№ 2-4893/09
Категорія № 26
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 жовтня 2009 року Ленінський районний суд м. Севастополя в складі:
головуючого судді – Балюкової К.Г.
при секретарі - Усатій Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Сведбанк» в особі Севастопольського відділення до ОСОБА_1 про звернення стягнення,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача звернувся з позовом до суду, уточнив позовні вимоги, просить суд в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором № 1103/0606/09-38А від 27.07.2006 р. в розмірі 114 664,65 грн. звернути стягнення на предмет застави – автомобіль, марки «MITSUBISHI OUTLANDER 2.4 SPORT», 2006 року випуску, кузов № НОМЕР_1, державний номер НОМЕР_2, який належить відповідачу ОСОБА_1 на праві власності. Вимоги мотивовані тим, що відповідач ОСОБА_1 порушуючи норми чинного законодавства і умови договору, кредит в установленому порядку не погашає, відсотки за його користування не сплачує.
В судову засіданні представник позивача позовну заяву підтримала у повному обсязі, просила його задовольнити виходячи з викладених у позові обставинах.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи сповіщався належним чином, причин неявки суду не повідомив. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.
В ході судового розгляду встановлено, що між Акціонерним комерційним банком «ТАС-Комерцбанк», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «Сведбанк» і відповідачем - ОСОБА_1 27.07.2006 р. укладений кредитний договір № 1103/0606/09-38А, на підставі якого відповідачеві наданий кредит в сумі 25 118 доларів США з умовою сплати відсотків з розрахунку 14% річних на строк до 26.06.2011 року. В забезпечення виконання зобов’язань за цим договором, між Акціонерним комерційним банком «ТАС-Комерцбанк», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «Сведбанк» і відповідачем - ОСОБА_1 укладений договір застави від 27.06.2006 року, згідно якого, відповідач ОСОБА_1 надав в заставу автомобіль, марки «MITSUBISHI OUTLANDER 2.4 SPORT», 2006 року випуску, кузов № НОМЕР_1, державний номер НОМЕР_2, який належать йому на праві власності.
Судом встановлено, що відповідач - ОСОБА_1 свої зобов’язання згідно умов кредитного договору не виконує, оскільки своєчасно не вносить щомісячні платежі і відсотки за користування кредитом. Відповідно до умов договору, порушення строків повернення кредитної заборгованості і процентів за його користування, є підставою для вимоги дострокового повернення кредиту, стягнення відсотків, неустойки, а також, банк має право стягувати з боржника пеню і штраф за невиконання або неналежне виконання умов кредитного договору. Крім цього, відповідно до п. 13.5 іпотечного договору, Іпоткодержатель має право вибору застосування одного зі способів звернення стягнення.
Відповідно до ст.ст. 526, 615 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися у встановлений термін відповідно до вказівки закону і договору, одностороння відмова від виконання зобов'язань не допускається.
Заборгованість відповідача ОСОБА_1 перед банком за кредитним договором № 1103/0606/09-38А від 27.07.2006 р. станом на 18.06.2009 року складає 15 049 доларів США 83 цента США, що згідно офіційному курсу НБУ еквівалентно 114 664 грн. 65 коп., в тому числі: сума непогашеного кредиту – 10 460,67 доларів США, прострочена кредитна заборгованість – 2 933 доларів США, сума прострочених процентів – 1 157,92 долара США, сума нарахованих процентів – 200,17 доларів США, пеня за несвоєчасність виконання зобов’язань за договором – 298,07 доларів США.
Вказана сума заборгованості підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
Оскільки, відповідно до ч. 1 ст.589 ЦК України, у разі невиконання зобов’язання, забезпеченого заставою, заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави, суд вважає можливим задовольнити вимогу позивача про звернення стягнення на заставне майно боржника.
Таким чином, вимоги представника позивача стосовно звернення стягнення на предмет застави - автомобіль, марки «MITSUBISHI OUTLANDER 2.4 SPORT», 2006 року випуску, кузов № НОМЕР_1, державний номер НОМЕР_2, який належить відповідачу ОСОБА_1 на праві власності, підлягає задоволенню.
Згідно зі ст.88 ЦПК України, підлягають відшкодуванню з відповідачів витрати, понесені позивачем при зверненні до суду по сплати судового збору в розмірі 1147 грн., витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 250 грн.
На підставі ст. ст. 526, 533, 554, 589-591, 1048, 1049, 1050 ЦК України, ст.20 Закону України „Про заставу”, ст.ст. 24-26 Закону України „Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень”, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 169, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
В рахунок погашення заборгованості за кредитним договором № 1103/0606/09-38А від 27.07.2006 року в розмірі 114 664 грн. 65 копійок – звернути стягнення на предмет застави – автомобіль, марки «MITSUBISHI OUTLANDER 2.4 SPORT», 2006 року випуску, кузов № НОМЕР_1, державний номер НОМЕР_2, який належить відповідачу ОСОБА_1 (мешкає за адресою: АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_3).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства «Сведбанк» 1147 грн. - в рахунок повернення оплаченого судового збору, 250 грн. – в рахунок повернення оплачених витрат на ІТЗ судового розгляду, а всього стягнути 1397 (одна тисяча триста дев’яносто сім грн..) гривен.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя – підпис
КОПІЯ ВІРНА:
Суддя Ленінського районного
Суду міста ОСОБА_2Балюкова