Судове рішення #6429793


ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  



Справа № 2а-4760/09/2370  



26 жовтня 2009 р.                                                                                                  м. Черкаси  


09 год. 45 хв.  


Черкаський окружний адміністративний суд у складі:  

головуючого судді   - Коваленка В.І.,  

при секретарі   - Поповій Ю.Є.,  

за участю представників:  

від позивача    -  Трохименко Н.О., за довіреністю,

від відповідача   -  не з’явилася,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення 2178 грн. 55 коп.,


ВСТАНОВИВ:  

Державна податкова інспекція у Звенигородському районі Черкаської області  звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій у сумі 2178 грн. 55 коп.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала повністю та пояснила, що  під час перевірки діяльності відповідача встановлено порушення п.13 статті 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95, а саме, встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій на загальну суму 436 грн.  

У зв’язку із виявленими порушеннями у відповідності до ст. 22 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» позивачем прийнято рішення про застосування штрафних санкцій № 0000582331 від 06.08.2009 року, яким визначено штрафну санкцію у розмірі  2178 грн. 55 коп.  

Відповідач в судове засідання не з’явилася, представника до суду не направила, хоча про час, дату та місце розгляду справи повідомлена належним чином.

Заслухавши пояснення та доводи представника позивача, вивчивши та оцінивши письмові докази в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 зареєстрована Звенигородською районною державною адміністрацією Черкаської області 02.07.2007 року та взята на облік у ДПІ у Звенигородському районі.

Дослідженням  матеріалів справи, суд встановив, що державною податковою адміністрацією в Черкаській області проведено перевірку фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, а саме магазину – кафе «Смак», що знаходиться за адресою: Черкаська обл., Звенигородський р–н, с.Неморож, вул. Шевченка, 45а, за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами  якої складено акт № 001370 від 24.07.2009 року.

Проведеною перевіркою встановлено порушення п. 13 статті 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265, а саме встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій на загальну суму 436 грн.

На підставі виявлених порушень, встановленого актом перевірки 001370 від 24.07.2009 року, у відповідності з ст. 22 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265 ДПІ у Звенигородському районі прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000582331 від 06.08.2009 року, яким визначено штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 2178 грн. 55 коп.  

У добровільному порядку відповідач сплачувати штраф не бажає, тому позивач просить суд стягнути штрафні санкції у сумі 2178 грн. 55 коп. на користь бюджету через ДПІ у Звенигородському районі, а судові витрати покласти на відповідача.

Відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій регламентується ст.22 Закону № 265/95, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності  застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.  

У відповідності зі статтею 25 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. Відповідачем визначена сума штрафних (фінансових) санкцій у встановлені законом терміни повністю не сплачено, що підтверджується довідкою про суми боргу відповідача станом на 22.09.2009 року та розрахунком суми боргу від 22.09.2009 року.

Крім цього, суд зазначає, що відповідно до  ст. 1 Закону № 265/95 реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) - суб'єктами підприємницької діяльності (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.          

Згідно ст. 3 Закону № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Стаття 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509-ХІІ від 04.12.1990р. передбачає право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені.

Статтею 11-2 Закону України № 509-ХІІ вказано, що посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку направлення на перевірку  та копію наказу про проведення такої перевірки.  Недотримання процедури перевірки при фактичному допуску до її проведення не має наслідком визнання протиправними застосованих податковою інспекцією до позивача за результатами такої перевірки фінансових санкцій за встановлені порушення Закону.

Отже, з врахуванням ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб’єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання не чинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із  зазначенням способу його здійснення.      

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

 З огляду на викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.  

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі вищесказаного та керуючись  ст.ст.11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,


ПОСТАНОВИВ:  


Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Звенигородському районі Черкаської області, що знаходиться за адресою: Черкаська обл., м.Звенигородка, вул. Енгельса, 142, р/р 31115104700100, УДК в Звенигородському районі Черкаської області, МФО 854018 штрафні (фінансові) санкції у сумі 2178 грн. (дві тисячі сто сімдесят вісім) грн. 55 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.  

Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  





Суддя                                                                                               В.І. Коваленко                                                                                  




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація