Судове рішення #6372444

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

про стягнення аліментів

                 2-251-09

30 березня 2009 року


        Богодухівський районний суд у складі головуючої судді КУЗІНОЇ Н.П., за участю секретаря Герасимюк Л.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Богодухові справу за позовом  ОСОБА_1до ОСОБА_2 “Про стягнення аліментів”, -


ВСТАНОВИВ :


Сторони ОСОБА_1. та ОСОБА_2. перебували в зареєстрованому шлюбі з 28 серпня 1993 року по 28 лютого 2007 року. Від даного шлюбу мають неповнолітню дитину сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, який на даний час проживає з позивачем. Відповідач ОСОБА_2. допомоги на утримання дитини не надає, в зв’язку з чим ОСОБА_1. просить стягнути з нього аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року, в розмірі 1/4 частини всіх видів доходу щомісяця, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.


Відповідач ОСОБА_2., не заперечував виплачувати аліменти на утримання сина ОСОБА_3.


Позивачка в судове засідання не з’явилася, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, та на задоволені позові наполягає.


Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню із слідуючих підстав:


Згідно Свідоцтва про розірвання шлюбу серії І-ВЛ №НОМЕР_1, шлюб між ОСОБА_2. та ОСОБА_1. 28 лютого 2007 року розірвано, актовий запис № НОМЕР_1.


Відповідач ОСОБА_2. являється батьком неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, що підтверджується свідоцтва про народження, серія І-ВЛ № НОМЕР_2 від 02 серпня 1994 року.


На утримання сина матеріальну допомогу не надає, хоча має таку можливість. Відповідно до довідки Богодухівської ЦРЛ ОСОБА_2. працює на посаді водія швидкої допомоги, отримує заробітну плату, тобто має постійний щомісячний дохід.


Згідно із ст.180 Сімейного Кодексу України “батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття”. На даний час відповідач працює, має регулярний дохід.


Згідно з ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.


Відповідно до ч.1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу), яка буде стягуватися як аліменти, визначається судом. Тому, обговорюючи питання про розмір аліментів суд вважає, що з відповідача необхідно стягнути аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу).


Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України, судовий збір має бути стягнутий з відповідача в доход держави.      


На підставі викладеного та керуючись ст. 180-184 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 88, ЦПК України суд, -


ВИРІШИВ :

             

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця м. Богодухова Харківської області, що проживає АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, аліменти  на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 1/4 частини всіх видів доходу щомісяця, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 11 березня 2009 року.


Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. держмита, та 7 грн.50 коп. витрати  інформаційно технічні забезпечення на користь держави.


 Рішення може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Богодухівський районний суд заяви про апеляційне оскарження даного рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання через Богодухівський районний суд апеляційної скарги на рішення протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. У разі, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяв про апеляційне оскарження, апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

       

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.  Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга  не  була  подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги  рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.






СУДДЯ


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація