ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2009 року № 22-а-7387/08/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
судді-доповідача – Богаченка С.І.,
суддів – Попко Я.С., Довгополов О.М.,
при секретарі судового засідання – Троцького Є.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у місті Хмельницькому на постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 20 лютого 2008 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у місті Хмельницькому, третьої особи на стороні позивача без самостійних вимог Відділу охорони здоров’я УМВС України в Хмельницькій області про визнання незаконною відмову у перерахунку пенсії та спонукання до вчинення певних дій,-
В С Т А Н О В И Л А :
13.12.2007 року ОСОБА_1. звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у місті Хмельницькому, третьої особи на стороні позивача без самостійних вимог Відділу охорони здоров’я УМВС України в Хмельницькій області про визнання незаконною відмову у перерахунку пенсії та спонукання перерахування пенсії з урахуванням Довідки відділу охорони здоров'я УМВС України в Хмельницькій області № 13/511 від 25.09.2006 року, посилаючись на те, що йому було безпідставно відмовлено у перерахунку пенсії з посиланням на невірно розраховану довідку.
Постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 20 лютого 2008 року адміністративний позов задоволено. Постановлено Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в місті Хмельницькому Хмельницькій області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 26.09.2006 року на підставі довідки Відділу охорони здоров'я УМВС України в Хмельницькій області № 13/511 від 25.09.2006 року.
Не погодившись із винесеним рішенням, його оскаржило Управління Пенсійного фонду України у місті Хмельницькому, яке покликаючись на порушення судом норм матеріального права, просили скасувати постанову суду першої інстанції і винести нову постанову, якою у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши суддю-доповідача у справі, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Задовільняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_1 призначено пенсію як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС.
26.09.2006р. позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України в місті Хмельницькому Хмельницькій області з заявою про перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати та довідки № 13/511 від 25.09.2006 року виданої відділом охорони здоров'я УМВС України в Хмельницькій області.
11.09.2007р. листом Управління Пенсійного фонду України в місті Хмельницькому Хмельницькій області № 196/В-12 ОСОБА_1 було відмовлено в перерахунку пенсії, посилаючись на те, що відповідно до розрахункового листа № 7 за 1991 рік по відділу охорони здоров'я УМВС України в Хмельницькій області позивачу була виплачена сума 1 660 крб., яка була розрахована виходячи з посадового окладу рентгенлаборанта станом на 1991 рік.
Разом з тим, як видно із матеріалів справи, будь-яких доказів того, що вказана довідка відділу охорони здоров'я УМВС України в Хмельницькій області не відповідає вимогам чинного законодавства чи визнана неправомірною - представником Управління Пенсійного фонду України в місті Хмельницькому Хмельницькій області суду надано не було.
Відповідно до ст. 49 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії особам, віднесеним до категорій 1. 2, 3. 4, встановлюються у вигляді: державної пенсії; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Згідно ст.ст. 43, 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсій» страхування» N 1058-ІУ від 09.07.2003р. перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійнії справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткови: документів, одержаних органами Пенсійного фонду. Для перерахунку пенсій, призначений до набрання чинності цим Законом, враховується заробітна плата (дохід), з якої було раніше обчислено пенсію, за документами, наявними в пенсійній справі, або за вибором пенсіонера заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 4 цього Закону. Заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або де уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом-виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
За таких обставин, колегія суддів приходить до переконання про підставність та правомірність судом першої інстанції у задоволенні позовних вимог.
Достатніх правових підстав чи застережень щодо відмови у задоволенні позовних вимог колегія суддів не вбачає.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.
Керуючись ч. 3 ст. 160, ст.ст. 195, 196, ч.1 п.1 ст. 198, ч.1 ст. 200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст. 206, 254 КАС України, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у місті Хмельницькому– залишити без задоволення , а постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 20 лютого 2008 року у справі № 2а-307/08 – без змін.
Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України, до касаційної інстанції протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.
Головуючий суддя С.І. Богаченко
Суддя О.М. Довгополов
Суддя Я.С. Попко
Повний текст виготовлений 27.07.2009 року.