Судове рішення #6425206

Справа № 2-1094/09

РІШЕННЯ

ІМ’ЯМ УКРАЇНИ


15.10.2009 року Генічеський районний суд Херсонської області у складі:


            головуючого судді             Хоменко В.Г.

            при секретарі                 Новиковій К.М.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Генічеську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на торгівельний ларьок та усунення перешкод в користуванні ним,


ВСТАНОВИВ:

    Позивачка звернулась до суду з позовом, в якому посилається на те, що відповідно до квитанцій до прибуткового касового ордеру від 2006 року, про сплату коштів за тимчасове розміщення торгівельного ларька та договору про тимчасове розміщення торгівельного об’єкту від 01.01.2008 року, укладеного між позивачкою та споживчим товариством «Робкооп», вона має право на торгівельний ларьок, розташований на території Генічеського колгоспного ринку, квартал № 20, під № 272 по вул. АДРЕСА_1. площею 10,3м2, в якому здійснює підприємницьку діяльність з торгівлі продовольчими товарами. Не дивлячись на це відповідачка у справі ОСОБА_2. не визнає її права на дане майно захопила частину ларька, звільняти її не бажає, заявляє, що хоче переобладнати ларьок та поділити його між ними порівну.


Просить визнати за нею право власності на спірний торгівельний ларьок та зобов’язати відповідачку звільнити спірний торгівельний ларьок.


В судовому засіданні позивачка та її представник вимоги позову підтримали.


Відповідачка вимоги позову визнала.


Вивчивши матеріали справи, вислухавши позивачку та її представника, відповідачку, свідків ОСОБА_3., ОСОБА_4., суд встановив слідуючі фактичні обставини справи та відповідні правовідносини.


Позивачка здійснює підприємницьку діяльність з торгівлі продовольчими товарами у продовольчому ларьку, розташованому у 20 кварталі на території ринку, під № 272 по вул. АДРЕСА_1., площею 10,3м2.


В судовому засіданні позивачка пояснила, що на початку роботи на Генічеському колгоспному ринку в 1992 році зі згоди адміністрації ринку поставила для торгівлі належний їй залізний лоток з навісом. В подальшому в 2006 році вона за свої кошти реконструювала лоток в ларьок.


Даний факт підтверджується прикладеними до справи товарними чеками за оплату будівельних матеріалів, письмовою розпискою ОСОБА_4, яки виконував будівельні роботи, та показами в судовому зсіданні свідка ОСОБА_3., які є конкретними та правдивими і сумніватися в істинності який у суда підстав немає.


Згідно квитанцій до прибуткового касового ордеру від 2006 року, позивачка сплачувала адміністрації Генічеського колгоспного ринку за тимчасове розміщення нею залізного торгівельного лотку на території ринку.


Згідно договору від 01.01.2008 року укладеного між позивачкою та споживчим товариством «Робкооп», який є дійсним до даного часу, позивачка має право на тимчасове розміщення торгівельного об’єкту на території Генічеського колгоспного ринку.


01.09.2009 року на замовлення позивачки Генічеським ДБТІ було проведено інвентаризацію та виготовлено технічну документацію на зазначене спірне майно.


Відповідно до т. 331 ЦК України, право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею якщо інше не встановлено договором або законом.   Особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі.


Згідно ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.


Згідно ст. 392 ЦК України, власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.


    За таких обставин, суд приходить до висновку, що вимоги позивачки є цілком обґрунтованими та правомірними і підлягають задоволенню в повному обсязі. Оскільки вказане майно належить позивачці, відповідачку слід зобов’язати звільнити ларьок.

   

Керуючись ст. ст. 328, 331, 392 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 213, 214, 215 ЦПК України, суд, -


ВИРІШИВ:

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на торгівельний ларьок та усунення перешкод в користуванні ним, задовольнити.


    Визнати за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 прав власності на металевий торгівельний ларьок № 272 загальною площею 10,3 квадратних метра, розміщений на території колгоспного ринку (квартал 20) по вул. АДРЕСА_1.


    Зобов’язати ОСОБА_2 звільнити торгівельний ларьок № 272 розміщений на території колгоспного ринку (квартал 20) по вул. АДРЕСА_1.


    Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Херсонської області через Генічеський районний суду шляхом подання в строк 10 днів з моменту його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього в термін 20 днів апеляційної скарги.


Суддя Генічеського

районного суду                                     В.Г. Хоменко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація