Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #64278506
806/959/17

     ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


30 травня 2017 року                                    Житомир                          справа № 806/959/17  

                                                                                                                 категорія 10.2.4


           Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шуляк Л.А., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ємільчинському районі Житомирської області до Приватно-орендної сільськогосподарської агрофірми "Долина" про стягнення 9277,08 грн.,


встановив:

          

Управління Пенсійного фонду України в Ємільчинському районі Житомирської області звернулось до суду з позовом, в якому просить стягнути з Приватно-орендної сільськогосподарської агрофірми "Долина" заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах працівникам в сумі 9277,08 грн.

Відповідно до ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справу належить розглядати в порядку скороченого провадження.

Ухвала про відкриття скороченого провадження відповідачем була отримана, проте заперечень на адміністративний позов Приватно-орендна сільськогосподарська агрофірма "Долина" не надала.

Суд, дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з таких підстав.

Судом встановлено, що Приватно-орендна сільськогосподарська агрофірма "Долина" зареєстроване як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Ємільчинському районі Житомирської області.

Як вбачається з матеріалів справи, у відповідача за період січень-липень 2010 року та вересень-грудень 2010 року утворилась заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 9277,08 грн., чим порушено вимоги частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Абзацом 6 пункту 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI, який набрав чинності з 01.01.2011, визначено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

До 01.01.2011 виключно Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначалися платники страхових внесків, їх права та обов'язки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.

Згідно зі ч. 1, 2, 15 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 вказаного Закону, територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога формується на підставі актів документальних перевірок та облікових даних з карток особових рахунків страхувальників (п.8.3. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду № 21-1 від 19.12.2003).

Наявний у матеріалах справи розрахунок заборгованості Приватно-орендної сільськогосподарської агрофірми "Долина" підтверджує вказану заборгованість за січень-липень 2010 року та вересень-грудень 2010 року в розмірі 9277,08 грн.

Позивачем виставлена відповідачу вимога про сплату недоїмки зі сплати страхових внесків у сумі 39617,31 грн. Правом на узгодження вимоги з пенсійним органом відповідач не скористався, у встановлений строк вимогу не оскаржив.

Доказів сплати заборгованості у сумі 39617,31 грн. відповідачем у добровільному порядку суду не надано та письмових заперечень проти позову не надіслано.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити.

Керуючись статтями 86, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-,

постановив:

            Позов задовольнити.

   Стягнути з  Приватно-орендної сільськогосподарської агрофірми "Долина" на користь Управління Пенсійного фонду України в Ємільчинському районі Житомирської області заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 9277 (дев'ять тисяч двісті сімдесят сім) грн. 08 коп.   

          Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження, виконується негайно, та крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

          Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

          Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

            


Суддя                                                                                                                Л.А.Шуляк  




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація