Судове рішення #6428209

                                                                                             

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

         У Х В А Л А

         ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                       

05 жовтня 2009 року                                            №22-15875/08/9104


Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:


головуючого судді                                       Багрія В.М.,  

суддів                                                            Обрізка І.М., Улицького В.З.,

при секретарі судового засідання              Ткач О.О.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області на ухвалу Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 21.02.2008 року по заміну сторони виконавчого провадження  за поданням відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби в Закарпатській області по справі за позовом ОСОБА_1 до Закарпатського обласного військового комісаріату  про перерахунок пенсії,


                                                В С Т А Н О В И Л А :

У грудні 2004 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Закарпатського обласного військового комісаріату  про перерахунок пенсії.


Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач посилався на те, що він був звільнений з військової служби в запас, виключений з списків частини та всіх видів забезпечення і направлений до Мукачівського військового комісаріату для постанови на військовий облік.  З 13.03.1983 року Закарпатським ОВК йому була призначена пенсія за нормами Закону України « Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», але на даний час він не згідний з тим, що йому не проведено перерахунок і виплату недорахованої пенсії за минулий час.


           Позивач просив, керуючись ст.ст. 43, 49, 63, та 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», зобов'язати Закарпатський обласний військовий комісаріат провести перерахунок раніше призначеної йому пенсії з урахуванням:

•   40% надбавки щомісячної , введеної з 1-го січня 2003 року ( указ Президента України 14 липня 1999 року № 847/99);

•   100% надбавки щомісячної, введеної з 1-го січня 2003 року ( указ Президента України 23.02. 2002 року  № 173);

•   90% надбавки щомісячної, введеної з 1-го травня 2003 року( указ Президента України 05.05. 2003 року  № 389);

•   33,3% щомісячної премії, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 22.05 2000 року № 829)


Зобов'язати Закарпатський обласний військовий комісаріат, відповідно до ч.2.ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу внутрішніх справ України»  від 09.04.1992 року зі змінами і доповненнями, виплатити недоотриману суму пенсії після проведеного перерахунку за минулий період з моменту виходу його на пенсію з урахуванням:

•   40% надбавки, введеної з 1-го вересня 1999 рок, за минулий час без обмеження будь-яким строком;

•   100% відсотків, введеної з 1-го січня 2003 року, за минулий час без обмеження будь-яким строком;

•   90% надбавки, введеної з 1-го травня 2003 року, за минулий час без обмеження будь-яким строком;

•   33,3 % премії, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.200 року № 829, за минулий час без обмеження будь-яким строком.


Постановою Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 18.12.2006р. позов задоволено.


В процесі виконання постанови суду від 18.12.2006р. головний державний виконавець ВДВС головн6ого управління юстиції.


Ухвалу Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області  замінено сторону виконавчого провадження з Закарпатського обласного військового комісаріату на головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.


      Ухвалу суду першої інстанції оскаржило головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, подавши на неї апеляційну скаргу.


      Апелянт не погоджується з ухвалою суду першої інстанції, мотивуючи це тим, що частиною 2 ст. 264 КАС України встановлено, що суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб які беруть участь у справі, однак до головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області не надходило повідомлення Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області про розгляд справи від 21.02.2008 року про заміну Закарпатського ОВК, як сторони виконавчого провадження, на головне управління Пенсійного фонду в закарпатській області.

     Водночас, Мукачівським міськрайонним судом Закарпатської області розглянуто справу та прийнято по ній рішення без повідомлення та виклику головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.


      Просить скасувати ухвалу Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 21.02.2008 року та постановити нову, якою відмовити в заміні Закарпатського ОВК, як сторону виконавчого провадження, на головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.


     Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про залишення без задоволення апеляційної скарги з таких підстав.


    Замінюючи сторону виконавчого провадження з Закарпатського обласного військового комісаріату на головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, суд першої інстанції правильно виходив з того, що з 01.01.2007 року відповідно до ст. 99 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» військовослужбовцям, особам начальницького та рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб, пенсії призначаються (перераховуються)  органами Пенсійного фонду України.

 

     Оскільки така ситуація ускладнює виконання судового рішення-державний виконавиць звертається до суду з поданням про зміну сторони у виконавчому провадженні.


     Представник заявника та представник ГУПФУ в Закарпатській області в судове засідання не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили. Про день, час і місце, розгляду справи повідомлялися належним чином.


     Відповідно до ч.2 ст. 264 Кас України неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.


     Відповідно до ст. 264 КАС України у разі неприбуття однієї з сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може змінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.


    Ухвала суду першої інстанції відповідає вимогам закону, тому підстав для її скасування колегія суддів не знаходить.


   Доводи апеляційної скарги в частині протилежного висновків суду не  спростовують, тому підставою для задоволення апеляційної скарги бути не можуть.  


   На підставі наведеного, керуючись ст. п.1 ч.4 ст. 157, ст. 121  КАС України, колегія суддів,  


                                                                   У Х В А Л И Л А :


Апеляційну скаргу головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області залишити без задоволення.


Ухвалу  Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 21.02.2008 року по спрві № 2а-1319/06 залишити без змін.


Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.


           

          Головуючий:                                                                         В.М. Багрій


            Судді :                                                                                  І.М. Обрізко


                                                                                                          В.З. Улицький

Повний текст виготовлено 08.10.2009 року


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація