Судове рішення #6375166


                                                                                                                                                                                                

Р І Ш Е Н Н Я                                       справа №2-582/09

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

(заочне)


22.09. 2009 року  Франківський районний суд м.Львова в складі :головуючого  

судді  Гулієвої М.І.

При секретарі Ясінському Ю.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за позовом ОСОБА_1 до  ЗАТ”Страхова компанія “Інкомстрах” про  відшкодування страхової суми та моральної шкоди,-

в с т а н о в и в  


позивачка звернулась до суду з позовом про стягнення страхового відшкодування, посилаючись на те, що 25.11.2006р.між нею  та Львівською філією ЗАТ"Страхова компанія "Інкомстрах" укладено договір  добровільного страхування,об»єктом якого був належний їй автомобіль.27.06.2007р. за участю її автомобіля БМВ 5321 н.з. ВС 5559АР сталась ДТП. Про дану подію вона повідомила відповідача, надала всі необхідні документи, однак відповідач порушив умови договору та не виплатив страхове відшкодування, не дивлячись на її неодноразові звернення .Сума страхового відшкодування становить 5965,26грн.Просить стягнути з відповідача в її користь 5965,26грн.страхового відшкодування, 379,16грн. Штрафних санкцій , 5000грн.моральної шкоди, заподіяної їй порушенням її прав , 1500грн.за надання юридичної допомоги та судові витрати.

18.08.2009р. позивачка подала заяву  про збільшення позовних вимог, просить стягнути з відповідача в її користь 5965,26грн.страхового відшкодування, 2324грн. штрафних санкцій , 3263грн. втрат від росту інфляції,5000грн.моральної шкоди, заподіяної їй порушенням її прав , 1500грн.за надання юридичної допомоги та судові витрати, а всього 11 552,26грн.

В судовому засіданні позивачка та її представник позовні вимоги підтримали, дали аналогічні пояснення, просять позов задоволити.

Представник відповідача в судове засідання не з»явився, не повідомив про причини неявки, хоч належно увідомлений про час та місце слухання справи. З матеріалів вбачаються права та взаємовідносини сторін, тому суд вважає за можливе справу слухати у його відсутності, відповідно до ст.169,224 ЦПК України,з постановленням заочного рішення.

Заслухавши пояснення позивачки та її представника, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення.

В судовому засіданні встановлено, що 25.11.2006р.між позивачкою та Львівською філією ЗАТ»Страхова компанія «Інкомстрах» укладено договір добровільного страхування засобу наземного транспорту-БМВ 5231, термін дії якого закінчується 24.11.2007р.

27.06.07р. мала місце дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля, належного позивачці.

Про настання страхового випадку позивачка повідомила відповідача, відповідно до умов п.31.2 підунктів є,к, п.31.3  Договору страхування, надавши страховику  на його вимогу всі необхідні документи для встановлення факту, причини,обставин настання події та встановлення розміру збитків, що вбачається із заяв позивачки  від 13.11.07р., 20.12.07р.та відповідей  ЗАТ СК»Інкомстрах» від 6.12.07р. та 05.02.08р., з якої ,зокрема, вбачається, що страхове відшкодування по страховому випадку, що мало місце 27.06.07р. буде сплачено відповідачем найближчим  часом. Однак, страхове відшкодування не виплачено позивачці по даний час.

Відповідно до п.31.1 Договору страхування, відповідач зобов»язаний  при настанні події, що має ознаки страхового випадку, після отримання всіх  необхідних документів, протягом 15 робочих днів прийняти рішення про виплату або відмову у виплаті страхового відшкодування страхувальнику.

Виплата страхового відшкодування має бути проведена протягом 30 робочих днів з моменту прийняття рішення про виплату страхового відшкодування.Страховик несе майнову відповідальність за несвоєчасну виплату страхового відшкодування в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на момент виникнення заборгованості від суми заборгованості за кожен день прострочення( п.31.1пп.е Договору страхування).

Статтею 25 ЗУ»Про страхування» передбачено, що здійснення страхових виплат і виплата страхового відшкодування проводиться страховиком згідно з договором страхування на підставі заяви страхувальника і страхового акту, який складається страховиком або уповноваженою ним особою.

Згідно ст..988 ЦК України, страховик зобов»язаний здійснити страхову виплату у разі настання страхового випадку, в строк, встановлений договором.

У разі несплати страховиком страхувальнику страхової виплати, страховик зобов»язаний сплатити неустойку, в розмірі, встановленому договором чи законом( ст.992 ЦК України).  

Як встановлено в судовому засіданні, сума страхового відшкодування за вирахуванням 550грн. франшизи , становить 5415,26грн., що стверджено рахунком на проведення робіт від 16.07.07р. №2871 та  листом ЗАТ СК»Інкомстрах» від 6.12.07р. №3797. Зазначена сума підлягає стягненню з відповідача в повному обсязі.

Що стосується позовних вимог про стягнення відшкодування за несвоєчасну виплату страхової в сумі 2324грн., виходячи з подвійної ставки НБУ в розмірі 60 %, такі підлягають до часткового задоволення з наступних підстав.

На момент виникнення заборгованості облікова ставка НБУ становила 8%.Таким чином, відповідно до п.31.1 Договору відповідач зобов»язаний сплатити позивачці 655,17грн.за несвоєчасну виплату страхового відшкодування- 5415,26х 16/100 х 276/365, де 5415,26грн.- сума страхового відшкодування, 16- подвійна облікова ставка НБУ, 276-кількість прострочених днів, 365- кількість днів у році.

Відповідно до ст.88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.У зв”язку з цим суд вважає за необхідне стягнути з відповідача  156,81грн. судових витрат, сплачених позивачкою, а також 1500грн.за надання юридичної допомоги.  

 Вимоги позивачки щодо стягнення  3263грн.інфляції за весь час прострочення до задоволення не підлягають, так як  відповідно до ст.2 ЗУ»Про індексацію грошових доходів населення» індексації підлягають лише ті виплати, які не мають разового характеру. Оскільки, виплата страхової суми має разовий характер, вона індексації не підлягає.

Позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди до задоволення не підлягають, оскільки між сторонами мали місце договірні відносини, а укладеним договором не передбачена можливість відшкодування моральної шкоди.

Керуючись ст.ст.10,11,60,169,208,209,212-215,218,224-226 ЦПК України,ст.22,23, 988,992 ЦК України ,ст.25 ЗУ»Про страхування», суд,-                                      


В И Р І Ш И В  :


Позов задоволити частково.

Стягнути з ЗАТ"Страхова компанія "Інкомстрах" в користь ОСОБА_1 5415,26грн.страхового відшкодування,655,17грн.штрафних санкцій,1500грн.витрат, пов»язаних із наданням правової допомоги та 156,81 грн.судових витрат, а всього 7727 (сім тисяч сімсот двадцять сім) гр.24 коп.

В решті позовних вимог відмовити за безпідставністю.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання  його копії.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення , а апеляційна скарга- протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.



Суддя                                                                   М.І.Гулієва













































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































ва  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація