Справа № 3-3742/09
ПОСТАНОВА
ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
07.10.2009 року
Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Хоменко В.Г. розглянувши матеріали справи, які надійшли від відділу прикордонної служби «Генічеськ» про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, не працює, проживає АДРЕСА_1
за вчинення правопорушення передбаченого за ч. 1 ст. 18510 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
07.10.2009 року о 07.10 годин в районі с. Семіхатки, на березі озера Сиваш був затриманий прикордонним нарядом відділу прикордонної служби «Генічеськ» ОСОБА_1, який на вимогу надати документи на маломірний плавзасіб та документи для встановлення його особи відмовився у грубій формі, тобто скоїв правопорушення передбачене ч. 1 ст. 18510 КУпАП.
ОСОБА_1 вину в зазначеному правопорушенні при складанні адмінпротоколу та в судовому засіданні не визнав, пояснив суду, що переганяв свій човен додому, оскільки документів, які б посвідчували його особу при собі не мав, на вимогу патрулю прикордонної служби «Генічеськ» назвав своє прізвище, ім’я, по батькові та повну дату народження. Дії патрулю прикордонної служби «Генічеськ» вважає неправомірними.
Вивчивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що патруль прикордонної служби «Генічеськ» діяв на підставі закону.
Відповідно до п. 7 положення про прикордонний режим громадяни України від’їжджають у прикордонну смугу та контрольований прикордонний район, перебувають, проживають або пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвідчують їх особу.
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про державний кордон України» забороняється тримати самохідні та несамохідні судна поза встановленими пристанями, причалами і пунктами базування або на них, але з порушенням правил тримання, а також відходити від берега або причалювати до берега поза пристанями, причалами і пунктами базування.
Пунктом 1.17. додатку до розпорядженням голови Генічеського райдержадміністрації від 03.06.2009 року № 391 передбачено, що усі малогабаритні судна та засоби розваги на воді повинні утримуватися тільки на причалах, базах, до яких вони приписані, зачиненими на замок.
Вина правопорушника підтверджується також іншими доказами, наявними в матеріалах справи: протоколом про адміністративне правопорушення серія АЧРУ № 005463 від 07.10.2009 року, протоколом про адміністративне затримання від 07.10.2009 року, рапортом старшого дільничного інспектора прикордонної служби Садового Г.О., рапортом старшого дільничного інспектора прикордонної служби Чки Е.К., фототаблицею до протоколу АЧРУ № 005463 на ОСОБА_1
За таких обставин суд вважає, що вина ОСОБА_1 є повністю доведеною і в його діях є склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 18510 КУпАП України, тобто злісна непокора законному розпорядженню або вимозі наряду відділу прикордонної служби «Генічеськ» при виконанні ними службових обов’язків. Але враховуючи характер правопорушення, ступень та характер вини правопорушника, його тяжке матеріальне становище, що він не працює, що на його утриманні знаходиться матір похилого віку, суддя вважає можливим визначитися мінімальним розміром адміністративного штрафу.
Керуючись ч. 1 ст. 18510, ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд, -
ПОСТАНВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 18510 КУпАП України та піддати адміністративному штрафу в розмірі 85 грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Херсонської області через Генічеський районний суд собою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерплим, його представником, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Генічеського
районного суду В.Г. Хоменко