справа №2-3811/09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.10.2009р. Франківський районний суд м.Львова у складі-головуючого
судді Гулієвої М.І.
при секретарі Редкевич О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові справу за позовом ОСОБА_1 до 5 Львівської держнотконтори, Франківської райадміністрації про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
в с т а н о в и в
позивачка звернулася до суду з позовом про визначення додаткового терміну на прийняття спадщини, посилаючись на те, що 15.09.2007р. помер її батько , після смерті якого відкрилась спадщина. Вона є єдиним спадкоємцем по закону після його смерті. Вона своєчасно прийняла спадщину, фактично вступила у володіння спадковим майном. Однак, у визначений законом строк не звернулася у нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини.Просить визначити додатковий 2 тижневий строк на прийняття спадщини .
У судовому засіданні позовні вимоги підтримала, дала аналогічні пояснення, просить позов задоволити.
Представники відповідачів в судове засідання не з”явилися,5 Львівська держнотконтора надіслала заяву про слухання справи у відсутності її представника, представник Франківської рай адміністрації не з»явився, не повідомив про причини неявки, хоч належно увідомлений про час та місце слухання справи. З матеріалів вбачаються права та взаємовідносини сторін, тому суд вважає за можливе справу слухати у їх відсутності, згідно ст.169 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підставний та підлягає до задоволення, оскільки судом встановлено, що 15.09.2007р.помер батько позивачки ОСОБА_2, який заповіт на належне йому на праві власності майно не залишив.
Як встановлено в судовому засіданні, позивачка є єдиним спадкоємцем по закону після смерті батька, оскільки шлюб між її батьками розірвано 29.12.2000р., що вбачається із свідоцтва про розірвання шлюбу.
Спадкова справа після смерті ОСОБА_2не заводилась, що вбачається з відповіді 5 Львівської держнотконтори від 15.10.09р.
Спадкове майно складається з 1/3 частини квартири по вул.. В.Великого,67/50 у м.Львові.Зазначена квартира належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_3 Павлівній- матері позивачки, ОСОБА_2 Миколайовичу- її батькові та позивачці ОСОБА_4, якій, як вбачається із свідоцтва про шлюб , після одруження присвоєно прізвище-Савченко.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка до дня смерті спадкодавця проживала разом з ним, фактично прийняла спадщину, однак не оформила це нотаріально.
Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом 6місячного строку з дня відкриття спадщини, не заявив про відмову від неї(ст..1268 ЦК України).
Згідно ст.1272 ЦК України,за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За наведених обставин, суд вважає, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Керуючись ст.10,11,60,169,208-209,212-215,218 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України,суд,-
В и р і ш и в
Позов задоволити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий 2 –тижневий строк , з дня вступу рішення суду в законну силу, для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті батька – ОСОБА_2, 1934р.н.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення , а апеляційна скарга- протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.І.Гулієва