Судове рішення #6397324

 

Справа № 2-442/09  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И    

(ЗАОЧНЕ)  

07 жовтня 2009 року   Кагарлицький районний суд Київської області        

в складі: головуючого – судді                           Шевченко І.І  

при секретарі                                       Камхі А.Д.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кагарлик справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на дитину на час навчання, -  

в с т а н о в и в :  

позивач просить суд стягнути з   ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 на її користь  на утримання на утримання повнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку кожного місяця починаючи з дня подачі заяви в суд, а саме 03 липня 2009 року і до закінчення навчання дитиною, але не пізніше досягнення нею двадцяти трьох річного віку та понесені судові витрати, пов’язані з оплатою послуг адвоката в сумі 150грн., посилаючись на те, що вона,   ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, до 02 березня 2000 року перебувала в шлюбі з відповідачем - ОСОБА_2.  

Від спільного подружнього життя у них народився син, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3.  

Відповідач по даній справі не сплачував аліменти на утримання сина до досягнення ним повноліття.  

Їхній син, ОСОБА_3, даний час продовжує навчання і є студентом першого курсу Фізико-математичного інституту Національного педагогічного університету імені ОСОБА_4. (4 рівень акредитації), форма навчання денна. Термін навчання з 01.09.2008 року    по 30.06.2012 року.  

У зв'язку з цим їхній син потребує матеріальної допомоги.  

Відповідно до статті 199 Сімейного кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.  

Вона вважає, що відповідач по даній справі, ОСОБА_2, 22.12.19666 року народження   спроможний надавати матеріальну допомогу на утримання сина, оскільки за станом здоров‘я він може працювати, а таким чином зобов‘язаний утримувати свого сина на час його навчання.  

Відповідач в засідання суду не з’явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений завчасно, через повістку, яку було вручено ЖКП «Західне» відповідачу 29.09.2009 року, причини неявки в суд не повідомив, а тому суд вважає, що відповідач в засідання суду не з'явився без поважних причин і ухвалює заочне рішення на підставі наявних в справі матеріалів.  

  Вислухавши  позивача, яка не заперечує проти заочного розгляду справи, вивчивши матеріали справи  суд вважає за необхідне заявлений позов задовольнити. Вимоги позивачки законні, обгрунтованні і в судовому засіданні доведенні.    

  В судовому засіданні суд  встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.  

  Від шлюбу у позивача та відповідача є повнолітній син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3.  

З моменту настання повноліття відповідач не надає матеріальної допомоги. На даний час син позивача та відповідача навчається на денній формі Фізико – математичного факультету Національного педагогічного університету імені ОСОБА_4 та перебуває на повному  утриманні позивача.  

Згідно ст.. 199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв‘язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов‘язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.  

При визначенні розміру аліментів належить брати до уваги матеріальне становище того з батьків, з якого вони будуть стягуватися. Відповідачем не були надано ніяких документів, а саме: довідки про доходи, а тому оцінити його матеріальне становище суд не має можливості.  

Слід також враховувати наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних членів сім‘ї, родичів, яких він зобов‘язаний утримувати відповідно до Сімейного кодексу України.  Однак таких даних відповідач не надав і такі обставини в судовому засіданні не були встановленні.  

Конкретного розміру аліментів на одну дитину законом не встановлено, оскільки у кожному випадку він визначається судом з урахуванням потреб дитини і можливостей батьків, а тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача  аліменти на утримання повнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку кожного місяця починаючи з дня подачі заяви в суд, а саме 03 липня 2009 року і до закінчення навчання дитиною, але не пізніше досягнення нею двадцяти трьох річного віку та понесені судові витрати, пов’язані з оплатою послуг адвоката в сумі 150 грн., 252 грн. 00 коп. на користь ГУДКУ у Київській області для Кагарлицького райсуду  за інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи та 51 грн. державного мита на користь держави.  

На підставі вищевикладеного та керуючись постановою Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», ст.ст. 180, 182, 184 СК України ст.ст. 10, 60, 88, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України суд, -  

в и р і ш и в   :  

  Позов  ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на дитину на час навчання – задовольнити частково.  

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь  ОСОБА_1 на утримання на утримання повнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку кожного місяця починаючи з дня подачі заяви в суд, а саме 03 липня 2009 року і до закінчення навчання дитиною, але не пізніше досягнення нею двадцяти трьох річного віку.  

Стягнути з  ОСОБА_2 на користь ГУДКУ у Київській області для Кагарлицького райсуду  за інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи  рр 31211259700324,  МФО 821018, код 23569487, банк - ГУДК у Київській області  252 (двісті п’ятдесят дві) грн. 00 коп.  та 51 (п‘ятдесят одну ) грн. держмита в доход держави.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати, пов’язані з оплатою послуг адвоката в сумі 150 (сто п’ятдесят) грн.  

В решті позовних вимогах відмовити.  

Рішення в частині стягнення аліментів в межах одного місяця допустити до негайного виконання.  

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом  десяти днів з дня отримання його копії.  

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до апеляційного суду Київської області на протязі десяти днів з дня проголошення рішення.  

  Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Київської області на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  


  Суддя                                            І.І. Шевченко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація