Судове рішення #6433286

Справа № 2-а-1856/09

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" жовтня 2009 року                                         м. Харків

Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого – судді Омельченко К.О.

при секретарі – Забіякі Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного   фонду   України   в  Дзержинському  районі м. Харкова  про   поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду, зобов'язання перерахунку та виплати державної соціальної допомоги як особі, яка має статус "дитина війни",

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з позовом і просить відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом  порушених прав та інтересів за період з 01.01.2006 до 31.12.2007 року і зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Дзержинському районі м. Харкова нарахувати на його користь недоплачену йому, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-2007 роки в сумі 2733 гривні 30 копійок.

Сторони в судове засідання не з’явилися , подали клопотання про розгляд справи в їх відсутність.

За таких обставин суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін.

       Вивчивши матеріали справи, суд вважає вимоги позивача такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Позивач народився 11.07.1933 р. У відповідності зі ст. 1 Закону України від 18.11.2004 р. „ Про соціальний захист  дітей війни" він  має статус дитини війни.

Згідно зі ст. 6 зазначеного Закону з першого січня 2006 року йому повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Однак у 2006-2007 роках така допомога позивачу не виплачувалась.

Законом України „ Про Державний бюджет України па 2006 рік" ст. 77 та ст. 110 та Законом України №489-V від 19.12.2006 року "Про Державний бюджет України на 2007 рік", ст. 71. п. 12 було призупинено дію статті 6 Закону України „ Про соціальний захист дітей війни".

Конституційний Суд України своїм рішенням №6-рп/2007 від 09.07.2007 р. по справі №1-29/2007 визнав такою, що не відповідають Конституції України і є неконституційними положення п.п. 3,12 ст. 71 Закону України „ Про державний бюджет України на 2007 рік", якими було зупинено дію статті б Закону України „ Про соціальний захист дітей війни".

Таким чином, з моменту визнання рішенням Конституційного суду України вказаних законодавчих актів неконституційними 09.07.2007 р. у позивача виникло право на отримання щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком згідно зі статтею 6 зазначеного Закону України „ Про соціальний захист дітей війни». Однак такі виплати не були нараховані і не виплачувались.

 Незважаючи на викладене позовні вимоги позивача про зобов'язання Управління Пенсійного Фонду України в Дзержинському районі м. Харкова нарахувати на його користь недоплачену йому, як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-2007 роки в сумі 2733 гривні 30 копійок не можуть бути задоволені з наступних підстав.

У відповідності зі ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивач просить зобов'язати відповідача нарахувати на його користь недоплачену йому, як дитині війни щомісячну   державну соціальну допомогу за 2006-2007 роки.

Позов подано до суду 09.04.2009 р., тобто з пропуском встановленого ст. 99 КАС України терміну.

        У відповідності зі ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

Позивач, пояснюючі причину пропуску строку на звернення до адміністративного суду вказував, що цей термін обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення прав, свободи чи інтересів, законні права було обмежено шляхом прийняття неконституційних положень нормативно-правових актів вищої сили Законів України, про факт порушення його прав йому стало відомо тільки після висвітлення зазначених подій у засобах масової інформації   майже через півтора роки після ухвалення Конституційним судом України рішення від 09.07.2007 р, доводи не можуть бути прийняті як підстави для поновлення пропущеного строку, оскільки необізнаність позивача в діючому законодавстві не може бути розцінена як поважна причина для цього. Позивач не навів обставин які б перешкоджали звернутися до відповідних установ з приводу роз'яснення положень діючого законодавства стосовно питань які стосуються його прав та інтересів. При таких обставинах у суду відсутні підстави для поновлення пропущеного позивачем строків звернення до адміністративного суду за захистом своїх порушених прав.

На підставі ст. 6 Закону України „ Про соціальний захист дітей війни", рішенням Конституційного суду України від 09 липня 2007 року №6-рп/2007, керуючись ст. ст. 2,11,17, 69 - 71,99,100,159 -163 КАС України,   суд


постановив:

Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1  до Управління пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Харкова про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду, зобов'язання перерахунку та виплати державної соціальної допомоги як особі, яка має статус "дитина війни".

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративному суду через Дзержинський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

     


Суддя                                           К.О. Омельченко          


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація