Судове рішення #6422014

Справа № 2 - 992  

2009 р.  



  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И  


30 вересня  2009 року              Сарненський районний суд Рівненської області  

в складі головуючого судді: Рудики Л.Д.  

при секретарі: Турчик С.Л.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Сарни справу за позовом ОСОБА_1 до Степанської селищної ради про визнання права власності на самочинно збудований гараж,-  


В С Т А Н О В И В :  


ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Степанської селищної ради про визнання права власності на самочинно збудований гараж, який розташований в смт.Степань, по вул.Садовій,22-а.      

Позивач в обгрунтування позовних вимог посилається на те, що рішенням Степанської селищної ради №198 від 04.06.2004 року йому надано земельну ділянку площею 0,01 га у приватну власність для будівництва гаража в смт.Степань по вул.Садовій,22 за рахунок земель житлової та громадської забудови. В кінці 2004 року позивач самочинно, без відповідного проекту та дозволу на будівельно-монтажні роботи збудував будівлю гаража загальною площею 21,9 м.кв., якій рішенням Степанської селищної ради №415 від 17.12.2008 року присвоєно адресу – смт.Степань, вул.Садова,22-а, Сарненського району.  

ОСОБА_1 вказує, що факт належності йому будівлі гаража стверджується технічним паспортом, в якому зазначено позивача як власника нерухомого майна. Враховуючи, що ОСОБА_1 здійснив самочинне будівництво гаража за власні кошти, реєстрація права власності на об»єкти нерухомості є обов»язковою, на підставі вимог ст.ст.328, 331, 376 ЦК України він просить визнати за ним право власності на самочинно збудовану будівлю гаража.  

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримавши позовні вимоги, пояснив, що побудував гараж на відведеній у встановленому порядку земельній ділянці у 2007 році без належного проекту та дозволу на виконання будівельних робіт, в органи державного архітектурно-будівельного контролю не звертався.  

Представник позивача ОСОБА_2 підтримавши доводи свого довірителя вказав, що висновок про відповідність будівлі гаража технічним нормам і стандартам – відсутній. На даний час виготовляється технічна документація на земельну ділянку, на якій збудовано гараж. Оскільки позивач самовільно побудував нерухоме майно за власні кошти, ОСОБА_2 просить задовольнити заявлені вимоги.  

Представник відповідача - Степанської селищної ради в судове засідання не з»явився, селищний голова  ОСОБА_3 надала суду заяву, в якій вказала, що не заперечує щодо визнання за позивачем права власності на гараж, просить справу розглянути без її участі.  

Заслухавши пояснення позивача та його представника за усною заявою, свідка ОСОБА_4, дослідивши документи і матеріали справи, давши оцінку доказам, що мають значення для справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають до задоволення із наступних підстав.  

Рішенням Степанської селищної ради №198 від 04.06.2004 року ОСОБА_1 надано земельну ділянку площею 0,01 га у приватну власність для будівництва гаража в смт.Степань по вул.Садовій,22 за рахунок земель житлової та громадської забудови.  

17.12.2008 року рішенням Степанської селищної ради №415 будівлі гаража присвоєно адресу – смт.Степань, вул.Садова,22-а.  

Твердження позивача про те, що право власності на новостворене нерухоме майно виникає лише з моменту завершення будівництва, не заслуговує на увагу, оскільки відповідно до положень ст.331 ЦК України  право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва, прийняття його до експлуатації та державної реєстрації.  

Ознаки самочинного будівництва визначено ст.376 ЦК України, відповідно до якої до самочинного будівництва належить будівництво, яке: здійснюється на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети; без належного дозволу; без належно затвердженого проекту; з істотними порушеннями будівельних норм і правил.  

З пояснень сторін, свідка ОСОБА_4 та наданих письмових доказів вбачається, що гараж побудовано на відведеній у встановленому порядку земельній ділянці, без проекту та дозволу на будівельно-монтажні роботи. Належних доказів на підтвердження чи спростування обставин проведення будівництва з істотними порушеннями будівельних норм і правил суду не надано.  

Крім того, поясненнями свідка ОСОБА_4 встановлено, що гараж всередині не добудований, тобто будівельні роботи не завершені повністю.  

Не заслуговують на увагу посилання позивача на обставину, що факт належності йому будівлі гаража стверджується технічним паспортом, оскільки вказаний письмовий доказ не є правовстановлюючим документом.  

Позивач в обгрунтування своїх вимог не надав жодного письмового доказу на підтвердження:  

  правильного інженерно-конструктивного поєднанння між собою будівельних матеріалів і конструкцій відповідно до технологічних процесів, результатом яких є створення будівлі гаража;  

  того, що створена будівля відповідає державним будівельним стандартам, нормам і правилам;  

  відповідності матеріалів, виробів і конструкцій, які використані при самочинному будівництві нерухомого майна, державним стандартам, технічним умовам та технологічним регламентам;  

  забезпечення у створеній будівлі необхідної міцності, стійкості та експлуатаційної надійності, а тому збудоване позивачем нерухоме майно повинно бути введено в експлуатацію у встановленому законом порядку, після чого воно підлягає державній реєстрації.  

Враховуючи, що ознаки самочинного будівництва, встановлені ст.376 ЦК України, позивачем не доведені, письмові докази про те, що будівництво гаража не порушує права інших осіб, суду не надані, суд вважає позовні вимоги необгрунтованими  та  безпідставними.  

Керуючись ст.ст. 328, 331, 376 ЦК України, ст.ст. 60, 213, 215 ЦПК України, суд, -  

В И Р І Ш И В:  

 

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Степанської селищної ради про визнання права власності на самочинно збудований гараж відмовити за безпідставністю позовних вимог.  

Звільнити Степанську селищну раду від сплати судового збору на підставі рішення Сарненської міської ради № 1165 від 16 січня 2009 року.  

На рішення може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Рівненської області через Сарненський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.  


Суддя:      підпис                           Копія вірна  

Суддя Сарненського районного   суду                           Рудика Л.Д.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація