Судове рішення #64403266


Ічнянський районний суд Чернігівської області

м. Ічня, вул. Коваля, 10, 16700, (04633) 2-15-58


Справа N° 1-6/2010р.


ВИРОК

ІМЕНЕМ

УКРАЇНИ


15 січня 2010 року Ічнянський районний суд Чернігівської області в складі:

Головуючого судді - Головченко М.М. при секретарі - Маслюк В.Ю. за участю прокурора - Королюк І.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ічня справу про обвинувачення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, другий переулок Удайський, 12 Чернігівської області, українець, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одружений, не працюючий, раніше не судимого, в скоєнні злочину передбаченого ст. ст. 198, ч.І ст. 396 КК України,

ВСТАНОВИВ:


Підсудний ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння близько 23-ї години 6 травня 2009 року разом з жителями м. Прилуки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 приїхали до с. Ольшана Ічнянського району. В ОСОБА_2 виник злочинний задум здійснити крадіжку з аптечного кіоску, який знаходиться в с. Ольшана, від участі якої ОСОБА_1 відмовився, однак знаходився неподалік достовірно знаючи, що його товариші пішли скоювати крадіжку. Після скоєної крадіжки ОСОБА_4 та ОСОБА_2 підійшли до ОСОБА_1 і розповіли йому про викрадені з аптеки гроші в сумі 2506грн. 99коп., які поділили між собою. Про вчинену крадіжку підсудний ОСОБА_1 нікому не розповідав.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в пред’явленому обвинуваченні визнав повністю і показав, що 6 травня 2009 року в м. Прилуки разом із своїми товаришами вживав спиртні напої. Близько 21год. 30хв. він та товариші ОСОБА_3 і ОСОБА_2 на таксі приїхали до с. Ольшана Ічнянського району. ОСОБА_2 запропонував обікрасти аптеку, але він відмовився. Сергій та Євген пішли до аптеки, а він залишився біля стовпа, де заснув. Через деякий час хлопці його розбудили і сказали, що необхідно йти додому. Коли вийшли за село ОСОБА_2 дістав гроші і розділив між ними, йому дісталось майже 500грн., гроші були різними купюрами. До м. Прилуки доїхали на таксі, які перед цим викликали, а по приїзду домовились всі разом про вчинену крадіжку нікому не розповідати. В скоєному щиро кається.

Відповідно до ст. 299 КПК України інші докази в судовому засіданні не досліджувались, оскільки ніхто із учасників судового розгляду проти цього не заперечував і ніким не оспорювались.

Таким чином, допитавши підсудного, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні доведена вина підсудного ОСОБА_1 в заздалегідь не обіцяному придбанні майна, завідомо здобутого злочинним шляхом, також доведена вина в заздалегідь не обіцяному у приховуванні тяжкого злочину і його дії суд кваліфікує за ст. 198 та ч.І ст. 396 КК України.

При виборі виду і міри покарання підсудному суд враховує, що він раніше не судимий, вину визнав повністю, в скоєному щиро кається, за місцем проживання характеризується з позитивної сторони, вчинив злочини перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння.

З урахуванням викладеного суд приходить до висновку, що виправлення підсудного ОСОБА_1 можливе без реального відбування покарання, а тому йому необхіппо призначити покарання у вигляді позбавлення волі за сукупністю злочинів, звільнити його від відбування покарання з іспитовим строком на один рік на підставі от. 75 КК України. Покласти на підсудного ОСОБА_1 обов’язки передбачені от. 76 КК України.

Керуючись от. 323, 324 КПК України, суд

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого от. 198 КК України і призначити покарання у вигляді двох років позбавлення волі, винним за от. 396 ч.1 КК України і призначити покарання у вигляді одного року позбавлення волі. Згідно от. 70 КК України остаточно визначити покарання за їх сукупністю шляхом часткового складання призначених покарань у вигляді двох років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з іспитовим строком один рік, якщо протягом іспитового строку він не вчинить нового злочину.

Відповідно до ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 слідуючі обов’язки:

-не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально- виконавчої інспекції;

-повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання;

-періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції.

Міру запобіжного заходу осудженому ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити у вигляді підписки про невиїзд.

На вирок на протязі 15 діб може бути подана апеляція в Чернігівський апеляційний суд.

СУДДЯ: М.М.Головченко





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація