копія № 2а-2708 /09
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.10.2009 року Кіровський районний суд м.Кіровограда в складі:
головуючого - судді Мохонько В.В.
при секретарі Любович О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС Кіровоградської роти ДПС відділу ДАІ з обслуговування м.Кіровограда при ГУ УМВС України в Кіровоградській області Поставнюк Дмитра Олександровича про визнання незаконною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до інспектора ДПС Кіровоградської роти ДПС відділу ДАІ з обслуговування м.Кіровограда при ГУ УМВС України в Кіровоградській області Поставнюк Дмитра Олександровича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, яким просить визнати протиправною та скасувати постанову ВА № 129512 від 18.07.2009р. по справі про адміністративне правопорушення про накладення стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425 грн. .
В обгрунтування позову вказує, що він 18.07.2009 року рухаючись на перехресті автомобільних доріг Стрій-Знам»янка - Кіровоград-Платоново, саме в момент виконання повороту регулювальником був змінений сигнал на заборонний, дотримуючись п. 8.8(а) ПДР оцінивши дорожню обстановку продовжив рух, щоб не створювати аварійну ситуацію та завершив переїзд вже на жовтий сигнал світлофора.
Але в порушення його прав інспектором було винесено постанову в якій вказано, що ОСОБА_1 18.07.2009 року о 14:35 рухаючись автомобілем ВАЗ 21013, д/н НОМЕР_1 на перехресті автомобільних доріг Стрій-Знам»янка-Кіровоград-Платоново проїхав перехрестя на заборонений сигнал регулювальника, чим скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.122 КУпАП. .
Відповідач повідомлявся про час та місце розгляду справи. В судове засідання не з»явився, причини неявки до суду не повідомив. Зважаючи на те, що причини неявки в судове засіданння суб»єкт владних повноважень не повідомив, не надав заяви про можливість розгляду справи за його відсутності, суд вважає неявку відповідача без поважних причин.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.За вказаною нормою права, суд вирішує спір за наявними в справі матеріалами.
Стороною відповідача не надані заперечення на позовні вимоги, що запропоновано ухвалою суду про відкриття провадження в адміністративній справі.
Суд вислухавши поясненння позивача, дослідивши матеріали справи в їх сукупності дійшов висновку щодо задоволення заявленого адміністративного позову.
При складані постанови інспектором ДПС Кіровоградської роти ДПС відділу ДАІ з обслуговування м.Кіровограда при ГУ УМВС України в Кіровоградській області Поставнюк Д.О. вчинено низку порушень, а саме порушенні вимоги ст.280 КУпАП, тобто в постанові відсутні відомості щодо винуватості особи у вчиненні адміністративного правопорушення; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом»якшують і обтяжують відповідальність.
Порядок розгляду справи про адміністративне правопорушення передбачений виключно ст.279 КУпАП, а також обставини, що підлягають з»ясуванню при розгляді справи передбачені виключно ст.280 КУпАП які проігноровані посадовою особою при винесенні постанови.
За ч.2ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Виходячи із норм викладених в ст.71 КАС України встановлено, що за загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона. При розгляді справи щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повнаважень встановлена призумція його винуватості. Призумція винуватості покладає на субєкта владних повноважень обовязок аргументовано, посилаючись на докази, довести правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності та спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод чи інтересів.
Субєкт владних повноважень- відповідач у справі зобовязаний подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі, незалежно від того, на чию користь вони можуть бути використані-на користь відповідача чи навіть позивача.
Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченими ст.ст. 283, 284 КУпАП. У ній, зокрема, потрібно навести докази на яких грунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
В постанові, що оскаржується не зазначено жодного доказу на підставі якого було прийняте рішення про накладення на позивача адміністративного стягнення.
За вказаного, позовні вимоги обгрунтованні і підлягають задоволенню в частині визнання протиправною та скасування постанови ВА № 129512від 18.07.2009 року по справі про адміністративне правопорушення .
Керуючись ст.ст. 251, 280, 283, 293 КУпАП, ст.ст. 11, 71, 72, 94, 158, 160- 163, 256 КАС України суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити
Визнати постанову серії ВА № 129512 по справі про адміністративне правопорушення від 18.07.2009 року про притягнення ОСОБА_1 по ч.2 ст. 122 КУпАП до адміністративної відповідальності у виді штрафу у розмірі 425 грн. протиправною та скасувати.
Справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 закрити за відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського Апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляцію протягом 10 днів та подачі апеляційної скарги в наступні 20 днів.
Суддя Кіровського районного
суду м. Кіровограда (підпис) Мохонько В.В.
Згідно з оригіналом
Суддя Кіровського районного
суду м. Кіровограда Мохонько В.В.