Судове рішення #6430640

Справа № 2-5559/09  

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


02 жовтня 2009 року  Малиновський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого судді – Дрішлюка А.І.,

при секретарі судового засідання – Алманової І.Г.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,  –


ВСТАНОВИВ:


В Малиновський районний суд м. Одеси 05 червня 2009 року з позовною заявою про стягнення аліментів звернулася ОСОБА_1   (а.с. 1)  .  Посилаючись на те, що їх з відповідачем донька – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає з нею та знаходяться на її утриманні, матеріальну допомогу від батька не отримує, а сама позивачка не взмозі надавати доньки матеріальну допомогу та утримання в повному обсязі, вона просила суд постановити рішення, яким стягнути з відповідача на її користь аліменти  на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 350 гривень щомісячно, починаючи з дня пред’явлення позову та  до досягнення дитиною повноліття, тобто до 15.01.2025 року.  

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином. Суд у зв’язку з неявкою відповідача та неповідомленням про поважні причини такої неявки в судове засідання в порядку статті 169 ЦПК України, зі згоди позивача ухвалив заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.  

Суд, розглянувши й дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено у судовому засіданні, 26 травня 2009 року між позивачкою і відповідачем було розірвано шлюб   (а.с.2)  . В шлюбі народилася ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в свідоцтві про народження якої батьком зазначений відповідач – ОСОБА_2   (а.с.3)  .  

Приймаючи рішення та задовольняючи вимоги позивачки щодо стягнення аліментів на утримання дитини суд виходить з положень ст. 51 Конституції України, та ст.180 СК України, згідно з якими батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. У відповідності до ст. 7 СК України, жінка та чоловік мають рівні права і обов’язки у сімейних відносинах, шлюбі та сім’ї. Відповідно обов’язок по утриманню дитини в рівних частках покладається на її батьків.  

Визначаючи розмір аліментів, згідно з вимогами ст. 182 СК України суд враховує:  стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, а також те, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, який на момент прийняття рішення згідно з Законом України "Про державний бюджет України на 2009 рік" прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років складає 557 грн.

Згідно зі ст. 184 СК України  я кщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. При цьому суд роз’яснює, що згідно зі ст.  185 СК України т ой з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.  

Суд роз’яснює, що згідно зі ст. 192 СК України розмір   аліментів,  визначений   за  рішенням  суду  або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за  рішенням  суду  за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни  матеріального  або  сімейного  стану,  погіршення  або поліпшення здоров'я когось із них.

Суд вважає, що за відсутності заперечень відповідача та з врахуванням зібраних по справі доказів позов може бути задоволено.

Згідно зі  ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом.  Згідно зі ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, тобто з 05.06.2009 року.  

Керуючись ст. 51 Конституції України, ст.ст. 3, 10, 180, 182, 185, 191, 199  Сімейного кодексу України, ст.ст. 11, 209, 212, 214-215, 224-225  ЦПК України, суд, -


В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів – задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти в розмірі  350 грн. на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, щомісячно до досягнення ОСОБА_3 повноліття - тобто до 15 січня 2025 року починаючи з 05 червня  2009 року.


Заочне рішення може бути  переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.


ГОЛОВУЮЧИЙ                              А.І. ДРІШЛЮК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація