Судове рішення #6379440


справа №   2-а-1771/08  

категорія  2.31

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


15 вересня 2009 р.                                                                                            м.Житомир


Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Хаюку С.М. ,

при секретарі -  Дойничко О.С.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за   позовом   ОСОБА_1  

до    Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації,  Управління праці та соціального захисту населення Володарсько - Волинської районної державної адміністрації

про   зобов`язання вчинити дії,-

встановив:

Позивачка звернулась до суду із зазначеним позовом. В позові зазначила, що їй щомісячно повинна надаватися грошова допомога у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму, для дітей віком до 6 років, як особі, що фактично здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Однак, з   2007 року   вона виплачувалась відповідачем у неповному розмірі. Просила зобов"язати відповідача провести їй перерахунок призначеної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виходячи з фактичного розміру встановленого законом прожиткового мінімуму на 2007 рік та провести її виплату.

Позивачка в судове засідання не з"явилася.

Представники відповідачів в судове засідання не з"явилися. Від Управління праці та соціального захисту населення Володарсько - Волинської районної державної адміністрації надійшло заперечення на позов.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягаютьчастковому задоволенню з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням".

Із матеріалів справи вбачається, що позивач є матір`ю малолітньої дитини   ОСОБА_2,  що підтверджується відповідним свідоцтвом про народження.

Догляд за дитиною здійснюється матір'ю.

Відповідно до ст. 22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року по справі №1-29\2007 були визнані неконституційними положення п.7 ст.71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», отже, з цього часу відновлено дії ст.ст. 41, 43 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Відповідно до пункту 5 резолютивної частини вказаного рішення Конституційного Суду України, воно має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв`язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей законів, що визнані неконституційними.

Судом встановлено, що всупереч рішенню Конституційного Суду України вказана допомога позивачці в 2007 році виплачувалась не в повному розмірі.

Як свідчить довідка управління праці та соціального захисту населення позивач отримала щомісячну грошову допомогу за період:  з квітня по серпень 2007 року - по  129,03 грн., за вересень 2007 року - 134,45 грн., за жовтень 2007 року - 136,13., за листопад 2007 року - 140,05 грн., з грудня 2007 року по лютий 2008 року - по 144,10 грн., тобто відповідно до ст. 43 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" з врахуванням обмежень, встановлених Законом України "Про Державний бюджет України на 2007 рік".

Визнані неконституційні положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення, тому позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ст. 73 Закону України «Про Конституційний Суд України», якщо акти (закони та інші правові акти Верховної Ради України, акти Президента України, акти Кабінету Міністрів України, правові акти Верховної Ради Автономної Республіки Крим) або їх окремі положення визнаються такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними), вони оголошуються нечинними і втрачають чинність від дня прийняття Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Так як позивач перебуває на обліку та отримує допомогу по догляду за дитиною в УПСЗН Володарсько - Волинської РДА, то суд зобов"язує  саме  цього відповідача провести перерахунок та виплату  призначеної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного  віку відповідно до діючого законодавства .

В задоволенні позову до іншого відповідача необхідно відмовити за безпідставністю.          

Суд, при розгляді даного позову прийшов до висновку, що УПСЗН Володарсько - Волинської РДА при здійсненні нарахувань та виплаті коштів передбачених  Законом України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народження та поховання" діяв всупереч Закону, а тому відповідно до  ч.2 ст.11 КАС України, виходить за межі позовних вимог і визнає дії відповідача неправомірними.

На підставі викладеного і керуючись Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв"язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18.01.2001 року № 2240-111 , Закон України "Про державний бюджет на 2008 рік" від 28.12.2007 року, Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року по справі №1-29\2007 ст. ст. 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд, -

постановив:


 Позов задовольнити частково.

Визнати дії управління праці і соціального захисту населення Володарсько - Волинської районної державної адміністрації неправомірними.

Зобов"язати управління праці та соціального захисту населення Володарсько - Волинської районної державної адміністрації провести ОСОБА_1 перерахунок призначеної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виходячи з фактичного розміру встановленого законом прожиткового мінімуму на 2007 рік та провести її виплату за період  з 9.07.2007 року по 31.12.2007 року.

В задоволенні позову до Головного управління праці і соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації відмовити за безпідставністю.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законої сили в строки, встановлені ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення постанови і подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  


Головуючий суддя:                                                                                С.М. Хаюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація