Справа № 2- 1629/09
Р І Ш Е Н НЯ
І М Е Н Е М У К Р А ї Н И
З А О Ч Н Е
11 вересня 2009 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі
головуючого судді - Омельченко К. О.
при секретарі - Забіякі Ю.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за позовом Управління праці і соціального захисту населення Дзержинської районної в м. Харкові ради до ОСОБА_1 про відшкодування перерахованих надміру бюджетних коштів у вигляді допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років у розмірі 144.10грн.
в с т а н о в и в:
Позивач просить утримати з відповідача виплачену надмір суму бюджетних коштів у вигляді допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років у розмірі 144,10грн., яка з’явилася в зв’язку з тим, що відповідачка своєчасно не повідомила, що вона перервала відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та приступила до роботи.
Представник управління праці і соціального захисту населення Дзержинської районної в м. Харкові ради не підтримав своїх вимог унаслідок задоволення їх відповідачем після пред’явлення позову, але заявив про стягнення всіх понесених ним у справі витрат з відповідача.
Відповідачка ОСОБА_1 в суд не з’явилася, про явку в судове засідання була повідомлена належним чином, про причину неявки не повідомила.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи, вирішив, що позов підлягає повному задоволенню
Згідно заяви ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний НОМЕР_1), їй була надана допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на її дитину - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 з 01.04.2007р. по 19.11.2008р. З 01.01.2008р. допомога виплачувалась у розмірі 144 грн.10коп. щомісячно.
Відповідно до ст.22 Закону України “ Про державну допомогу сім’ям з дітьми ”, та п.49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. № 1751, одержувачі державної допомоги зобов’язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян(у тому числі приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги), стягуються згідно з законом.
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. затверджений Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми. Відповідно до п.20 цього Порядку, якщо особа працює в режимі повного робочого часу або оформила відпустку у зв’язку з навчанням до закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, роботодавець повинен протягом п’яти днів після видання наказу про припинення зазначеної відпустки повідомити про це орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання такої особи. Відповідно до п.23 вищевказаного Порядку, виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється у разі, коли особа, що отримує в органі праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виявила бажання працювати - з дня працевлаштування (початку виконання трудових обов’язків).
Згідно наказу від 25.06.2008р. № 92 по Дзержинській районній санітарно-епідеміологічній станції м. Харкова ОСОБА_1 припинила відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 01.08.2008р. та приступила до роботи на повний робочий день.
ОСОБА_1 своєчасно не повідомила управління праці і соціального захисту населення про те, що вона приступила до виконання трудових обов’язків, що привело до надміру виплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років у розмірі 144грн.10 коп.
Тобто з 01 серпня 2008р. ОСОБА_1 не має права отримувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в зв’язку з тим, що вона приступила до роботи. Розмір переплаченої допомоги за період з 01 серпня по 31 серпня 2008р. склав 144 грн. 10 коп. (Сто сорок чотири грн.10коп.).
23.09.2008р. ОСОБА_1 було направлено повідомлення, де запропоновано повернути надміру виплачені кошти у відповідності з чинним законодавством у розмірі 144 грн. 10 коп. .
Відповідно до ст.22 Закону України “ Про державну допомогу сім’ям з дітьми ”, одержувачі державної допомоги зобов’язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у тому числі приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги), стягуються згідно з законом.
Згідно п.п.1.5,1.6 "Положення про управління праці і соціального захисту населення Дзержинської районної в м. Харкові ради ” зазначене управління праці і соціального захисту населення є бюджетною установою, виконавчим органом Дзержинської районної в м. Харкові ради, яке створене, підконтрольне і підзвітне районній раді. Відповідно до ст.4 Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" покриття витрат на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів. Безпідставні виплати державних допоміг порушують основи соціальної захищеності і соціального забезпечення населення в Україні, гарантовані державою, що суттєво зачіпає інтереси держави.
24.11.2008р. УПСЗН Дзержинської районної в м. Харкові ради звернулося з позовом до суду. Після подання позову, 03 лютого 2009р. відповідачем ОСОБА_1 були задоволені позовні вимоги та відшкодовані надмір нараховані кошти у повному обсязі, тобто 144грн.10 коп., але не відшкодовані витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді у розмірі 30 грн., які поніс позивач відповідно до платіжного доручення №525 від 16.12.2008р.
Відповідно до ст.88,89 ЦПК України судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді суд стягує з відповідачки.
Суд, керуючись статями 10, 11,88,89, 212, 214-215, 218, 224-227 ЦПК України, ст.1166 ЦК України, п.п., 23, «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. №1751 із змінами та доповненнями, ст. 22 Закону України “ Про державну допомогу сім’ям з дітьми ”
в и р і ш и в:
Позовні вимоги Управління праці і соціального захисту населення Дзержинської районної в м. Харкові ради визнати обґрунтованими та задовольнити.
Утримати з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 на користь держави державне мито у розмірі 51.00грн. (п’ятдесят одну грн.).
Утримати з ОСОБА_1 на користь Управління праці і соціального захисту населення Дзержинської районної в м. Харкові ради витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справ у суді у розмірі 30 грн. (тридцять гривень) Банк: ГУДКУ в Харківській області, рр 35416033001195, код ЄДРПОУ - 03196593, МФО банку -851011
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через районний суд шляхом подання в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя К.О. Омельченко
- Номер: 6/286/9/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1629/09
- Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
- Суддя: Омельченко Катерина Олексіївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.03.2017
- Дата етапу: 05.04.2017