u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2009 р. Справа № 2-а-2047/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бездрабка О.І.,
при секретарі - Кусик Г.С.,
за участю:
представника позивача - Большакова С.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Генічеському районі Херсонської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція в Генічеському районі Херсонської області (далі - позивач) звернулася із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач), в якому просить стягнути суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1731,60 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що працівниками податкової інспекції проводилася перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу в кафе, що знаходиться по АДРЕСА_1, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 За результатами перевірки складено акт від 02.07.2008 р. № 000049/21100097/235, в якому зафіксовано порушення п.1, 2, 6, 9, 10, 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За результатами матеріалів перевірки податковою інспекцією прийнято рішення від 08.07.2008 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1731,60 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив його задовольнити, вказавши на те, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 є власником пункту роздрібної торгівлі і повинен дотримуватися вимог чинного законодавства. При перевірці її кафе виявлено проведення розрахункової операції без застосування РРО, не забезпечення зберігання КОРО протягом встановленого 3-річного терміну, не забезпечення зберігання контрольних стрічок протягом встановленого терміну, не забезпечення зберігання щоденного звітного чеку РРО в КОРО № 389 (КОРО відсутня взагалі), не забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначених в денному звіті РРО. За вказані порушення до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 1731,60 грн., які фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 не сплачено, а тому просить їх стягнути з відповідача.
Відповідач у судове засідання не з"явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, заперечень на позов не надав.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Судом встановлено, що 02.07.2008 р. працівниками державної податкової інспекції в Генічеському районі Херсонської області на підставі направлень №№ 79, 80 від 02.07.2008 р. проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб”єктами підприємницької діяльності у кафе, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, яке належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2
За результатам перевірки складено акт № 000049/21100097/235 від 02.07.2008 р., в якому зафіксовано порушення:
- п.1, 2 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме проведення розрахункових операцій без застосування РРО на суму 6 грн.;
- п.6 ст.3 Закону - не забезпечено зберігання КОРО протягом встановленого 3-річного терміну;
- п.9 ст.3 Закону - не забезпечено зберігання щоденного звітного чеку РРО в КОРО № 389 (КОРО відсутня взагалі);
- п.10 ст.3 Закону - не забезпечено зберігання контрольних стрічок протягом встановленого терміну (на момент перевірки відсутні взагалі);
- п.13 ст.3 Закону - не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО.
За вказані порушення державною податковою інспекцією в Генічеському районі Херсонської області прийнято рішення від 08.07.2008 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1731,60 грн.
Суд вважає рішення позивача щодо застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій обґрунтованим виходячи з наступного.
Положеннями п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що суб"єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов"язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
В порушення зазначених вимог під час перевірки виявлено, що відповідачем розрахункова операція на суму 6 грн. проведена без застосування РРО, у зв"язку з чим позивачем обгрунтовано застосовано штрафні санкції у п"ятикратному розмірі вартості проданого товару, що передбачено п.1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" на суму 30 грн. (6 грн. х 5 = 30 грн.).
Відповідно до п.6 ст.3 Закону суб"єкти підприємницької діяльності повинні зберігати КОРО протягом 3-х років, однак відповідачем вказаних вимог не дотримано, за що позивачем застосовано штрафну санкцію у сумі 340 грн. (17 грн. х 20 = 340 грн.).
Положеннями п.9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено обов"язок суб"єкта підприємницької діяльності щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій. Недотримання саме цих вимог Закону було виявлено під час перевірки кафе, що належить відповідачу, а саме не забезпечено зберігання фіскального звітного чеку РРО в КОРО № 389 (КОРО відсутня взагалі). За вказане порушення передбачена штрафна санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п.4 ст.17 Закону), а тому позивачем обгрунтовано застосовано до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 штрафну санкцію у розмірі 340 грн. (170 грн. х 20 = 340 грн.).
Згідно з вимогами п.10 ст.3 вказаного Закону суб"єкти підприємницької діяльності повинні друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років. Як слідує з акту перевірки, відповідачем допущено порушення вказаних вимог, а саме на момент перевірки контрольні стрічки відсутні взагалі, за що позивачем застосовано штрафну санкцію у сумі 170 грн. (17 грн. х 10 = 170 грн.).
Відповідно до п.13 ст.3 Закону суб"єкти підприємницької діяльності зобов"язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня. Як зафіксовано в акті перевірки № 00049/21100097/235 від 02.07.2008 р. відповідачем не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО на суму 170,32 грн.
Згідно з вимогами ст.22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено відповідальність суб"єктів господарювання у вигляді штрафу за невідповідність суми коштів на місці проведення розрахунків сумі за денним звітом РРО в п"ятикратному розмірі такої невідповідності. В даному випадку за вказане порушення до ФОП ОСОБА_2 застосовано штрафну санкцію у розмірі 851,60 грн. (170,32 грн. х 5 = 851,60 грн.).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обгрунтованість застосування державною податковою інспекцією у Генічеському районі Херсонської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 штрафних санкцій на загальну суму 1731,60 грн.
При таких обставинах суд вважає позовні вимоги щодо стягнення з фізичної особи- підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1731,60 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки на даний час штрафні (фінансові) санкції відповідачем не сплачені.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив :
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ЄДР НОМЕР_1, АДРЕСА_2) до державного бюджету (на р/р 31116104700112*; 101; 24103822 (призначення платежу), отримувач відділення держказначейства України, в установі банку ГУДКУ у Херсонській області, м.Херсон, МФО 852010) 1731 (одну тисячу сімсот тридцять одну) грн. 60 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 23 жовтня 2009 року.
Суддя Бездрабко О.І.