Судове рішення #6385198

Справа № 2-309/2009 р.  


РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


19 жовтня 2009 року                 селище Верховина  


Верховинський районний суд Івано-Франківської області  

у складі:     головуючого-судді       Токарука В.І.  

секретаря         Пікула М.Й.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Верховина справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -  


ВСТАНОВИВ:  


  Позивачка звернулася в суд із позовом про розірвання шлюбу до відповідача. Позов мотивує тим, що одружилася із відповідачем 21 листопада 1993 року. Від спільного проживання у них народилось четверо дітей: Іван, ІНФОРМАЦІЯ_1, Ольга, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4. В якості підстав розірвання шлюбу наводить те, що відповідач почав зловживати алкогольними напоями, вчиняти скандали, ображати її та дітей. Допомоги на утримання та виховання дітей не надає. Крім того, протягом останнього року вони разом не проживають. Шлюб став носити формальний характер. Примирення між ними неможливе, а тому просить шлюб розірвати, дітей залишити на проживання при ній, кошти при реєстрації розірвання шлюбу та судові витрати покласти на відповідача.  

  Сторони в судове засідання не з’явилися, хоча про час і місце розгляду справи належним чином були повідомлені, про що свідчать повідомлення про вручення судових повісток.  

В заяві до суду позивачка ОСОБА_1 просить розглядати справу без її участі, свої позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить шлюб розірвати.  

В заяві до суду відповідач ОСОБА_1 теж просить справу розглядати без його участі, позовні вимоги визнає повністю.  

Суд, вивчивши матеріали справи, взявши до уваги заяви сторін, вважає за доцільне позов задовольнити, оскільки відповідач позов визнав та встановлено також, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей.  

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 174 і 175 ЦПК України.  

У відповідності до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.  

Згідно ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей.  

Обставини, які суперечили б закону або порушували права, свободи чи інтереси інших осіб не встановлені, а тому є підстави для прийняття визнання відповідачем позову.  

Вирішуючи питання проживання дітей суд виходить із вимог ч. 3 ст. 160 Сімейного кодексу України згідно якої, при окремому проживанні батьків, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.  

Син ОСОБА_4 та дочка ОСОБА_5 досягли чотирнадцятирічного віку, а отже, в силу ч. 3 ст. 160 СК України вони самостійно вирішують місце проживання. Син ОСОБА_6 та дочка ОСОБА_7 не досягли встановленого віку, зазначеного в цій статті і в силу ч. 1 ст. 160 СК України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків і оскільки спору про місце проживання дітей між сторонами немає, то їх слід залишити на проживання при матері.  

Керуючись ст. ст. 10, 11, ч. 4 ст. 130, ч. 4 ст. 174, 209, 212, 213-215, 218 Цивільного процесуального кодексу України та на підставі ст. ст. 104, 110, 112, 160 Сімейного кодексу України, суд, -  


ВИРІШИВ:  


  Позов задовольнити. Шлюб між ОСОБА_2 та Денисюк (дівоче прізвище – Сінітович) ОСОБА_8, зареєстрований 21 листопада 1993 року у виконкомі Красноїлівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області, актовий запис № 7 – розірвати.  

  Дітей за спільною згодою батьків – сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 та дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 залишити на проживання при матері.  

  Кошти при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу в розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян покласти на ОСОБА_2, звільнивши від такої оплати ОСОБА_1.  

  Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 39 грн. 50 коп. використані нею при подачі позовної заяви до суду.  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.  


Головуючий:           ________________         В.І. Токарук  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація