Справа № 2-561-09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2009 року
Богодухівський районний суд Харківської області у складі головуючої судді КУЗІНОЇ Н.П., за участю секретаря Герасимюк Л.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Богодухові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 “Про розірвання шлюбу“, -
ВСТАНОВИВ:
Сторони знаходяться в зареєстрованому шлюбі з 10 листопада 2007 року, мають спільну малолітню дитину – доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
Позивач просить шлюб розірвати, мотивуючи тим, що причиною розпаду сім’ї є постійні сварки, конфліктні ситуації, які виникали безпідставно з вини відповідача при вирішенні різних сімейних питань. Відповідач не контролює власних емоцій та дій, постійно кричить як на неї так і на дитину, неодноразово наносив тілесні ушкодження. Склалися такі відносини при яких стало неможливо проживати однією сім’єю. Сімейні стосунки стали напруженими, стали негативно впливати на психологічний стан кожного з подружжя та на виховання доньки, в зв’язку з чим вони стали проживати окремо один від одного.
Донька ОСОБА_3 проживає разом з ОСОБА_1. та знаходиться на її утриманні.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, просила шлюб розірвати, прізвище залишити дошлюбне. Крім того просила стягнути з відповідача на її користь судові витрати по справі в розмірі 38, 50 грн. та доньку залишити проживати з нею.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання з’явився, проти задоволення позову не заперечує.
Судом встановлено: Сторони знаходяться в шлюбі з 10 листопада 2007 року, який зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Богодухівського районного управління юстиції Харківської області, актовий запис № НОМЕР_1. Мають спільну малолітню дитину – доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
Сімейно - шлюбні відносини припинені із – за постійних сварок, конфліктних ситуацій, які виникали безпідставно з вини відповідача при вирішенні різних сімейних питань. Відповідач не контролює власних емоцій та дій, постійно кричить як на неї так і на дитину, неодноразово наносив тілесні ушкодження. Склалися такі відносини при яких стало неможливо проживати однією сім’єю. Сімейні стосунки стали напруженими, стали негативно впливати на психологічний стан кожного з подружжя та на виховання доньки, в зв’язку з чим вони стали проживати окремо один від одного.
При таких обставинах суд вважає, що збереження сім’ї неможливе і необхідно шлюб розірвати, дитину залишити проживати з матір’ю, витрати покласти на відповідача.
Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України, судовий збір має бути стягнутий з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст. 75, ст. 76, ст.105, ст.110, ст.112 Сімейного Кодексу України суд, –
ВИРІШИВ :
Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, зареєстрований 10 листопада 2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану Богодухівського районного управління юстиції Харківської області, актовий запис № НОМЕР_1.
Малолітню доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, залишити проживати з матір’ю.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 17,0 гривень в доход держави.
Стягнути з ОСОБА_2 на корить ОСОБА_1 судові витрати по справі 8,50 грн. держмита та 30 грн. витрати з інформаційно технічного забезпечення.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання через Богодухівський районний суд заяви про апеляційне оскарження даного рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання через Богодухівський районний суд апеляційної скарги на рішення протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. У разі, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяв про апеляційне оскарження, апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ :