Справа № 2-а-178/2009
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2009 року м. Звенигородка
Звенигородський районний суд Черкаської області
у складі: головуючої судді Демченко В.С.
при секретарі Некречій Н.Я.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Звенигородки адміністративну справу провадження в якій відкрито за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про оскарження постанови в справі про адміністративне правопорушення НОМЕР_1 від 23.08.2009 року, винесеної інспектором ДПС ВДАІ Звенигородського району старшим прапорщиком міліції ОСОБА_2, згідно якої його притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу в розмірі 340 грн. за ст. 122 ч.1 КУпАП за стоянку на тротуарі в м. Звенигородка, Черкаської області, по проспекту Шевченка, автомобілем Фольцваген, державний номер НОМЕР_2. На обгрунтування позову зазначив, що 23.08.2009 року він дійсно керував вказаним автомобілем в м. Звенигородка, по проспекту Шевченка, але Правил дорожнього руху не порушував, оскільки здійснив стоянку не на тротуарі, а на парковці біля магазину «Сантехніка», тому підстав для притягнення його до адміністративної відповідальності немає.
Належним чином повідомлені сторони в судове засідання не з’явилась, звернулись до суду з клопотанням про розгляд справи за їх відсутності. Ухвалою суду задоволено клопотання сторін та здійснено розгляд справи в порядку письмового провадження.
Судом встановлено, що позивача ОСОБА_1 постановою інспектора ДПС ВДАІ Звенигородського району НОМЕР_1 від 23.08.2009 року притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу в розмірі 340 грн. за ст. 122 ч.1 КУпАП за здіснення стоянки автомобілем Фольцваген, державний номер НОМЕР_2, на тротуарі в м. Звенигородка, Черкаської області, по проспекту Шевченка.
Вивчивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав:
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозаписів чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На думку суду, відсутні докази того, що ОСОБА_1 порушив вимоги п. 15.10б – здійснив зупинку на тротуарі, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення НОМЕР_1 від 23.08.2009 року (далі Протокол…) не зазначено місце вчинення правопорушення – вказано, що це було в м. Звенигородка, по проспекту Шевченка, не вказані прізвища, адреси свідків, немає посилання на інші докази, які б підтверджували цей факт. Даючи пояснення ОСОБА_1 заперечував факт вчинення ним адміністративного правопорушення, про що зазначено в Протоколі….
За таких обставин, постанову інспектора ДПС ВДАІ Звенигородського району ОСОБА_2 НОМЕР_1 від 23.08.2009 року слід скасувати, а провадження в справі про адміністративне правопорушення – закрити.
На підставі ст. 9, 122 ч.1, 222, 245–247, 251, 252, 254 КУпАП, керуючись ст. 6, 10-12, 18, 71, 104, 158-163, 167 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Скасувати постанову НОМЕР_1 від 23.08.2009 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч.1 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 340 гривень; провадження в справі закрити.
Від сплати державного мита позивач звільнений на підставі ч. 4 ст. 288 КУпАП.
Копію постанови направити ОСОБА_1, Управлінню державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України – з дня складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному адміністративному суду Київської області через Звенигородський районний суд. Одночасно копія апеляційної скарги надсилається до апеляційного адміністративного суду Київської області.
Суддя