Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #64358301

Справа № 474/391/17

П. № 2-а/474/11/17

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

06.06.17 року смт Врадіївка

Суддя Врадіївського районного суду Миколаївської області Сорочан А. В., під час вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовом Врадіївської районної державної адміністрації до Управління державної виконавчої служби відділ примусового виконання рішень про скасування постанови про накладення штрафу від 12.04.2017 року ВП №53579946, -

в с т а н о в и в :

01.06.2017 року до Врадіївського районного суду Миколаївської області надійшла позовна заява Врадіївської районної державної адміністрації Миколаївської області до Управління державної виконавчої служби відділ примусового виконання рішень , в якій позивач просив скасувати постанову відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області про накладення штрафу у розмірі 5100 грн. від 12 квітня 2017 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ст. 181 КАС України - Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. За вимогами ч. 2 цієї статті, позовну заяву може бути подано до суду:

- у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Отже, в силу приписів ст. 99, 181 КАС України, позовну заяву може бути подано до суду протягом 10 днів з дня отримання оскаржуваної постанови державного виконавця .

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, оскаржувана постанова винесена головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області Романчук В. С. 12.04.2017 року, та направлена до Врадіївської державної адміністрації.

Згідно відтиску штампу вхідної кореспонденції, постанова у Врадіївській державній адміністрації була отримана 19.04.2017 року, хоча з позовною заявою до суду позивач звернувся лише 01.06.2017 року, що, в свою чергу, свідчить про пропуск встановленого чинним законодавством строку подання позовної заяви в порядку ст. 181 КАС України.

Також слід відмітити, що в адміністративному позові не ставиться питання про поновлення пропущеного строку та не зазначаються поважні причини його пропуску, а також до останнього не додаються належні та допустимі докази, що це підтверджують.

Статтею 100 КАС України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Враховуючи вище викладене в сукупності, вважаю, що позовна заява та додані до неї докази не дають достатніх та обґрунтованих підстав на поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, а тому позовну заяву слід залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 155, 181 КАС України, -

у х в а л и в :

позовну заяву Врадіївської районної державної адміністрації Миколаївської області до Управління державної виконавчої служби відділ примусового виконання рішень про скасування постанови про накладення штрафу від 12.04.2017 року ВП №53579946 - залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського адміністративного апеляційного суду через Врадіївський районний суд Миколаївської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя А. В. Сорочан


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація