Справа №2а-2576/09
П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
29 жовтня 2009 року Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
у складі: головуючого судді Пелеп Ю.К.
при секретарі Григор’євій С.В.
за участю представника позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Красноармійськ адміністративну справу за позовом Красноармійського міського відділу ГУМВС України в Донецькій області до ОСОБА_2 про видворення громадянина ОСОБА_3 у примусовому порядку за кордон України, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач Красноармійський МВ ГУМВС України в Донецькій області звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про видворення громадянина ОСОБА_3 у примусовому порядку за кордон України. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач, який є громадянином ОСОБА_3, прибув на Україну 12.11.2008 року в приватних справах через КПП Козача Лопань. Термін перебування в Україні у ОСОБА_2 закінчився 10.02.2009 року. За межі України відповідач не виїхав, термін перебування на Україні не продовжив, за тимчасовою реєстрацією до сектору ГІРФО Красноармійського МВ не звернувся. Постійного місця проживання відповідач не має, законних засобів існування також не має, не працює, родичі в Україні відсутні, він веде бродячий спосіб життя і може стати об’єктом чи суб’єктом будь-якого злочину. Позивачем неодноразово були прийняті заходи для добровільного залишення ОСОБА_2 території України, однак останній самостійно залишити територію держави відмовляється. 09.06.2009 року відносно відповідача було прийнято рішення про самостійне вибуття за межі України в термін до 01.07.2009 року, але останній в призначений термін за межі України не вибув, продовжує проживати на території України незаконно. Позивач просить прийняти рішення про видворення ОСОБА_2 за кордон України в примусовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 підтримав позовні вимоги в обсязі заявленого позову.
Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав, пояснив, що дійсно є громадянином ОСОБА_3, прибув в приватних справах до України 12.11.2008 року. Термін перебування на території України закінчився 10.02.2009 року. За межі України він не виїхав, продовжує проживати незаконно, у випадкових знайомих, заробляє на життя випадковими заробітками.
Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно даних паспорту громадянина ОСОБА_3 та імміграційної картки, відповідач ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, прибув на територію України 12.11.2008 року, термін перебування в Україні закінчився 10.02.2009 року, продовжений не був (а.с.4-5).
ОСОБА_2, як встановлено в судовому засіданні, постійного місця проживання в Україні не має, проживає у випадкових знайомих, родичів в Україні не має, законних постійних засобів існування не має, веде бродячий спосіб життя, за тимчасовою реєстрацією до СГІРФО Красноармійського МВ не звертався.
Згідно висновку про видворення іноземця за кордон від 09.06.2009 року, ОСОБА_2 зобов’язаний самостійно вибути за межі України в термін до 01.07.2009 року. В’їзд в Україну ОСОБА_2 заборонено терміном на 1 рік (а.с.3,5).
Як встановлено судом, до теперішнього часу відповідач ОСОБА_2 перебуває на території України незаконно.
Відповідно до п.19 Правил в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою КМУ від 29.12.1995 року №1074, іноземці та особи без громадянства з держав з візовим порядком в’їзду мають право знаходитись на території України в період дії візи, але не більш як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду, з держав з безвізовим порядком в’їзду – на термін не більш як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду. Іноземці та особи без громадянства у встановленому законом порядку повинні звернутися до відповідних органів за тимчасовою реєстрацією.
Пункт 27 зазначених правил зазначає, що за три робочих дні до закінчення дії реєстрації на території України, іноземець або особа без громадянства повинні подати до відповідних органів документи на продовження терміну перебування в Україні. Після закінчення строку перебування на території України іноземці та особи без громадянства повинні покинути межі України.
Судом встановлено, що вказані вимоги законодавства відповідачем не виконані.
Згідно ст.32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» стосовно ОСОБА_2 прийнято рішення про видворення іноземця за кордон в строк до 01.07.2009 року і на підставі п.44 Правил в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, ОСОБА_2 повинен був покинути територію України в зазначений термін.
На підставі викладеного, суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані і є всі підстави для видворення відповідача за кордон в примусовому порядку.
Керуючись ст.ст.11, 17-20, 69-72, 86, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Красноармійського міського відділу ГУМВС України в Донецькій області до ОСОБА_2 про видворення громадянина ОСОБА_3 у примусовому порядку за кордон України задовольнити.
Видворити громадянина ОСОБА_3 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у примусовому порядку за кордон України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Красноармійський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Суддя