АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2006 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючої: Щолокової О.В.
Судців: Оніщука В.В., Івашука В.А.
При секретарі: Яблонскій О.І.
За участю сторін: представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу за апеляційною скаргою представника відповідача - начальника управління пенсійного фонду в Ленінському районі м. Вінниці Салюка В.А. на постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 27 квітня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_3 до управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці про визнання рішення незаконним,-
встановила:
ОСОБА_3 звернувся до суду з зазначеним позовом, посилаючись на те, що він звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці із заявою про призначення пенсії, у зв'язку з вислугою років, відповідно до ст. 50 -1 Закону України „Про прокуратуру". Однак, рішенням Комісії з вирішення питань призначання пенсії (протокол № НОМЕР_1 від 06.01.2006 р.) йому відмовлено у призначенні пенсії за вислугу років. Управління Пенсійного фонду відмовилось зарахувати до трудового стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугою років, як один місяць служби за три місяці в період його строкової служби у Демократичній Республіці Афганістан (брав участь у бойових діях на території цієї держави з 8 лютого 1985 р. по 8 лютого 1987 р.).
Постановою Ленінського районного суду м. Вінниці від 27 квітня 2006 року позов задоволено та визнано незаконним рішення Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці про відмову у призначенні ОСОБА_3пенсії за вислугу років та скасовано рішення. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.
Справа № 22ас -550 2006 р. Категорія:36 Рішення постановлено під головуванням Вишаря І.Ю.
Доповідач: Щолокова О.В.
Вінниці призначити ОСОБА_3пенсію за вислугою років з ЗО грудня 2005 року, зарахувавши до стажу роботи строкову військову службу на території Демократичної Республіки Афганістан на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за три місяці.
В апеляційній скарзі представник відповідача - начальник управління пенсійного фонду в Ленінському районі м. Вінниці Салюк В.А. скаржиться на вищезазначену постанову та просив її скасувати і справу направити на новий розгляд в іншому судовому складі, в зв'язку, що судом порушено норми матеріального та процесуального права.
Переглянувши законність і обгрунтованість постанови суду у межах заявлених вимог та апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 працював на прокурорських посадах - 14 років, половина строку навчання у вищому навчальному закладі складає 2 роки, строкова служба на території ДРА - 2 роки та служба на території СРСР -З місяців 25 днів.
Задовольнивши позов суд першої інстанції виходив із того, що рішення Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці про відмову у призначенні ОСОБА_3пенсії за вислугу років є необгрунтованим, оскільки відповідно до частини 1 ст. 50-1 Закону України „Про прокуратуру" право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку мають прокурори і слідчі зі стажем роботи не меньше 20 років.
Згідно з частиною 5 статті 50-1 цього закону до 20 - річного стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років, зараховується час роботи на прокурорських посадах, половина строку навчання у вищих навчальних закладах та строкова військова служба.
Крім того, військова служба у складі діючої армії у період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов'язку відповідно до ст. 51 Закону України „Про пенсійне забезпечення" зараховується до стажу роботи на пільгових умовах у строки цієї служби при призначенні пенсії за вислугу років військовослужбовцям.
Зазначений пільговий порядок обчислення вислуги років для призначення пенсії з розрахунку один місяць служби за три місяці у разі участі у бойових діях визначений Законом України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", Постановою КМ України від 17 липня 1992 року № 393 та Постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 17.01.1983 року № 59-27 „Про пільги військовослужбовцям, робітникам і службовцям, які знаходилися у складі обмеженого контингенту радянських військ на території Демократичної Республіки Афганістан, і їх сім'ям ", яка на даний час не скасована і є чинною в силу Постанови ВРУ від 12 вересня 1991 року № 1545-ХІІ Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР"
За таких обставин суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що до стажу роботи ОСОБА_3, який дає право на пенсію за вислугою років на підставі ст. 50-1 Закону України „Про прокуратуру" повинна бути зарахована з розрахунку один місяць за три місяці військова служба у період бойових дій території ДРА тривалістю 2 роки з 8 лютого 1985 р. по 8 лютого 1987 р., та цілком обгрунтовано задовольнив позов.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, оскільки останні ґрунтуються на повно з'ясованих обставинах справи.
Постанова суду першої інстанції є законною та обгрунтованою і ухвалена з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу представника відповідача - начальника управління пенсійного фонду в Ленінському районі м. Вінниці Салюка В.А. - відхилити.
Постанову Ленінського районного суду м. Вінниці від 27 квітня 2006 року за позовом ОСОБА_3 до управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці про визнання рішення незаконним - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та протягом одного місяця може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України.