2-а-2539/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2009 року м.Балаклія
Балаклійський районний суд Харківської області у складі судді Гуцал Л.В., при секретарі Матюшенко І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Балаклійської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про відшкодування незаконно отриманої допомоги по догляду за дитиною до трьох років,
ВСТАНОВИВ:
18 серпня 2009 року Управління праці та соціального захисту населення Балаклійської районної державної адміністрації звернулось до суду з адміністративним позовом, в якому просило стягнути з ОСОБА_1 безпідставно отриману допомогу по догляду за дитиною до трьох років в сумі 318 грн. 60 коп.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав.
В обґрунтування позову зазначив, що внаслідок зловживання ОСОБА_1, а саме внаслідок приховування останньою обставин, що впливають на виплату державної допомоги, відповідачці безпідставно виплачена зазначена вище сума допомоги.
ОСОБА_1 в судове засідання не з»явилась, хоча про час та місце розгляду справи була сповіщена належним чином, про що свідчать зворотні повідомлення. Заперечень проти позову, як і будь-яких заяв чи клопотань від неї до суду не надходило.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управління праці та соціального захисту населення. Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» відповідачці призначена допомога по догляду за дитиною до трьох років з 23.12.2005 року по 26.10.2008 року. Допомога призначена на підставі заяви відповідачки та доданих до заяви документів. На час написання заяви ОСОБА_1 значилась непрацюючою. Проте з 01.06.2007 року до 31.08.2007 року відповідачка була працевлаштована згідно трудової угоди, укладеної між нею та ФОП ОСОБА_2 В результаті не доведення до відома позивача відомостей про працевлаштування, ОСОБА_1 була нарахована та виплачена допомога по догляду за дитиною до 3-х років за зазначений період часу в розмірі 318 грн. 60 коп.
За змістом ст.22 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» одержувачі державної допомоги зобов’язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян /у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім»ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги, тощо/, стягуються згідно з законом.
Отже, за змістом зазначеної статті обов’язок повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги Законом покладено на одержувача такої допомоги. За змістом заяви, яку ОСОБА_1 писала з метою отримання допомоги, останній було роз’яснено такий обов’язок.
Отже, сума в 318 грн. 60 коп. є надмірно виплачена з вини відповідачки і, відповідно, підлягає стягненню з ОСОБА_1
Керуючись ст.ст.94, 159-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Балаклійської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про відшкодування незаконно отриманої допомоги по догляду за дитиною до трьох років задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Балаклійської районної державної адміністрації 318 грн. 60 коп. надмірно виплаченої допомоги по догляду за дитиною до трьох років.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 3 грн. 40 коп.
Повний текст постанови виготовлено 22 жовтня 2009 року.
Копію постанови направити ОСОБА_1
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої, шляхом подачі в 10-денний термін з дня винесення мотивованої постанови, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.
Постанова вступає в законну силу після закінчення строку подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява не була подана. Якщо заява про апеляційне оскарження була подана, але апеляційна скарга не надійшла у встановлений строк, то постанова набирає законної сили після закінчення такого строку. У випадку подачі апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, вступає в законну силу після закінчення апеляційного розгляду справи.
СУДДЯ