Справа № 2-а-2215/2009 року
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
_______________________________________________________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2009 року м.Баштанка
Баштанський районний суд в складі:
головуючого по справі судді – Янчук С.В.,
при секретарі судового засідання – Гуровій Л.А.
за участю позивача
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Баштанка, адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ОР ДПС ВДАІ Пономаренко Олександра Вікторовича, про скасування постанови ВЕ №-105210 про притягнення до адміністративної відповідальності від 22.05.2009 року,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, звернувся до суду із адміністративним позовом, в якому вказав, що 22 травня 2009 року, близько 15.05 години, на перехресті вулиці Електронна з вулицею Кірова, на нього було накладено стягнення за ч.2 ст.122 КУпАП України за порушення п.16.3 ПДР України, за те, що він керуючи належним йому транспортним засобом «ВАЗ-2109» д.н. НОМЕР_1, для надання переваги у русі не зупинив транспортний засіб перед дорожньою розміткою 1.12, чи світлофором при наявності дорожнього знаку 5.62, або ввімкнутому забороняючому сигналу світлофора.
В результаті чого інспектором ДПС ДАЇ відносно нього було накладено стягнення за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 122 ч.2 КУпАП, та на підставі нього винесено постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі -430 грн.
Він вважає, що дана постанова є незаконною та просить суд скасувати її, так як викладені підстави про скоєння ним адміністративного правопорушення не відповідають дійсності, та описаний факт в протоколі є надуманий, який фактично не мав місця.
Позивач в судове засідання з’явився, позов підтримав та просив задовольнити його, пояснивши, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, оскільки він дійсно 22 травня 2009 року взагалі не керував даним транспортним засобом, так як він його продав іншій особі більше року тому назад. Факт його причетності до вказаних правопорушень, не визнає.
З даною постановою він не погоджується , оскільки вона винесена з порушенням норм чинного законодавства, а тому підлягає до скасування. При прийнятті рішення по даному правопорушенні порушено вимоги статей 251, 258, 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: доказом про притягнення до адміністративної відповідальності є лише слова працівника міліції без зазначення, дати часу на вимірюючому пристрої .
Представник відповідача, до суду не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений вчасно та належним чином (рекомендованим листом).
Вислухавши пояснення позивача, який повідомив, що 22 травня 2009 року він дійсно взагалі не керував даним транспортним засобом (ВАЗ-2109), так як він його продав-14 серпня 2008 року, ОСОБА_2, мешканцю АДРЕСА_1 ( відповідно до тимчасового реєстраційного талону НОМЕР_2виданого 14.08.2009 року).
Дослідивши фактичні обставини, викладені в позовній заяві, суд вважає, що постанова серії ВЕ №-102510 від 22 травня 2009 року про притягнення ОСОБА_1, до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122 КУпАП, винесена інспектором ДПС УДАІ УМВС України у Миколаївській області Пономаренко Олександром Вікторовичем, підлягає скасуванню, а позов ОСОБА_1 - до задоволення, виходячи з таких міркувань .
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини справи, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, яві використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Під час прийняття рішення по справі інспектором ДАІ не з’ясовано обставини, передбачені ст.. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто чи винна дана особа у вчиненні правопорушення, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини , які пом’якшують та обтяжують відповідальність, а також не з’ясовані інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Будь-яких понятих та свідків які б підтвердили місце, дату час скоєння правопорушення не залучено, позивач категорично заперечив вчинення даного адміністративного правопорушення , та його пояснення нічим не спростовані, так як на вимогу суду направити матеріали справи, які послужили підставою для накладення стягнення, цього не було зроблено.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України - завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Судові витрати по справі слід віднести на рахунок держави, так як відповідно до вимог ст. 288 ч. 5 Кодексу України про адміністративні правопорушення - особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 287-289, ч.1 п.3 ст. 293 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст.2, 7, 17, 18, 71, 104, 130, 158-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Поновити ОСОБА_1 - строк для звернення до суду.
Позов ОСОБА_1 до інспектора ОР ДПС ВДАІ Пономаренко Олександра Вікторовича, про скасування постанови ВЕ №-105210 про притягнення до адміністративної відповідальності -задовольнити.
Скасувати складену відносно ОСОБА_1 постанову ВЕ №-105210 про притягнення до адміністративної відповідальності, за ст. 122 ч.2 КУпАП від 22 травня 2009 року з закриттям провадження по справі.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ: