справа 2- 4274\09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.10.2009 року Центральний районний суд м. Сімферополя в складі:
головуючого судді Гулевича Ю.Г.
при секретарі Кушнеренко Ю.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ВАТ «Крименерго» про відміну акту
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 просить скасувати акт відповідача ВАТ «Крименерго» про порушення ПКЕЕн № 162908 від 29.11.2008 року, мотивуючи тим, що 29.11.08 р. у присутності позивача працівниками СМЕМ при перевірці приладу обліку електролічильника було встановлено порушення ПКЕЕ. У акті перевірки було вказано таке порушення, що «шляхом устаткування дублюючого введення (фаза третьої клеми) штучний нуль», і складений акт про порушення ПКЕЕн № 162908. Також в акті відбито, що державна пломба не порушена. Механічних пошкоджень електролічильника не було. 02.12.08 р. позивач з'явилася за вказаною адресою, де позивачу працівники Крименерго вручили квитанцію на оплату збитків в сумі 10676,61 грн. При цьому пояснили, що дана сума розрахована на підставі методики НКРЕ.
З даним розрахунком і складеним актом позивач не згоден, оскільки зі свого боку ніяких порушень і розкрадання електроенергії не здійснювала. Електролічильник у встановленому порядку замінили працівники Крымэнерго, позивач впродовж декількох років справно оплачувала електроенергію, ніяких претензій з боку відповідача не було.
Представник відповідача проти позову заперечував, пояснив, що дії працівників відповідача при складанні акту про порушення ПКЕЕн відповідали вимогам чинного законодавства.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, заслухавши сторони, суд вважає позов не обгрунтованим і не підлягаючим задоволенню по наступних підставах.
Судом з матеріалів справи встановлено, що працівниками ВАТ «Крименерго» 29.11.2008 року була проведена перевірка додержання побутовим споживачами ЗУ «Про електроенергетику» і Правил користування електричною енергією для населення. У ході перевірки було встановлене порушення ПКЕЕн за адресою: АДРЕСА_1, яке виразилось в обладнанні дублюючого вводу, про що предстаником енергонагляду складений акт про порушення ПКЕЕ № 162908, який був підписаний трьома представниками енергопостачальника та ОСОБА_1 За вказаним актом комісійно була нарахована сума збитку за методикою НКРЕ в сумі 10676,61 грн.
На підставі ст.ст. 26,27 Закону України «Про електроенергетику», а також відповідно до ПКЕЕн, абонент зобов'язаний містити прилади обліку електричної енергії в належному стані, відповідає за цілісність електричного лічильника і схоронність пломб на ньому.
Однак позивачем не надано жлдних достовірних та допустимих доказів відсутньості з її боку порушень ПКЕЕ.
У суду немає підстав ставити під сумнів акт № 162908, оскільки обстеження лічильника проводилося в присутньості ОСОБА_1, проти чого вона не заперечувала.
Посилання позивача на те, що пломба держповірки не зірвана суд не може прийняти до уваги, оскільки порушення полягає у устаткуванні дублюючого вводу, яке не пов,язано зі зривом пломбі держповірки, отже у суду немає підстав для скасування акту відповідача ВАТ «Крименерго» про порушення ПКЕЕ № 162908 від 29.11.2008 року.
Керуючись ст.11 ЦК України, ст.ст. 26,27 Закону України «Про електроенергетику», ст. ст. 5,10,11,209, 212-215 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позовну заявоу ОСОБА_1 до ВАТ «Крименерго» про відміну акту залишити без задоволення.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя