Справа № 2-201-09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2009 року
Богодухівський районний суд Харківської області у складі головуючої судді КУЗІНОЇ Н.П. за участю секретаря Герасимюк Л.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Богодухові справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Шарівської селищної ради “ Про визнання права власності на земельну ділянку”, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовною заявою в якій просять визнати за ними в порядку спадкування за законом право власності на земельну ділянку площею 4,1793 га, розташовану на території Шарівської селищної ради Богодухівського району Харківської області, право на яку мав ОСОБА_3, що помер 11 квітня 2006 року.
Свої вимоги позивачі мотивують тим, що ОСОБА_3, який помер 30 травня 2006 року є їхнім рідним братом. Як член колишнього СЗАТ "Свердловське", він являється власником земельної ділянки розміром 4,1793 га, розташованої на території Шарівської селищної ради Богодухівського району Харківської області.
Спадкоємцем померлого став батько – ОСОБА_4, який фактично прийняв спадщину після ОСОБА_3., але Державного акта на земельну ділянку не отримав, так як помер 11 квітня 2008 року. Єдиними спадкоємцями після смерті ОСОБА_4. являються позивачі, що підтверджується свідоцтвами про народження.
До нотаріальної контори ОСОБА_1 звернувся, але йому було відмовлено в зв’язку з тим, що ОСОБА_4 оформив свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку, але не отримав державний акт на право власності на земельну ділянку, який підтверджує право власності на земельну ділянку, так як 11 квітня 2008 року помер. Свідоцтво про право на спадщину після померлого ОСОБА_4 не може бути видано, так як спадкодавець не є власником землі.
Представник Шарівської селищної ради - Шарівський селищний голова ОСОБА_5 в судове засідання не з’явився, просив справу слухати за його відсутності, проти задоволення позову не заперечував.
Представник позивача ОСОБА_2 та позивач ОСОБА_1 та на позовних вимогах наполягав, просив суд винести рішення про визнання права власності на земельну ділянку, яка розташована на території Шарівської селищної ради Богодухівського району Харківської області за позивачаи.
Суд, заслухавши позивача ОСОБА_1 та представника позивача ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено:
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку від 20 квітня 2005 року ОСОБА_3 є власником земельної ділянки площею 4,1793 га, яка розташована на території Шарівської селищної ради Богодухівського району Харківської області.
ОСОБА_3 помер 11 квітня 2006 року. Спадкоємцем померлого став батько – ОСОБА_4.
ОСОБА_4 оформив свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку, але не отримав державний акт на право власності на земельну ділянку, який підтверджує право власності на земельну ділянку, так як 11 квітня 2008 року помер. Свідоцтво про право на спадщину після померлого ОСОБА_4 не може бути видано, так як спадкодавець не є власником землі.
Відповідно до вимог ч.1 ст.1261 Цивільного кодексу у першу чергу на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця і народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Спадкоємцями після смерті ОСОБА_4. є діти, позивачі по справі, що підтверджується свідоцтвами про народження, серія АХ № НОМЕР_1 від 03.03.1950 року та серія АК № НОМЕР_2 від 19.05.1954 року.
Згідно ст. 131 ч. 1 Земельного Кодексу України громадяни та юридичні особи України, а також територіальні громади та держава мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, дарування, успадкування та інших цивільно – правових угод.
До Богодухівської держнотконтори позивачі звернувися у встановлений законодавством термін.
Керуючись ст.ст. 1267, 1261, 1258, 1268, 1269 ЦК України, ст. 131 ч. 1 ЗК України суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Шарівської селищної ради “ Про визнання права власності на земельну ділянку”- задовольнити .
Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку, площею 4,1793 га, розташовану на території Шарівської селищної ради Богодухівського району Харківської області.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання через Богодухівський районний суд заяви про апеляційне оскарження даного рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання через Богодухівський районний суд апеляційної скарги на рішення протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. У разі, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяв про апеляційне оскарження, апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ