Категорія статобліку 6.14
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2009 року о 16 год. 21 хв. Справа № 2а-5704/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Стрельнікової Н.В.
при секретарі Горбовій І.С.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом
спирту, алкогольних і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області, м. Запоріжжя
до: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, с. Петрівка Приморського району Запорізької області
про стягнення фінансових санкцій,
за участю представників сторін:
від позивача: не з’явився;
від відповідача: не з’явився, -
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області звернулося із адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з відповідача 1 700 грн. фінансових санкцій. Позивач ґрунтує свої вимоги на положеннях ст. ст. 15, 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Посилається на те, що проведеною працівниками регіонального управління перевіркою встановлено порушення ФОП ОСОБА_1 вимог ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», тобто роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії. Вказує, що за виявлене порушення відповідачу нараховано фінансові санкції, передбачені ст. 17 Закону, в розмірі 1 700 грн. В порушення п. 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», відповідач в добровільному порядку санкції не сплатив.
Представник позивач в судове засідання не з’явився. До суду надійшло клопотання ОСОБА_2 (довіреність № 1154/10/32-115 від 28.07.09р.) про розгляд справи за відсутності представника РУ ДСАТ ДПА у Запорізькій області. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не відомі. Про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Враховуючи викладене, суд визнав за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, за наявними у справі доказами.
З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець 4 листопада 2003 року державним реєстратором Приморської районної державної адміністрації Запорізької області та включено до Єдиного державного реєстру за номером НОМЕР_2.
14 серпня 2009 року співробітниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області проведено перевірку господарської одиниці – магазин - бар, розташованого за адресою АДРЕСА_1 та належить суб’єкту підприємницької діяльності ОСОБА_3, за результатами якої складено акт № 080396/0817. Перевіркою встановлено факт реалізації пачки сигарет «Честерфілд» за ціною 6 грн. 50 коп. Ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами відсутня. Тобто приватним підприємцем порушено вимоги ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», відповідальність за яке передбачена ст. 17 вказаного Закону.
На підставі акту перевірки, 25 серпня 2009 року в.о. начальника Регіонального управління прийнято рішення № 080434/0832-17, яким до ПП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1 700 грн.
Відповідач в добровільному порядку суму фінансових санкцій не сплатив, тому Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області звернулося до суду про їх стягнення.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481-95/ВР (надалі за текстом - Закон), роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
В ході перевірки було виявлено та зафіксовано актом № 080396/0817 порушення відповідачем вимог ст. 15 Закону, а саме: здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензії.
Акт перевірки № 080396/0817 підписаний продавцем без заперечень. Згідно додатку до акту перевірки - опис наявності тютюнових виробів які знаходяться в реалізації ПП ОСОБА_1, встановлено наявність тютюнових виробів у магазині на загальну суму 281 грн. 60 коп.
Статтею 17 Закону передбачено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону визначений Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затверджений Постановою КМУ від 02.06.2003 р. № 790 (надалі за текстом - Порядок).
Пунктом 6 Порядку передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Рішенням в.о. начальника Регіонального управління № 080434/0832-17 від 25 серпня 2009 року до ПП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1 700 грн. Рішення направлено ПП ОСОБА_1 та вручено, про що свідчить поштове повідомлення від 29 серпня 2009 року.
Доказів на підтвердження того, що відповідач оскаржив рішення контролюючого органу до суду і воно було визнане недійсним, або доказів скасування цього рішення в адміністративному порядку, а також інших доказів на спростування позовних вимог відповідачем суду не надано.
Пунктом 10 Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
У матеріалах справи відсутні докази перерахування суми застосованих фінансових санкцій у строки, визначені законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, вимоги позивача у справі є законними і обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 159-163 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, - задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету Приморського району Запорізької області (р/р 31118106700276, МФО 813015, ОКПО 34677022, код бюджетної класифікації 21081100 ГУДКУ у Запорізькій області) 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. фінансових санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її складення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя (підпис) Н.В. Стрельнікова
Постанова складена у повному обсязі 30 жовтня 2009 року.
Постанова не набрала законної сили
Суддя Н.В. Стрельнікова