Судове рішення #6391292

                                                                                                                           Справа№2-о-37/2009 р.


Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

   30 вересня 2009 року                                                                                        м. Івано-Франківськ  


Тисменицький районний суд Івано-Франківської області в складі:


головуючого - судді                                      Струтинського Р.Р.,

секретаря                                                        Цінурчин Л.Я.


розглянувши у попередньому судовому засіданні  в приміщенні Тисменицького районного  суду справу за заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім”єю,-


в с т а н о в и в :  


Заявниця звернулася до суду з заявою про встановлення факту проживання однією сім”єю.

В судовому засіданні заявниця заяву підтримала, суду пояснив, що вона з часу свого народження по 18.04.2002 року постійно проживала однією сім”єю зі своєю бабусею ОСОБА_3. Більше сорока років вони вели спільне господарство, були пов”язані спільним побутом, проживали разом в належному останній будинковолодінні по вул.І.Франка, буд. № 20 в с.Павлівка Тисменицького району, яке нею було отримане в порядку спадкування після смерті 04.11.1993 року її чоловіка ОСОБА_4. 18.04.2002 року ОСОБА_3 померла. Після її смерті відкрилася спадщина на вищевказане належне їй будинковолодіння та земельну частку (пай) площею 0,89 га. Вона фактично прийняла спадщину як спадкоємець четвертої черги, оскільки протягом 42 років, до часу відкриття спадщини і в час відкриття спадщини проживала разом з покійною, вела спільне господарство та вступила в управління і володіння спадковим майном. Проте, коли вона звернулася до Тисменицької державної нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, їй було відмовлено в оформленні спадщини, оскільки відсутні докази проживання із спадкодавцем однією сім’єю. Просила заяву завоволити.

          Заінтересова особа в судове засідання не з”явилася. Від неї надійшла заява, в якій вона просить справу розглядати без її участі, позов визнає та не заперечує проти його задоволення.

Вислухавши заявницю, показання свідків, дослідивши матеріали справи суд, приходить до переконання, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

Встановлено, що з часу свого народження, тобто сорок чотири роки, заявниця проживала однією сім’єю у будинковолодінні  № 20 по вул. І.Франка в с.Павлівка Тисменицького району разом із своєю бабусею -  ОСОБА_3, яке нею було отримане в порядку спадкування після смерті 04.11.1993 року її чоловіка ОСОБА_4. Як стверджує Свідоцтво про смерть серії 1-НМ № 096289 від 15.07.2009 року остання 18.04.2002 року померла. Після смерті бабусі заявниці відкрилась спадщина на належне їй будинковолодіння. Зазначену спадщину, остання відповідно до ст. 549 ЦК УРСР, ст.ст.1264, 1268 ЦК України прийняла спадщину як спадкоємець за законом четвертої черги, оскільки проживала разом із покійною, вела спільне господарство та вступила в управління і володіння спадковим  майном.    

Проте, коли заявниця звернулася до Тисменицької державної нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, їй було відмовлено в оформленні спадщини, оскільки відсутні докази проживання із спадкодавцем однією сім’єю.

Факт того, що заявниця та ОСОБА_3 проживали однією сім’єю більш як п’ять років, підтверджується довідкою, що видана виконавчим комітетом Павлівської сільської ради № 367 від 30.06.2009 року.

Даний факт в судовому засіданні, також підтвердили свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6

На підставі наведеного та  керуючись ст. ст.213-215, 256-259 ЦПК Укаїни, суд,-


в и р і ш и в :  

            Заяву задоволити.

Встановити факт, що ОСОБА_1 та ОСОБА_3, з 20 квітня 1958 року по 18 квітня 2002 рік, проживали однією сім’єю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. В разі подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.

         Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

         Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається через Тисменицький районний суд.



       Головуючий:                                                                                                Р.Р.Струтинський


         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація