Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #63856897

Справа №: 398/499/17


провадження №: 2/398/1307/17

РІШЕННЯ

Іменем України

"11" травня 2017 р. Олександрійський міськрайонний суд

Кіровоградської області

у складі: головуючого - судді Коліуш Г.В., за участю секретаря - Замкової Ю.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -

В С Т А Н О В И В :

15 лютого 2017 року позивач звернулася до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача на її користь аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі ? частини доходу (заробітку) до досягнення дочкою ОСОБА_6 повноліття, а саме до ІНФОРМАЦІЯ_8 року, а потім по 1/3 до досягнення дочкою ОСОБА_7 повноліття, а саме до ІНФОРМАЦІЯ_9 року, а потім по ? до досягнення дочкою ОСОБА_8 повноліття, а саме до ІНФОРМАЦІЯ_10 року, але не менше 30% прожиткового мінімуму на кожну дитину відповідного віку, починаючи з дня подання заяви до суду.

Позовну заяву мотивує тим, що від спільного проживання у незареєстрованому шлюбу зі ОСОБА_2 у них народилось 4 дітей, троє з яких є неповнолітніми: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4. Після народження дітей вона з відповідачем подала заяву до Олександрівської сільської ради про те, що він є батьком дітей, після чого відповідно було визнано його батьківство. Після припинення проживання однією сім'єю з відповідачем він припинив надавати матеріальну допомогу на утримання їх неповнолітніх дітей. Про місце роботи відповідача їй невідомо, оскільки 12 років відповідач з дітьми не спілкується та не цікавиться їх життям, а згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, посилаючись на ст., ст. 180, 181, 182, 183, 191 СК України просить її вимоги задовольнити.

Сторони про день, час, дату та місце розгляду справи повідомлялись належним чином. Позивач подала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, проти заочного розгляду справи не заперечувала. Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомив.

Суд ухвалив провести заочний розгляд справи відповідно до вимог ст. ст. 224-226 ЦПК України та ухвалити заочне рішення на підставі наявних в справі доказів.

За таких обставин, згідно з ч.2 ст.197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються ст., ст. 180 - 182, 183 Сімейного Кодексу України

У відповідності із ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. При ухиленні їх від виконання даного зобов'язання кошти на утримання дитини стягуються в судовому порядку.

Згідно з ч. 1 ст. 181 СК України способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

За відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, із ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Згідно з ч.3 ст.181 СК України аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст. 183 цього Кодексу) або в твердій грошовій сумі (ст. 184 СК України ) і виплачуються щомісячно.

Судом встановлено, що сторони є батьками неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, що підтверджується свідоцтвами про народження (а.с.4,5), які проживають з позивачем та знаходиться на її утриманні (а.с.7).

Відповідач не надає позивачу матеріальної допомоги на утримання дітей, а тому суд вважає, що відповідач не виконує своїх батьківських обов'язків належним чином без поважних причин, а за законом батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття.

При визначені розміру аліментів на утримання дитини, суд має враховувати обставини, визначені у ст. ст. 182, 183 Сімейного Кодексу України.

Суд погоджується з розміром аліментів, визначених позивачем, що відповідають 1/2 частині заробітку (доходу) відповідача до повноліття дочки ОСОБА_6, 1/3 частині заробітку (доходу) відповідача до повноліття дочки ОСОБА_7, 1/4 частині заробітку (доходу) відповідача до повноліття дочки ОСОБА_8, та вважає, що це має задовольнити потреби в матеріальному забезпеченні дітей, тому суд стягує з відповідача на користь позивача аліменти на утримання їх неповнолітніх дітей, що не порушує права та інтереси інших осіб.

Згідно ч.1 ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, в даному випадку стягнення аліментів присуджується з 15.02.2017 року, тобто з дати надходження позову до суду.

Відповідно ст. 88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути судовий збір на користь держави в сумі 640,00 грн.

Керуючись ст. ст. 11, 60, 88, 213, 214, 215, 218, 224-226, 228, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути зі ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, ідентифікаційний номер невідомий, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7, ІН: НОМЕР_1 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, у розмірі 1/2 частини доходу (заробітку) до досягнення дочкою ОСОБА_3 повноліття, а саме до ІНФОРМАЦІЯ_8 року, а потім у розмірі 1/3 частини доходу (заробітку) до досягнення дочкою ОСОБА_4 повноліття, а саме до ІНФОРМАЦІЯ_9 року, а потім в розмірі 1/4 частини доходу (заробітку) до досягнення дочкою ОСОБА_8 повноліття, а саме до ІНФОРМАЦІЯ_10 року, але не менше 30% прожиткового мінімуму на кожну дитину відповідного віку, починаючи з дня подання заяви до суду.

Стягнути з ОСОБА_2 - 640,00 грн. судового збору на користь держави.

Рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області. У цьому разі десятиденний строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Позивач має право оскаржити заочне рішення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя Коліуш Г.В.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація