Судове рішення #64493219

Справа № 2а -2270-11

2011 р.


ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 жовтня 2011 року Сватівський районний суд Луганської області

в складі головуючого - судді Пчолкіна С. А.

при секретарі Фурсовій Н.В.

за участю позивача ОСОБА_1

відповідачів - Сватівської районної державної адміністрації, Відділу державного комітету по земельним ресурсам у Сватівському районі Луганської області

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сватове справу за № 2а-2270- 11 за адміністративним позовом

ОСОБА_1

до Сватівської районної державної адміністрації Луганської області, Відділу державного комітету по земельним ресурсам у Сватівському районі Луганської області

про зобов’язання вчинити певні дії, суд


В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся з даним позовом до суду, в якому просить зобов’язати Сватівську районну державну адміністрацію прийняти рішення і дати доручення Відділу державного комітету по земельним ресурсам у Сватівському районі Луганської області на виготовлення дублікату державного акту на право власності на земельну ділянку на ім’я ОСОБА_2, померлої 03.11.2009 року, в зв’язку з утратою державного акту на земельну ділянку серії ЛГ №084950 від 27.02.2002 року.

Зобов’язати Відділ державного комітету по земельним ресурсам у Сватівському районі Луганської області видати дублікат державного акту на право власності на земельну ділянку на ім’я ОСОБА_2, померлої 03.11.2009 року.

В судовому засідання представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити позовні вимоги.

Представники відповідачів позовні вимоги не визнали, пояснивши суду, що адміністрація та відділ Держкомзему діяли відповідно до інструкції.

Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_3 помер 11 лютого 2011 року /а.с.6/.

Відповідно до копії Державного акту на право приватної власності на землю IV- ЛГ № 084950 від 27 лютого 2002 року ОСОБА_2 передається в приватну власність земельна ділянка площею 5,46 га в межах згідно плану, акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 100 /а.с.7/.

Відповідно до копії Державного акту на право приватної власності на землю IV- ЛГ № 084949 від 27 лютого 2002 року ОСОБА_2 передається в приватну власність земельна ділянка площею 5,39 га в межах згідно плану, акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 99/а.с.8/.

Відповідно до копії Державного акту на право приватної власності на землю ЛГ № 043219 від 20 березня 2003 року ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 1,2500 га в межах згідно плану, державним нотаріусом Другої Сватівської ДНК 21 травня 2010 року видано свідоцтво про право на спадщину за законом, на підставі якого право власності на цю ділянку переходить до ОСОБА_3 /а.с.9/.

Відповідно до копії Державного акту на право приватної власності на землю ЛГ № 043218 від 20 березня 2003 року ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 3,4000 га в межах згідно плану, державним нотаріусом Другої Сватівської ДНК 21 травня 2010 року видано свідоцтво про право на спадщину за законом, на підставі якого право власності на цю ділянку переходить до ОСОБА_3 /а.с.10/.

Відповідно до довідки на ім’я ОСОБА_1 від 10 серпня 2011 року № 686 вбачається, що ОСОБА_3Д на день смерті проживав разом з сином ОСОБА_1 /а.с.11/.

Відповідно до заяви ОСОБА_4 відмовилась від прийняття спадщини на користь ОСОБА_1 /а.с.12/.

Відповідно до свідоцтва про народження батьком ОСОБА_1 є ОСОБА_3 /а.с.13/.

Відповідно до паспорта заявник є громадянином України /а.с.14/.

Відповідно до газети “Новини Сватівщини”від 19 серпня 2011 року міститься оголошення про втрату державного акту на землю на ім’я ОСОБА_2 Іванівни ЛГ №084950.

Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи приходить до наступного, як встановлено в судовому засіданні 11 лютого 2011 р. помер ОСОБА_3, після його смерті відкрилась спадщина.

У встановлений законом строк позивач звернувся до нотаріальної контори, але право на спадкове майно у вигляді земельної частки не оформив в зв’язку з тим, що оригінали державних актів втрачені, позивачем було подана заява у місцевий засіб масової інформації.

Відповідно до ч. 2 ст. 126 ЗК України право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті –право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується: цивільно – правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною в порядку, встановленим законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою, свідоцтва про право на спадщину. На підставі зазначених документів, державний акт на право власності на земельну ділянку, який відчужується, долучається до документу, на підставі якого відбувся перехід права власності на земельну ділянку.

На державному акті на право власності на земельну ділянку нотаріус, який посвідчує документ, та орган, який здійснює реєстрацію, роблять відмітку про відчуження земельної ділянки з вказівкою документу відповідно до якого відбулося відчуження.

Позивачу було відмовлено у видачі дублікату державного акту на підставі п. 9.11 “Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель”, затвердженого наказом Державного комітету України з земельних ресурсів від 02.06.2003 р. №174, відповідно до якого , власник земельної ділянки або належним чином уповноважена їм особа повинні пред’явити реєстратору документ, якій посвідчує особу та пред’явити довідку про присвоєння ідентифікаційного номера власнику. Також відповідно до п. 5.1, п.5.2 “Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації та зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку та договорів оренди землі”затвердженої наказом Державного комітету України по земельним ресурсам від 04.05.1999 р. №43, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 04.07.1999 р. №354/3647, відповідно до якого при втраті (псуванні) державного акту на землю, власнику або землекористувачу видається відповідний дублікат. Для отримання дубліката власник втраченого державного акту повинен письмово звернутись до органу, який видав державний акт з вказанням часу, дати та обставин втрати документу. Власник також дає повідомлення в місцевих засобах масової інформації про втрату державного акту. Якщо на протязі місяця з дня публікації яких- небудь повідомлень власнику не надійшло, то відповідний орган, яким був виданий державний акт дає доручення місцевому державному органу земельних ресурсів Держкомзему України виготовити дублікат втраченого вказаного державного акту.

Але відповідно до ч.1 п. 11 ст. 346 ЦК України, право власності припиняється у разі смерті власника.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця).

Ст. 1219 ЦК України передбачений перелік прав та обов’язків, які не входять до складу спадщини.

Відповідно до ст. 1225 ЦК право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Таким чином, суд вважає, що позов заявлено обґрунтовано, оскільки відмова у видачі дублікату державних актів на землю порушує право на спадщину позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 17,18, 158 - 163 КАС України; ст. 126 ЗК України, ст.ст. 346, 1216, 1268 ЦК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Сватівської районної державної адміністрації Луганської області, Відділу державного комітету по земельним ресурсам у Сватівському районі Луганської області про зобов’язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Зобов’язати Сватівську районну державну адміністрацію прийняти рішення, яким дати доручення відділу Державного комітету по земельним ресурсам в Сватівському районі Луганської області на виготовлення дубліката державного акту про право власності на земельну ділянку на ім’я ОСОБА_2, померлої 03 листопада 2009 року, в зв’язку з втратою державного акта на земельну ділянку серії ЛГ №084950 від 27.02.2002 року.

Зобов’язати відділ Державного комітету по земельним ресурсам в Сватівському районі Луганської області видати ОСОБА_1 дублікат державного акту про право власності на земельну ОСОБА_2, померлої 03 листопада 2009 року.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги встановленого цим Кодексом.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.




Суддя: С.А. Пчолкін



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація