Судове рішення #6394002

                                                                                                                                                  Копія            

                                                                                                                                   Справа № 2-491/2009 р.  


                                             

  Р І Ш Е Н Н Я

   І М Е Н Е  М       У К Р А Ї Н И


         15 жовтня 2009  року   Олександрівський    районний  суд Кіровоградської області у складі:

                                  головуючого-судді Пляка С.Л.,

                                  при   секретарі -   Захаренко С.А.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні сел. Олександрівка цивільну справу за позовною заявою                 ОСОБА_1 до Голиківської сільської ради Олександрівського району про визначення додаткового  строку для подачі заяви про прийняття спадщини,-

                           ВСТАНОВИВ :

Позивач  звернулася до суду з позовом в якому просить надати  їй додатковий строк для поданя заяви про прийняття спадщини за заповітом, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2, яка померла            ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року, та складається із земельних часток (паю), розташованих на території Голиківської сільської ради Олександрівського району.

У втановлений законом строк позивач не подала заяви про прийняття спадщини  до Олександрівської державної нотаріальної контори , оскільки вважала, що наявність у неї сертифікатів на спадкове майно свідчить про те, що вона є власником. Дані обставини є причиною пропуску строку виділеного законом для подачі заяви про вступ в спадщину, тому змушена звернутися до суду про визначення їй додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.

В судове  засідання позивач з'явивлася, позовні вимоги підтримала, просить суд визначити їй додатковий строк тривалістю в два місяці для подачі нею заяви про прийняття спадщини.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, подав заяву визнання позову та розгляд справи у їх відсутність.

Згідно ст. 130 ч. 4  ЦПК України – у разі визнання позову, суд ухвалює рішення у попередньому судовому засіданні.

Згідно ст. 174 ч. 4 ЦПК України – у  разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує прав, свобод , інтересів інших осіб.

Згідно ст. 550 ЦК УРСР – строк для прийняття спадщини, встановлений ст. 549 ЦК УРСР, може бути продовжений судом, якщо він визнає причини пропуску строку поважними.

Так як позивач є спадкоємцем за заповітом, пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд вважає за необхідне задовільнити позов.

Керуючись ст. 215  ЦПК України, ст. 550 ЦК УРСР,  -


  ВИРІШИВ :

Задовольнити позов  ОСОБА_1 - надати їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті: - ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року, строком – два  місяці.

Додатковий  строк для подання заяви про  прийняття  спадщини  рахувати з дня набрання рішенням чинності.

На  рішення  суду, протягом   10  днів  з дня  його  проголошення, може  бути  подана заява про   апеляційне  оскарження,  а потім, протягом 20 днів з дня подачі заяви, може бути подана   апеляційна  скарга в  Апеляційний  суд Кіровоградської області.



Суддя: /підпис/:


З оригіналом вірно:

Суддя Олександрівського районного суду

Кіровоградської області                                                                                                                               С.Л.Пляка


Рішення набуває законної сили "__" ____________ 2009 року та підлягає виконанню.


Суддя Олександрівського районного суду

Кіровоградської області                                                                                                                               С.Л.Пляка

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація