Рішення
Іменем України
23 вересня 2009 року Іршавський районний суд
Закарпатської області
В особі головуючого судді : Даруда І. А.
при секретарі : Сак А. П.
за участю: представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Іршава цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання ОСОБА_3 такою, що втратила право на користування житловим будинком,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернувся до суду 03.07.2009 року з позовом, посилаючись на те, що на підставі Свідоцтва про право власності від 23 вересня 1999 року житловий будинок в м. Іршава, вул. Л. Українки, 56 «а», належить на праві особистої власності. 15 травня 1999 року між його сином ОСОБА_4 та невісткою ОСОБА_3 було укладено шлюб, який рішенням Іршавського районного суду Закарпатської області від 05 грудня 2008 року розірвано. Невістка прописалась в його будинку 7 грудня 2000 року але з дня прописки вона не проживала в ньому, з 2000 року переїхала в помешкання своєї матері в квартирі АДРЕСА_1. Просить визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 такою, що втратила право користування житловим будинком за адресою: м. Іршава, вул. Л. Українки, 56 «а», Іршавського району, Закарпатської області. Зобов’язати ВГІРФО при Іршавському РВ УМВС України в Закарпатській області зняти ОСОБА_3 з реєстрації місця проживання в даному будинку.
Судове засідання проведено у відсутність позивача ОСОБА_2 відповідно до ст.. 169 ЦПК України.
Представник позивача ОСОБА_1 позов підтримала з мотивів, що викладені в позовній заяві просить такий задовольнити.
В судове засідання відповідачка не з’явилася, тому розгляд справи відбувався на підставі ст..169 ЦПК України.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи вважає, що позов слід задоволити з слідуючих підстав :
В судовому засіданні належними доказами встановлено: позивачу на підставі Свідоцтва про право власності від 23 вересня 1999 року житловий будинок в м. Іршава, вул. Л. Українки, 56 «а», належить на праві особистої власності. Між його сином ОСОБА_4 та невісткою ОСОБА_3 15 травня 1999 року було укладено шлюб, який рішенням Іршавського районного суду Закарпатської області від 05 грудня 2008 року розірвано. Відповідачка прописалась в будинку позивача 7 грудня 2000 року, але з дня прописки вона не проживала в ньому, оскільки в 2000 році переїхала в помешкання своєї матері в квартирі АДРЕСА_1.
Відповідно до ст. 98 ч.3 ЖК України тимчасові жильці на вимогу власника зобов’язані негайно звільнити приміщення, а в разі відмови – підлягають виселенню в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення.
Відповідно до ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Відповідно до ст. 107 ЖК України у разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження майном.
Керуючись ст. 10, 131, 212, 215 ЦПК України, ст. ст. 98 ч.3, 72, 107 ЖК України, ст. 391 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити.
Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 такою, що втратила право користування житловим будинком за адресою: м. Іршава, вул. Л. Українки, 56 «а», Іршавського району, Закарпатської області.
Зобов”язати ВГІРФО Іршавського РВ УМВС України в Закарпатській області зняти з реєстрації ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою м. Іршава, вул. Л. Українки, 56 «а», Іршавського району, Закарпатської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І. А. Даруда