Справа № 2-448(2)/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.10.2009 року Борівський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді Федченко В. М.
при секретарі Хименко В.М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Борова цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Підлианської сільської ради, третя особа КП «Борівське БТІ» про визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування по заповіту.
В С Т А Н О В И В:
12.10.2009р. позивач звернувся до Борівського районного суду з позовом, в якому вказав, що 7 травня 2001року його дідусь – ОСОБА_2, який мешкав в АДРЕСА_1, склав заповіт, зареєстрований в Підлиманській сільській раді Борівського району за № НОМЕР_1, згідно якого, на випадок смерті, заповідає йому все своє майно де б воно не було і з чого б воно не складалось, і взагалі те на що, він матиме право за законом.
30 вересня 2001року ОСОБА_2. помер. Після його смерті за ним залишилось спадкове майно: житловий будинок з господарськими будівлями, розташований за адресою: АДРЕСА_1 та інше майно.
Як спадкоємиць за заповітом в установлений закон шестимісячний термін він подав заяву в Борівську державну нотаріальну контору на прийняття спадщини. Згодом він переоформив на себе спадщину після смерті ОСОБА_2. Житловий будинок з господарськими будівлями він переоформити на себе не зміг в зв»язку з відсутністю на нього правовстановлюючих документів. Крім того в цьому будинку проживала його бабуся, а ОСОБА_2. дружина - ОСОБА_3.
19 листопада 2008року ОСОБА_3 померла.
На теперішній час КП «Борівським БТІ» виготовлений технічний паспорт на домоволодіння.
В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги про визнання права власності на вищезазначене майно в порядку спадкування по заповіту.
Представник Підлиманської с/Ради не заперечує проти позивних вимог позивача.
Таким чином, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання, відповідно до ст. 130 ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки згідно ст. 1233 ЦК України « заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок його смерті», ст. 1235 ЦК України « заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб…»
Згідно ст. 1268 ЦК України одним із способів прийняття спадщини є фактичний вступ в управління або володіння спадковим майном, тобто здійснення спадкоємцем дій, які дають змогу вважати , що спадкоємець відноситься до спадкового майна як до свого.»
Відповідно до ч. 1 ст. 1268 ЦК України «спадкоємиць по заповіту або по закону має право прийняти спадщину чи відмовитись від неї», ч. 5 ст. 1268 ЦК України « незалежно від часу прийняття спадщини воно належить спадкоємцю з моменту відкриття спадщини.»
Крім того дані факти підтверджуються наявними у справі доказами: копією паспорту ОСОБА_1( а.с.4-5), технічним паспортом на садибний ( індивідуальний ) житловий будинок ( а.с. 9-12), свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 ( а.с. 13), свідоцтвом про право на спадщину за заповітом ( а.с. 14-16), свідоцтвом про народження ОСОБА_1 ( а.с.17), свідоцтвом про народження ОСОБА_4 ( а.с.18), свідоцтвом про одруження ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ( а.с.19).
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 3, 11,57,60,130 ЦПК України на основі ст. ст.ст. 1233, 1235, 1268 Цивільного Кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування по заповіту на житловий будинок з надвірними будівлями, зокрема на погріб, зазначений в технічному паспорті літ. Б, літню кухню літ. В, в,в-1 , погріб літ. Г, сарай літ. Д, сарай літ. Є, погріб літ. Ж, сарай літ. З, сарай літ. К, літня кухня літ. Н, сарай літ М, сарай літ. О, душ літ. П, убиральня літ. Р, колодязь №1, огорожа №3, №4 розташований за адресою: АДРЕСА_1, після смерті ОСОБА_2, який помер 30 вересня 2001року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Борівський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.
Головуючий В.М.Федченко