Судове рішення #6389700


справа №  2-а-29004/08  

категорія  6.14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


18 вересня 2009 р.                                                                                  м.Житомир


Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Капустинського М.М.,

при секретарі -       Миніч Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за   позовом   Житомирського міського центру зайнятості, робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття,    до    ОСОБА_1      про   стягнення 1580,33 грн.,-


встановив :


Позивач звернувся до суду  вказаним позовом. Зазначав, що ОСОБА_1 при реєстрації у центрі зайнятості виконувала роботи згідно агентського договору в Житомирській філії закритого акціонерного товариства «Просто-страхування», тобто належала до зайнятого населення. Її було направлено на професійне навчання у Житомирському автомобільно-дорожному коледжі за навчальною програмою «Ефективна зайнятість впродовж життя». Відповідач була працевлаштована і продовжувала перебувати на обліку як безробітна, навчатися за направленням центру зайнятості та одержувати допомогу по безробіттю. Сума витрат складає 1580, 33 грн., з яких: вартість навчання – 78, 02 грн., допомога по безробіттю – 1502, 31 грн. ОСОБА_1. добровільно дані кошти не повернула, тому ЦЗ просить стягнути з неї 1580, 33 грн. у судовому порядку.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі. Просила позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з»явилася.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Спірні правовідносини регулюються Законами України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року, "Про зайнятість населення", Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 219 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних».

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебувала на обліку в Житомирському міському центрі зайнятості як безробітна з 19 квітня 2006 року по 03 липня 2008 року.

11 квітня 2008 року ОСОБА_1 була направлена службою зайнятості на професійне навчання у Житомирському автомобільно-дорожньому коледжі за навчальною програмою «Ефективна зайнятість впродовж життя». Вартість навчання склала 78, 02 грн.

У ході перевірки було встановлено, що при реєстрації у центрі зайнятості ОСОБА_1 виконувала роботи згідно агентського договору № 1 від 08.04.2006 року в Житомирській філії закритого акціонерного товариства «Просто-страхування».

Відповідно до ч. 1 Закону України "Про зайнятість населення", в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном у фізичних осіб; громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України "Про особисте селянське господарство"; обрані, призначені або затверджені на оплачувану посаду в органах державної влади, управління та громадських об'єднаннях; які проходять службу в Збройних Силах України, Службі безпеки України, Державній прикордонній службі України, військах внутрішньої та конвойної охорони і Цивільної оборони України, органах внутрішніх справ України, інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, альтернативну (невійськову) службу; які проходять професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації з відривом від виробництва; навчаються в денних загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах; працюючі громадяни інших країн, які тимчасово перебувають в Україні і виконують функції, не пов'язані із забезпеченням діяльності посольств і місій. Законодавством України можуть передбачатися й інші категорії зайнятого населення.

Отже, ОСОБА_1 при зверненні до центру зайнятості належала до зайнятого населення. У той же час у своїй заяві вона зазначила, що пенсії не отримує, трудовою діяльністю не займається, як підприємець на обліку не перебуває. Подала завідомо неправдиві відомості.

Відповідно до п. 20 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 219 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних», громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня виявлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час перебування особи на обліку як безробітної, або неповідомлення державної служби зайнятості про виїзд за межі України з метою працевлаштування чи провадження іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку.

Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Сума витрат складає 1580, 33 грн., з яких: вартість навчання – 78, 02 грн., допомога по безробіттю – 1502, 31 грн. ОСОБА_1 добровільно дані кошти не повернула.

Враховуючи викладене, Житомирський окружний адміністративний суд  вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими у відповідності з чинним законодавством та такими, що підлягають задоволенню .

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі Закону України  «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року, Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 року N 308 «Про затвердження Порядку надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного», керуючись ст. ст. 94, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд

постановив :


Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ід. номер НОМЕР_1) на користь Житомирського міського центру зайнятості, робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов»язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, (вул. Черняхівського, 110, м. Житомир, код 13561251, р/р 37179300900002 у ВДК в м. Житомирі, МФО 811039) кошти у сумі 1580, 33 грн., з яких: вартість навчання – 78, 02 грн., допомога по безробіттю – 1502, 31 грн.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду  набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду  протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:                                                                                М.М. Капустинський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація