Судове рішення #6369402



Справа №2-721/09

Рішення  

Іменем України


18 вересня 2009 року                                                         Іршавський районний  суд

Закарпатської області


В особі    головуючої судді : Даруда І. А.

при секретарі :  Король М. Ю.

представника позивача : ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Іршава цивільну справу за позовом  ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на самочинно збудоване спадкове майно,-


В С Т А Н О В И В :  

ОСОБА_2 звернувся 27.07.2009 року до суду з даним позовом, посилаючись на те, що 05 травня 1998 року помер його батько – ОСОБА_4. Після його смерті відкрилась спадщина на самочинно збудований житловий будинок, позначений на плані літ. «А» загальною площею 151,4 кв.м., житловою – 92,4 кв.м.,  свинарник, позначений на плані літ."Ж ", майстерню, позначену на плані літ."З-З", гараж, позначений на плані літ."К" та побудовані: літню кухню, позначену на плані літ.'Б", сарай, позначений на плані літ."В", коровник, позначений на плані літ. «Г-Г», вбиральню, позначену на плані літ."Д", огорожу, позначену на плані цифрами №1-4, колодязь, позначений на плані цифрою №5, вимощення, позначене "I" , за адресою: Закарпатська область, Іршавський район, с. Мідяниця, буд.88. Новий будинок, свинарник, майстерня, гараж самочинно збудовані батьком. На день смерті батька він проживав у спадковому будинку за адресою: с. Мідяниця, буд.88, Іршавського району, де i проживає i по теперішній час. Між ними досягнута домовленість про відмову  матері від спадкового майна на його користь. В зв'язку з юридичною необізнаністю, вона, відповідно до ст. 1273 ЦК України, не змогла подати заяву до Іршавської державної нотаріальної контори про відмову від прийняття спадщини. Ним, як спадкоємцем за законом, в передбачені законом строки спадщину після смерті батька прийнято, оскільки до дня відкриття спадщини він постійно проживав з батьком в спадковому будинку, однак юридично оформити своє право він не маю можливості, оскільки спадкодавцем за життя правоустановчі документи на будинковолодіння виготовлені не були. Просить визнати його власником самочинно збудованого спадкового майна до якого входить: житловий будинок, позначений на плані літ."А" загальною площею 151,4 кв.м., житловою - 92,4кв.м., свинарник, позначений на плані літ."Ж ", майстерня, позначена на плані літ."З-З"", гараж, позначений на плані літ."К" та побудовані: літня кухня, позначена на плані літ."Б", сарай, позначений на плані літ."В", коровник, позначений на плані літ.'Г-Г", вбиральня, позначена на плані літ."Д", огорожа, позначена на плані цифрами №1-4, колодязь, позначений на плані цифрою №5, вимощення, позначене "I" , за адресою: Закарпатська область, Іршавський район, с. Мідяниця, буд.88, після смерті батька - ОСОБА_4, 5 травня 1998 року.

Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, надіслав суду заяву, позовні вимоги підтримує, просить справу розглянути без його участі.  

Представник позивача ОСОБА_1 в суді позов підтримала, просить  визнати ОСОБА_2 власником вищевказаного самовільно збудованого спадкового майна.

Відповідачка ОСОБА_3 в судове засідання для розгляду справи не з»явилася, надіслала суду заяву, просить справу розглянути без її участі, проти задоволення позову не заперечує.  

Заслухавши пояснення представника позивача ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задоволити з слідуючих підстав:

В судовому засіданні належними доказами встановлено: що 05 травня 1998 року помер батько позивача – ОСОБА_4, після смерті якого відкрилась спадщина на самовільно збудований житловий будинок з надвірними спорудами загальною площею 151,4 кв.м., житловою – 92,4 кв.м. за адресою:  Закарпатська область, Іршавський район, с. Мідяниця, буд.88.  На день смерті батька і до сьогоднішнього дня позивач проживає у спадковому будинку за вищевказаною адресою. З матір’ю позивача ОСОБА_3, яка також являється спадкоємцем по закону, досягнута домовленість про відмову матері від спадкового майна на користь позивача, однак в зв’язку з юридичною необізнаністю вона не змогла подати заяву до Іршавської державної нотаріальної контори про відмову від прийняття спадщини. Юридично оформити своє право на спадщину позивач не має можливості, оскільки спадкодавцем за життя правоустановчі документи на будинковолодіння виготовлені не були.                      

Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки.  

Згідно ч. 1 ст.1273 ЦК України спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитись від прийняття спадщини протягом 6-ти місячного строку, який починається з часу відкриття спадщини. Спадкоємець за законом має право відмовитись від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.

Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він в установлений строк не відмовився від спадщини.  

Відповідно до ч.5 ст.376 ЦК України на вимогу користувача земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самовільно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.  

Керуючись ст. ст. 3, 10, 131, 212, 215 ЦПК України, ст..1261, ч.1 ст.1273, ч. 3 ст. 1268, ч.5 ст. 376 ЦК України, суд,-

Р І Ш И В   :

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1  власником  самочинно збудованого спадкового майна до якого входить: житловий будинок, позначений на плані літ."А" загальною площею 151,4 кв.м., житловою - 92,4кв.м., свинарник, позначений на плані літ."Ж ", майстерня, позначена на плані літ."З-З"", гараж, позначений на плані літ."К" та побудовані: літня кухня, позначена на плані літ."Б", сарай, позначений на плані літ."В", коровник, позначений на плані літ.'Г-Г", вбиральня, позначена на плані літ."Д", огорожа, позначена на плані цифрами №1-4, колодязь, позначений на плані цифрою №5, вимощення, позначене "I" , за адресою: Закарпатська область, Іршавський район, с. Мідяниця, буд.88, після смерті батька - ОСОБА_4, 5 травня 1998 року.


Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга – протягом 20 днів.



Суддя                                                         І. А. Даруда  






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація