Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #63769934

Справа № 171/1515/16-ц

6/171/55/17

У Х В А Л А

03 травня 2017 року м.Апостолове

   Суддя Апостолівського районного суду Дніпропетровської області Кодрян Л.І., ознайомившись з заявою Апостолівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про роз’яснення щодо виконання рішення про розірвання шлюбу, який розірвано попереднім рішенням, -

ВСТАНОВИЛА:

26 квітня 2017 року до Апостолівського районного суду Дніпропетровської області надійшла заява Апостолівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про роз’яснення щодо виконання рішення Апостолівського районного суду Дніпропетровської області від 01 лютого 2017 року про розірвання шлюбу, який розірвано попереднім рішенням Апостолівського районного суду Дніпропетровської області від 06 червня 2012 року. Вказана заява зареєстрована, як справа, що надійшла в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27 квітня 2017 року дану справу за № 171/1515/16-ц, провадження № 6/171/55/17, передано на розгляд судді Кодрян Л.І. та зареєстровано за індексом «6», як справу щодо розгляду питань у порядку виконання судових рішень у цивільних справах.

Вважаю, що дана заява не підлягає розгляду в суді у порядку цивільного судочинства, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно з ч.1 ст.15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Процесуальні питання, пов’язані з виконанням судових рішень у цивільних справах розглядаються судом відповідно до розділу VI ЦПК України (ст.ст.367-382 ЦПК України).

Відповідно до п.2.15 розділу 2 Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ», затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 173 (далі - Інструкція з діловодства) реєстрація та облік судових справ (матеріалів кримінального провадження) у місцевому загальному суді здійснюється згідно з індексами, зокрема, індекс "6" - справи щодо розгляду питань у порядку виконання судових рішень у цивільних справах.

Розділом VI ЦПК України, передбачений вичерпний перелік процесуальних питань, пов’язаних з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб), що розглядаються судом відповідно до зазначеного розділу.

Питання, що порушується у заяві Апостолівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області щодо роз’яснення виконання рішення про розірвання шлюбу, який розірвано попереднім рішенням, відповідно до ст.367-382 ЦПК України не належить до процесуальних питань, пов’язаних з виконанням судових рішень у цивільних справах.

Натомість відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст.5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про інформацію», що передбачає гарантії права на інформацію, встановлено, що право на інформацію забезпечується, зокрема, створенням механізму реалізації права на інформацію; обов'язком суб'єктів владних повноважень визначити спеціальні підрозділи або відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації; встановленням відповідальності за порушення законодавства про інформацію.

Згідно ст.9 Закону України «Про інформацію» всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій.

Запит на інформацію регулюється Законом України «Про доступ до публічної інформації», а запит (вимога) суб’єкта владних повноважень – спеціальними законами про статус та повноваження відповідних суб’єктів владних повноважень.

Запитувачами публічної інформації відповідно до ст.12 Закону України «Про доступ до публічної інформації» є фізичні, юридичні особи та об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень.

Запит (вимога) суб’єкта владних повноважень – викладене в письмовій формі звернення або вимога такого суб’єкта про надання інформації чи виконання певних дій (утримання від дій) у зв’язку із виконанням суб’єктом звернення своїх владних повноважень.

Запит (звернення) суб’єкта владних повноважень завжди пов’язаний із виконанням таким суб’єктом своїх владних функцій.

Разом з тим, владні суб’єкти можуть отримувати інформацію від інших учасників інформаційних відносин не на підставі свого звернення, а на підставі обов’язку інших учасників інформаційних відносин їм таку інформацію надавати.

Відповідно до п.2.9 розділу 2 Інструкції з діловодства реєстрація процесуальних та непроцесуальних документів здійснюється шляхом внесення до автоматизованої системи документообігу суду (далі-АСДС) інформації та даних, передбачених Положенням про АСДС та іншими нормативно-правовими актами. У разі реєстрації непроцесуальних документів до АСДС вносяться дані про термін виконання, якщо такий установлено документом або законодавством.

Апостолівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області звернувся до суду з вищезазначеною заявою за наданням необхідної інформації у зв’язку із виконанням своїх повноважень, а не з необхідністю судового розгляду справи, судового захисту права.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява, зокрема, не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

На підставі вищевикладеного у відкритті провадження в даній справі слід відмовити, оскільки дана заява не підлягає розгляду в суді у порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст.ст.19, 40 Конституції України, ст.ст.315122, 367-382 ЦПК України, Законом України «Про інформацію», суддя, -

УХВАЛИЛА:

Відмовити у відкритті провадження у справі за заявою Апостолівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про роз’яснення щодо виконання рішення про розірвання шлюбу, який розірвано попереднім рішенням.

Копію ухвали надіслати Апостолівському районному відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Апостолівський районний суд Дніпропетровської області протягом п'яти днів з дня її проголошення.

У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:ОСОБА_1





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація