Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
м. Павлоград, вул. Дніпровська, 135, 51400, (05632) 6-28-66
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Сторожук С.М. взглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Павлоград ніпропетровської області про визнання неправомірних дій та стягнення недоплаченої щомісячної ержавної соціальної допомоги дітям війни, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в місті Павлоград Дніпропетровської області про визнання еправомірних дій та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям ійни, в якому було постановлено питання про:
- визнання неправомірними бездіяльність відповідача щодо виплати щомісячної соціальної іопомоги в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком;
- зобов’язати відповідача здійснити дії по нарахуванню та виплаті щомісячної соціальної юпомоги в розмірі 30%.
-В обґрунтування заявленого позову позивач зазначив, що має статус «Дитини війни», відповідач повинен здійснювати надбавку до пенсії в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком, цнак відмовляється це робити.
-Вважає бездіяльність відповідача неправомірною та такою, що суперечить рішенням конституційного суду України та діючого законодавства України. Зазначене призвело до недоотримання гарантованої державою щомісячної допомоги.
Представник відповідача надав суду заперечення проти позову як позицію відповідача ітосовно позовних вимог, в яких, зазначив, що не погоджується з даним позовом оскільки, для зризначення та виплати підвищення дітям війни за минулий час немає законних підстав. Таким чином, провести позивачу розрахунок підвищення як дитині війни за минулий час відповідач шшнних підстав не має за невизначеністю величини мінімального розміру пенсії та на підставі того, що вказані закони зворотної сили не мають, оскільки це не передбачено прямим приписом закону під час визначення порядку його вступу в дію.
Дослідженням наявних доказів по справі, було встановлено, що позивач дійсно є пенсіонером, отримує пенсію за віком та має статус „Дитини Війни”. Ці обставини не потребують доказуванню так як визнаються сторонами.
З’ясувавши обставини справи та дослідивши доводи сторін, яким вони обґрунтовували свої позиції по справі, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню шляхом:
- визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо не здійснення перерахунку та виплати щомісячної надбавки до пенсії у розмірі 30 % від мінімальної пенсії за віком, згідно до рт. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”;
- зобов’язання відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу підвищення пенсії згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за період часу з 14 квітня 2010 року.
Вирішуючи питання про необхідність задоволення позовних вимог саме в цій частині, важаю на те, що:
Відповідно до ст.З Конституції України, людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, іедоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та і гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед юдиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав людини є головним обов’язком іержави.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України ограни державної влади та органи місцевого лмоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у посіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” ( в редакції яка діяла станом на 2007 рік ) дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи іержавна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на ЗО відсотків анімальної пенсії за віком.
Підпунктом 2 пункту 41 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» текст статті 6 Закону 'країни викладено в наступній редакції: дітям війни до пенсії або щомісячного довічного ротового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, шплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Ветеранам війни, псі мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового тримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Іакону та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» дане іідвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.
Відповідно до частини 4 статті 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх »ціального захисту» учасникам війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії підвищуються на 10% від прожиткового мінімуму для осіб, які тратили працездатність.
Проте, рішенням Конституційного суду України №10-рп від 22 травня 2008 року визнано зеконституційним положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» цодо викладення положень ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в новій юдакції.
Таким чином, відновлено дію ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Посилання представника відповідача на ту обставину, що розмір мінімальної пенсії за зіком, встановлений абзацом першим части першої статті 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” застосовується виключно для визначення розмірів пенсії, призначених згідно з цим Законом, а тому не можна його застосовувати при зазначенні розміру надбавки до пенсії згідно ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, не може бути прийнято до уваги, так як розмір мінімальної пенсії за віком в Україні визначається виключно Законом України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, що прямо зазначено в ч.2 ст. 5 цього Закону і саме з цього розміру необхідно виходити при визначення 30 % надбавки, так як Закон України „Про соціальний захист дітей війни” не містить посилання на будь-який інший порядок обчислення мінімальної пенсії за віком або його розмір.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що право на соціальний захист громадян гарантується державою, таке право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.
Прийняття до уваги твердження представника відповідача призвело б до звуженню обсягу прав позивача гарантованих Конституцією, та порушенню вимоги ч.4 ст. 9 КАС України якою передбачено, що у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Відповідно до ч.І ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, який не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. З, ч.2 ст.19, 46 Конституції України, ст. 6 акону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст. 2, 6, 8, 9, 69, 94, 104, 183-2 КАС країни, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в іісті Павлоград Дніпропетровської області про визнання неправомірних дій та стягнення едоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в місті авлоград Дніпропетровської області щодо не здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_2 щомісячної надбавки до пенсії у розмірі 30 % від мінімальної пенсії за віком, ідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Павлоград Дніпропетровської бласті здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 підвищення пенсії згідно г.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та частини 1 статті 28 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за період часу з 14 квітня 2010 року.
Постанова підлягає негайному виконанню в межах суми нарахування та виплати надбавки ю пенсії за один місяць.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_2 судові итрати в розмірі - 03 ( три ) гривні 40 копійок.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня і проголошення до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції. Копія іпеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у праві, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя: С. М. Сторожук
- Номер: 6-а/553/59/2018
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-1510/10
- Суд: Ленінський районний суд м. Полтави
- Суддя: Сторожук С.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.06.2018
- Дата етапу: 18.06.2018
- Номер: 6-а/157/38/19
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-1510/10
- Суд: Камінь-Каширський районний суд Волинської області
- Суддя: Сторожук С.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.02.2019
- Дата етапу: 13.02.2019
- Номер:
- Опис: діти війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1510/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Сторожук С.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.10.2010
- Дата етапу: 19.10.2010