно до Митного кодексу України порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто наявності під час проведення митного контролю в нього предметів, що обмежені до переміщення через митний кордон України, доведеною, а кваліфікацію його дій за ст.339 МК України – правильною. Враховуючи обставини справи, суддя вважає за доцільне обрати до правопорушника стягнення за ст.339 МКУ у вигляді конфіскації переміщуваних предметів.
Вирішуючи питання, порушене у поданні, про стягнення із гр.ОСОБА_1 витрат за зберігання майна, суддя приходить до висновку, що в цій частині підстави для задоволення подання відсутні, з наступних міркувань.
Згідно правил, встановлених п.1 Розділу 3 Порядку справляння плати за зберігання товарів і транспортних засобів на складах митних органів, затвердженого Наказом ДМСУ від 29.07.2008 року, при обранні до правопорушника стягнення у вигляді конфіскації вилучених товарів і транспортних засобів плата за їх зберігання не справляється.
Крім того, п.2 Розділу 3 Порядку справляння плати встановлено, що розрахунковий строк зберігання для нарахування плати в такому випадку обраховується, починаючи з одинадцятого дня з дня набрання законної сили судовим рішенням за справою про порушення митних правил, і закінчується датою видачі товарів і транспортних засобів власнику або вповноваженій ним особі.
Таким чином, в даному випадку вимога про стягнення витрат за зберігання майна із 12.10.2009 року по день розгляду справи в суді є безпідставною.
Керуючись ст.ст. 268, 283-285 КУпАП, ст. 391 МК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Подання задовольнити.
Гр.України ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення, передбаченого ст.339 МК України та піддати його адміністративному стягненню у вигляді конфіскації відшліфованої дерево-стружкової плити розміром 2050х925х19 мм у кількості 25 штук загальною вартістю 2282,25 грн – в дохід держави.
В частині стягнення із ОСОБА_1 витрат на зберігання вилучених товарів – в задоволенні відмовити.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до апеляційного суду Закарпатської області протягом десяти днів з дня винесення постанови, через даний місцевий суд.
Суддя: В.І.Дворніченко