Судове рішення #6439938


            Справа №2-о–260  



 


У Х В А Л А  

іменем  України  

27 жовтня 2009 р.                           м. Харків  


  Червонозаводський районний суд м. Харкова у складі – головуючого - судді Протасової О.М., при секретарі – Філоненко Г.В., розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа – ОСОБА_2 про визнання факту батьківства, -  

          в с т а н о в и в:  


Заявник – ОСОБА_1, зазначивши зацікавленою особою ОСОБА_2, мати    ОСОБА_3, яка народилась 10.08.07,  звернувся до суду  у порядку окремого провадження із заявою про встановлення батьківства зазначеної малолітньої дитини.  

Вислухавши представника заявника – ОСОБА_4, який діє на підставі довіреності також і в інтересах ОСОБА_2, суд вважає,   що заява підлягає залишенню без розгляду, з урахуванням такого.  

Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до ч.1 ст.135 СК України (ч.4 ст.128 СК України).  

Однак, як вбачається зі свідоцтва про народження ОСОБА_3, запис про її батька вчинено не у відповідності  до ч.1 ст.135 СК України,  а  за  заявою гр.ОСОБА_5 про визнання  батьківства.  

За таких обставин вбачається спір про батьківство між  особою, яка визнала своє батьківство щодо дитини, та особою, яка вважає себе батьком дитини.  

Згідно з ч.3 ст.128 СК України, п.6 постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15.05.06 «Про застосування судами окремих норм Сімейного  кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»,  особа, яка вважає себе батьком дитини, має право пред’явити бо особи, записаної батьком дитини, позов про визнання свого батьківства.  

Відповідно до ч.6 ст.235 ЦПК України, якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз’яснює  заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.  

На підставі наведеного, керуючись ч.6 ст.235, ст.ст. 210,223,292-295 ЦПК  України, суд –  


        у х в а л и в:      

 

Залишити без розгляду заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа – ОСОБА_2 про визнання факту батьківства щодо ОСОБА_6.  

Роз’яснити зацікавленим особам, що вони  вправі звернутись  за вирішенням зазначеного питання до суду у порядку позовного провадження на загальних підставах.  

Ухвала може бути оскаржена.  

Заява про апеляційне оскарження  ухвали подається апеляційному суду Харківської області через Червонозаводський районний суд м.Харкова протягом п*яти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляція подається у строк, встановлений для подання такої заяви.  

  Ухвала суду набирає чинності  після закінчення п*ятиденного строку, якщо заява про апеляційне оскарження ухвали не була подана. Якщо після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційна скрага у десятиденний строк не була подана, ухвала набирає чинності після  закінчення десятиденного строку для подачі апеляційної скарги.     У випадку подачі апеляційної скарги ухвала, якщо вона не  буде відмінена, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.  





Головуючий                                 суддя  Протасова О.М.  












Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація