Судове рішення #6385920

 




Рішення

Іменем України


23 вересня 2009 року                                                              Іршавський районний  суд  

Закарпатської області  

В особі   головуючого судді :  Даруда І. А.  

при секретарі :  Сак А. П.  

за участю: представника позивача ОСОБА_1  

         

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Іршава цивільну справу за позовом  ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання  ОСОБА_3 такою, що втратила право на користування житловим будинком,-  


В С Т А Н О В И В :  

ОСОБА_2 звернувся до суду 03.07.2009 року з позовом, посилаючись на те, що на підставі Свідоцтва про право власності від 23 вересня 1999 року житловий будинок в м. Іршава, вул. Л. Українки, 56 «а», належить на праві особистої власності. 15 травня 1999 року між його сином ОСОБА_4 та невісткою ОСОБА_3 було укладено шлюб, який рішенням Іршавського районного суду Закарпатської області від 05 грудня 2008 року розірвано. Невістка прописалась в його будинку 7 грудня 2000 року але з дня прописки вона не проживала в ньому, з 2000 року переїхала в помешкання своєї матері в квартирі АДРЕСА_1. Просить визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 такою, що втратила право користування житловим будинком за адресою: м. Іршава, вул. Л. Українки, 56 «а», Іршавського району, Закарпатської області. Зобов’язати ВГІРФО при Іршавському РВ УМВС України в Закарпатській області зняти ОСОБА_3  з реєстрації місця проживання в даному будинку.  

Судове засідання проведено у відсутність позивача ОСОБА_2 відповідно до ст.. 169 ЦПК України.  

Представник позивача ОСОБА_1 позов підтримала з мотивів, що викладені в позовній заяві просить такий задовольнити.  

В судове засідання відповідачка не з’явилася, тому розгляд справи відбувався на підставі ст..169 ЦПК України.  

Суд, заслухавши пояснення представника позивача ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи вважає, що позов слід задоволити з слідуючих підстав :  

В судовому засіданні належними доказами встановлено: позивачу на підставі Свідоцтва про право власності від 23 вересня 1999 року житловий будинок в м. Іршава, вул. Л. Українки, 56 «а», належить на праві особистої власності. Між його сином ОСОБА_4 та невісткою ОСОБА_3 15 травня 1999 року було укладено шлюб, який рішенням Іршавського районного суду Закарпатської області від 05 грудня 2008 року розірвано. Відповідачка прописалась в будинку позивача 7 грудня 2000 року, але з дня прописки вона не проживала в ньому, оскільки в 2000 році переїхала в помешкання своєї матері в квартирі АДРЕСА_1.  

Відповідно до ст. 98 ч.3 ЖК України тимчасові жильці на вимогу власника зобов’язані негайно звільнити приміщення, а в разі відмови – підлягають виселенню в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення.  

Відповідно до ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.  

Відповідно до ст. 107 ЖК України у разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження майном.  

Керуючись ст. 10, 131, 212, 215 ЦПК України, ст. ст. 98 ч.3, 72, 107 ЖК України, ст. 391 ЦК України, суд, -  

В И Р І Ш И В :  


Позов задоволити.  

Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 такою, що втратила право користування житловим будинком за адресою: м. Іршава, вул. Л. Українки, 56 «а», Іршавського району, Закарпатської області.  

Зобов”язати ВГІРФО Іршавського РВ УМВС України в Закарпатській області зняти з реєстрації   ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1   за адресою   м. Іршава, вул. Л. Українки, 56 «а», Іршавського району, Закарпатської області.  

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.





Суддя                                                         І. А. Даруда  



























Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація