Справа № 2а-1843-11
УХВАЛА
про відкриття скороченого провадження у справі
13 липня 2011 року суддя Сватівського районного суду Луганської області Пчолкін С.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області про визнання протиправною бездіяльності управління Пенсійного фонду у Сватівському районі та зобов’язання нарахування та виплати недоплаченого щомісячного підвищення до пенсії,
ВСТАНОВИВ:
12 липня 2011 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просить суд визнати бездіяльність відповідача протиправною, зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області нарахувати та виплатити на його користь недоплачене йому як дитині війни щомісячне підвищення до пенсії за 2007-2011 роки та довічно.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Закон України “Про соціальний захист дітей війни”від 18 листопада 2004 року за № 2195-IV набрав чинності з 01 січня 2006 року, офіційно опублікований: в “Урядовому кур'єрі”№ 244 від 22 грудня 2004 року; “Президентському віснику”№ 60 від 24.12.2004 року; “Голосі України”№ 247 від 28 грудня 2004 року; “Офіційному віснику України”№ 50 від 31 грудня 2004 року; “Відомостях Верховної Ради України”№ 4 від 28 січня 2005 року.
Крім того, право дітей війни на отримання підвищення до пенсії широко висвітлювалося у доступних засобах масової інформації.
Відповідно до ст. 57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, доводяться до відома населення у порядку, встановленому законом. Тобто всі нормативні акти оприлюднюються та є загальнодоступними.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Рішення Конституційного Суду також оприлюднюються у встановленому порядку. Так, рішення Конституційного Суду України “У справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29, 36, частини другої статті 56, частини другої статті 62, частини першої статті 66, пунктів 7, 9, 12, 13, 14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46 статті 71, статей 98, 101, 103, 111 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”(справа про соціальні гарантії громадян)”від 09 липня 2007 року, справа № 6-рп/2007, офіційно опубліковане у “Офіційному віснику України”№ 52 від 27 липня 2007 року і у періодичних виданнях.
Також про порушення своїх прав позивач міг дізнатись з дати отримання пенсії за певний місяць, у якому також виплачувалась надбавка як дитині війни, протягом всього часу позивач отримував пенсію і надбавку до пенсії як дитина війни, до суду позивач звернувся лише 12 липня 2011 року, тобто з порушенням строку для звернення до суду за захистом порушених прав.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Позивач не звернувся до суду з заявою відповідно до ст. 100 КАС України про поновлення строку звернення до суду за період з 09.07.2007 р. по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 року по 11 січня 2011 року, не навів підстав пропуску строку.
За таких обставин у справі, суддя приходить до висновку, що позовну заяву в частині стягнення підвищення до пенсії за період часу з 09.07.2007 р. по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 року по 11 січня 2011 року необхідно залишити без розгляду, оскільки позивачем пропущено встановлений законом шестимісячний строк звернення до адміністративного суду.
В іншій частині позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст.104-107 КАС України, підвідомча та підсудна Сватівському районному суду Луганської області. Підстав для залишення позовної заяви без руху, без розгляду, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження, немає.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.
Керуючись ст. 107, 183-2, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області про визнання протиправною бездіяльності управління Пенсійного фонду у Сватівському районі та зобов’язання нарахування та виплати недоплаченого щомісячного підвищення до пенсії за період з 09 липня 2007 року по 31.грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 11 січня 2011 року –залишити без розгляду у зв’язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.
Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області про визнання протиправною бездіяльності управління Пенсійного фонду у Сватівському районі та зобов’язання нарахування та виплати недоплаченого щомісячного підвищення до пенсії з 12 січня 2011 року.
Відповідно до ч.3 ст.183-2 КАС України роз’яснити відповідачу його обов’язок у разі заперечення проти позову у десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали надати всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов, безпосередньо до канцелярії суду.
Справа буде розглянута суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. У випадку неподання заперечень проти позову справа може бути розглянута за наявними у справі матеріалами.
У разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, справа буде розглянута за загальними правилами КАС України.
Копію ухвали разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів негайно надіслати відповідачу.
Роз'яснити особам, які беруть участь у справі, що вони мають права і обов'язки, визначені ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності та відмови у поновленні строку у встановлений законом строк і порядок, в іншій його частині ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: С.А.Пчолкін
Витяг з Кодексу адміністративного судочинства України
Стаття 49. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і
подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51. Права та обов'язки сторін
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право
відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Стаття 54. Права та обов'язки третіх осіб
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, мають права позивача.
2. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, мають права та обов'язки, визначені у статті 49 цього Кодексу.
ч.1 статті 191. Заперечення на апеляційну скаргу
Особи, які беруть участь у справі, мають право подати до адміністративного суду апеляційної інстанції заперечення на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом встановленого судом апеляційної інстанції строку.
Стаття 192. Приєднання до апеляційної скарги
1. Особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, у будь-який час до закінчення апеляційного розгляду мають право приєднатися до апеляційної скарги, підтримавши її вимоги.
2. За подання заяви про приєднання до апеляційної скарги судовий збір не сплачується.
ч.1. ст. 193 Відмова від апеляційної скарги, зміна апеляційної скарги під час апеляційного провадження
Особа, що подала апеляційну скаргу, може відмовитися від апеляційної скарги або змінити її до закінчення апеляційного розгляду.
ч.1 ст.194. Відмова позивача від адміністративного позову, примирення сторін під час апеляційного провадження
Позивач може відмовитися від адміністративного позову, а сторони можуть примиритися у будь-який час до закінчення апеляційного розгляду.
Особи, які беруть участь у справі, мають також інші права, передбачені статтями 15,16,43,44, 46-1,56 211 Кодексу адміністративного судочинства України.