№ 2о-209/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 жовтня 2009 року Кіровський районний суд м. Кіровограда в складі :
головуючого судді Шилової Л.М.
при секретарі Ільченко І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи ОСОБА_2 , про встановлення факту родинних відносин, -
В С Т А Н О В И В:
Заявниця звернулась до суду із заявою, якою просить встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, являється її матір’ю. На обґрунтування вимог вказала, що після смерті її матері ОСОБА_3 відкрилась спадщина на майно, проте вона не може прийняти спадщину, оскільки не просліджуються родинні відносини між нею та матір'ю через невідповідність прізвища її, заявниці, та прізвища її матері, що сталась внаслідок орфографічної помилки при написанні прізвища в свідоцтві про народження. Встановлення даного факту їй необхідно для прийняття спадщини за законом після смерті її матері ОСОБА_3 .
Ухвалою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 3 серпня 2009 року замінено неналежну заінтересовану особу Другу Кіровоградську державну нотаріальну контору на належну заінтересовану особу — ОСОБА_2 .
Заінтересована особа ОСОБА_2 - брат заявниці у судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суд не сповістив.
По справі встановленим та доведеним є те, що ОСОБА_1 являється донькою ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Даний висновок ґрунтується на зібраних доказах.
У паспорті Серії НОМЕР_1 виданого Кіровським РВ УМВС України в Кіровоградській області 18 лютого 1998 року прізвище заявниці вказано як ОСОБА_1 .
Відповідно до Свідоцтва про народження від 20.07.1948 р. НОМЕР_2 виданого Врадієвським рай ЗАГСом Одеської області, прізвище матері заявниці при народжені було ОСОБА_3 .
Відповідно до Свідоцтва про одруження від 06.03.1954 р. № НОМЕР_3 виданого Царедарівською сільською радою Доманівського району Миколаївської області матір заявниці- ОСОБА_3 одружилася з громадянином ОСОБА_4 , після чого їй присвоєно прізвище Кісельова.
Під час шлюбу, відповідно до Свідоцтва про народження від 23.06.1955 р. НОМЕР_4 виданого Царедарівською сільською радою Доманівського району Миколаївської області, у подружжя ОСОБА_4 народилася дочка ОСОБА_1 , тобто заявниця.
У зазначеному свідоцтві про народження допущена орфографічна помилка в написанні прізвищ, а саме прізвище завниці та прізвища батьків заявниці зазначено як ОСОБА_4 (батько), ОСОБА_3 (мати), ОСОБА_1 (дитина), тобто з літерою «і» замість необхідної літери «е» після літери «с», що в подальшому призвело до написання її прізвища в усіх її документах, в тому числі і в паспорті як ОСОБА_1 .
У 1959 році, шлюб з ОСОБА_4 було розірвано, після чого матір заявниці залишила собі дівоче прізвище ОСОБА_3 .
18 червня 1960 року, відповідно до Свідоцтва про одруження від 18.06.1960 р. НОМЕР_5 , виданого Царедарівською сільською радою Доманівського району Миколаївської області, мати заявниці ОСОБА_3 одружилася з громадянином ОСОБА_5 , після реєстрації одруження їй присвоєно прізвище ОСОБА_3 , яке вона носила до часу своєї смерті.
Із довідки, виданої Комунальним ремонтно-експлуатаційним підприємством № 10 від 11.03.2009 року вбачається, що ОСОБА_3 проживала та була прописана за адресою: АДРЕСА_1 з 11.07.1990 року до моменту смерті, до ІНФОРМАЦІЯ_1 року, на день її смерті разом з нею проживала, була прописана та проживає по теперішній час її донька ОСОБА_1 , з 14.11.1989 року, вони жили однією сім’єю, вели спільне господарство.
Невідповідність прізвища заявниці та прізвища її матері є наслідком орфографічної помилки при написанні прізвища в свідоцтві про народження та в подальшому у паспорті при його видачі Кіровським РВ УМВС України в Кіровоградській області.
Підтвердження факту родинних відносин між заявницею та ОСОБА_3 іншим способом є неможливим по причині смерті останньої.
У відповідності з п. 1 ч. 1 ст. 256 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Вказані факти відповідають правовідносинам сторін, що регулюються цивільно – процесуальним законодавством і дають підстави на задоволення заяви .
При вирішенні справи суд керується пп.1 ч. 1 ст.256; ст. 259, ст. 213 -ст.215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Заяву задовольнити повністю.
Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, являється матір'ю ОСОБА_1 .
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти з дня проголошення рішення суду. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду .
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду та апеляційна скарга подається до апеляційного суду через суд першої інстанції.
З повним рішенням сторони можуть бути ознайомлені із 29 жовтня 2009 року.
Суддя