Судове рішення #6401011

                                    Справа №2-1028/09 копія

    З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

21 жовтня 2009 рік                                 м. Білогірськ

    Білогірський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

Головуючого                         - судді Чубабрія В.А.

при секретарі                         - Задерецькій Л.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Білогірську цивільну справу за позовом прокурора Білогірського району АР Крим в інтересах держави в особі Зибинської сільської ради до ОСОБА_1 про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки,  

    В С Т А Н О В И В:


    Прокурор Білогірського району АР Крим звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Зибинської сільської ради до ОСОБА_1 про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки,  

    Свої вимоги мотивує тим, що ОСОБА_1 у порушення вимог закону самовільно зайняла земельну ділянку, яку розташовано у с. Зибини Білогірського району АР Крим, площею 0,4 га, під садом без прийняття рішення про надання землі, отримання документа, що посвідчує право власності або право користування земельною ділянкою. До цього часу земельна ділянка не звільнена.  Інспекцією з контролю за використанням та охороною земель розраховано збиток у сумі 506,75 грн. Таким чином, прокурор просить зобов’язати ОСОБА_1 звільнити самовільно зайняту земельну ділянку та стягнути з неї збиток, спричинений самовільним зайняттям земельної ділянки у сумі 506,75 грн.

У судовому засіданні прокурор Бекіров Е.Ф. на позові наполягав, просив суд його задовольнити у повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з’явилася, про день, час та місце судового засідання повідомлена належним чином, причини неявки суду невідомі.

    21 жовтня 2009 року Білогірським районним судом постановлено ухвалу про заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

     Заслухавши думку прокурора, розглянувши матеріали справи у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позову  за наступними підставами.

    Згідно ч.1 ст. 13 Конституції України, земля, її надра і інші природні ресурси, які знаходяться в межах України, є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади і органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.

    Зибинська сільська рада є органом місцевого самоврядування. Земельна ділянка, площею 0,4 га, знаходиться в межах с. Зибини Білогірського району і відповідно до п.12 Перехідних положень Земельного Кодексу України знаходиться у розпорядженні Зибинської сільської ради.

    Відповідно до ч.1 ст. 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами.

    Але відповідач ОСОБА_1 не має правовстановлюючого документу на земельну ділянку площею 0,4 га, розташовану у с. Зибини Білогірського району, отже самовільне зайняття ОСОБА_1 земельної ділянки є порушенням інтересів держави.

    Згідно ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських рад в області регулювання земельних відносин на території сіл відноситься здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності і т.д.

Судовим розглядом встановлено, що 11 лютого 2009 року державним інспектором з контролю за використанням та охороні земель в АР Крим Авраамовим Д.В., у присутності ОСОБА_1, проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства, в ході якої встановлено, що земельна ділянка використовується під вирощування саду у Білогірському районі біля с. Зибини на площі близько 0,4 га на землях сільгосппризначення без правовстановлюючих документів, що є порушенням ст.ст. 125,126 ЗК України. За цим фактом складено акт № 766, який підписано ОСОБА_1 (а.с.4), та на підставі якого 11.02.2009 року винесено припис ОСОБА_1 про усунення порушень земельного законодавства (а.с.6).

Того ж дня, 11.02.2009 року, інспектором Авраамовим Д.В. складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за порушення ст.ст.125,126 Земельного кодексу України, яке виразилося у самовільному використанні під вирощування саду земельної ділянки приблизною площею 0,4 га (а.с.5) . За вказане адміністративне правопорушення ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу – 680 грн. (а.с.7).

    Відповідно до ч.1 ст. 125 Земельного кодексу України право власності і право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.

Судом встановлено, що у відповідача немає документів, що підтверджують його право власності або право користування земельною ділянкою площею 0,4 га (а.с.19).

Згідно ч.3 ст. 125 Земельного кодексу України приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж в натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.

Державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель АР Крим здійснено розрахунок розміру шкоди, заподіяної ОСОБА_1 внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки, відповідно до якого розмір шкоди складає 506,75 грн. (а.с.9).

За такими обставинами, суд вважає за необхідне позов задовольнити у повному обсязі.

    На підставі ст.13 Конституції України, ст.ст.12,90,125,126,152,156,211,212 Земельного кодексу України, керуючись ст.ст. 10,11,60,61,212-215,224-233 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В:

    позов задовольнити.

Зобов’язати ОСОБА_1 звільнити самовільно зайняту земельну ділянку, яку розташовано у селі Зибини Білогірського району АР Крим площею 0,4 га.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Зибинської сільської ради збиток, який спричинено самовільним зайняттям земельної ділянки у сумі 506,75 грн.

 Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави  судовий збір у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді у розмірі 120 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Білогірський районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Головуючий:              (підпис)

З оригіналом згідно.     Суддя:                         Секретар:

Рішення набрало законної сили______________року.  Суддя:             Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація